Question Cea mai bună țară din Europa pentru a face chimie?

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Produse chimice OTC, sentințe blânde
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
În oricare dintre țările est-europene cu niveluri moderate de prezență a altor chimiști și legi mai puțin stricte în comparație cu cele din vest, ar trebui să fie preferate: Moldova, Cehia, Ungaria, România etc.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
România?!?!? Ești serios??
Puteți obține ani de închisoare acolo pentru posesia de iarbă, așa că imaginați-vă dacă sunteți prins cu un laborator.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Hell no, plus imaginați-vă că sunteți într-o închisoare românească cu toți gangsterii hard-core.
 

xoxo2.0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
95
Reaction score
162
Points
43
cât de rău se poate, ohh fundul meu umflat. Și doar uitându-mă în jur, am găsit sinteza acestui anestezic local, cred că ne putem ocupa de asta împreună
 

Attachments

  • BYNzpyjkJA.pdf
    61 KB · Views: 566

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Pare foarte interesant ill arunca o privire la ea. Dar motivul pentru care oamenii nu sintetizează acest lucru este că nu este rentabil.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Da, astfel, sinteza este destul de inutilă. Produse chimice greu de obținut, scumpe și randamente scăzute, din păcate.
 

VenomRCLab

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Sinteza 4mmc este foarte profitabilă și i-am învățat deja pe băieții cu Cluj-Napoca.
 

VenomRCLab

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
9
Reaction score
1
Points
3
Da metilamină 40% în apă în Polonia im nu au probleme să-l obțineți
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Este într-adevăr cazul? Există doar un singur tip de reacție pe care chimistul non-carrier îl va efectua cu el. Magazinele de acolo sunt supravegheate de DEA sau ceva de genul ăsta? Majoritatea magazinelor de chimie din Polonia pe care le-am văzut online sunt pentru manifatruarea drogurilor. Benzaldhyde, nitroethane, nitrostyrine, substituted benzaldhyde, NaBH4... ar trebui să continui? E atât de evident încât mă face anxios să obțin ceva din el.

Iar aici nu pot obține o sticlă de IPA fără să mă întrebe "de ce ai nevoie de ea?" Este atât de enervant. Chiar și formaldehida este urmărită în țara mea de rahat.
 
Top