Cel mai bun solvent de recristalizare pentru pseudoefedrină

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Bună ziua,
Am o întrebare. Care este cel mai bun solvent pentru recristalizarea pseudoefedrinei? Adică în solvent la temperatura normală este insolubilă, dar dacă încălzesc, pseudoefedrina este solubilă. Vă rog să mă ajutați, nu am găsit asta pe internet.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
În primul rând, de ce ați dori să recristalizați pseudoefedrina?
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Cred că poate ceea ce a vrut să spună este dacă există un alt Solent în afară de metanol care ar putea fi folosit pentru a extrage pseudo din pastile. nu achiziționarea de pseudo care este de calitate farmaceutică în cazul în care puteți doar bam-l arunca este visul. Deci, puteți dizolva pastilele în apă, apoi puneți solvent deasupra și spălați cu leșie pentru a obține un pseudo mai curat????
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Eu aș numi asta o extracție, nu o recristalizare. Pentru a realiza o recristalizare decentă, trebuie să începeți cu o substanță chimică destul de pură, nu puteți recristaliza pseudoefedrina din pastile într-un singur pas
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Trăiesc într-o țară în care este pseudo puternic restricționată Deci, este doar comună ca amestecul de pseudo cu ibuprofen Am extras cu etanol și l-am lăsat să se evapore. Am adăugat apă și am filtrat-o. Și am lăsat apa să se evapore, dar am o soluție foarte murdară de pseudo și dextroză sau alte lucruri. Am folosit Nurofen Stopgrip pe care îl puteți găsi pe internet dacă doriți.
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Ce ziceți de această idee nebunească. Să zicem că aș putea obține uleiul separat de reacție. Îl așez într-un retortă și aș pune un pahar cu acetonă și chi dacă aș lăsa uleiul din retortă să se scurgă în pahar, s-ar cristaliza? Și dacă încep cu cel mai bun E,R&I pe care îl pot obține, produsul final va fi de top? Există vreo ecuație prin care să îmi dau seama cât de mult ar cântări oxigenul pe o anumită cantitate de pseudo. Și care este un randament bun pe ruta Moscova. Și dintre cele trei, Moscova, Hypo sau Nagai, care are cel mai mare randament? Și puteți să-mi spuneți de ce, după ce iau metadonă anhidră (de mesteacăn), încep să am halucinații? Poate oricare dintre litiu care este folosit să fie alimentat cu viteză dacă se folosește prea mult?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu înțeleg jumătate din asta. metoda Moscovei poate avea un randament de până la 90%, ceea ce este mult în comparație cu altele. Puteți compara greutatea molară a pseudoefedrinei/efedrinei cu m. Et. De meth și care vă va da greutatea de 0. (x 1,000,000, cantitatea de molecule într-un mol.) Nu ar fi acetonă pentru a cristaliza nimic. Nu poți să vezi video-ul cu recristalizarea metamfetaminei? Cred că Moscova și nagai sunt cele care produc cel mai mult, dar nu sunt sigur.
Halucinațiile pe viteză sunt comune. Nu este litiul. Majoritatea oamenilor experimentează acest lucru la sfârșitul celei de-a doua sau a treia zile. Litiul poate ajunge în produs. Puțin poate duce la moartea ta.
 

Tincan88

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
13
Reaction score
2
Points
1
Nu am spus asta. Acetona care se cristalizează este hci-ul din acetonă care ar face-o. Am stat treaz o vreme pe roșu fără halucinații, am făcut o explozie de anhidru și wham, o călătorie mai bună apoi nu știu, am văzut niște chestii ciudate pe lucruri ca hu 210
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Pseudoefedrina ca bază liberă nu este un ulei. Este o bază liberă solidă sub formă de fulgi.
 

triptonaut123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Pentru a recristaliza pseudobază liberă, trebuie să adăugați cea mai mică cantitate posibilă de solvent în care se dizolvă, puteți utiliza încălzirea ușoară pentru a facilita acest lucru și apoi utilizați un non-solvent care se poate amesteca cu solventul de dizolvare. Utilizați cât mai mult non-solvent posibil fără a precipita compusul. Nu am experiență personală cu acest lucru, dar pentru non-solvent acetona este o alegere bună. Ca solvent, ați putea încerca metanolul sau apa. Avantajul utilizării metanolului este că l-ați putea pune la congelator sau l-ați putea lăsa să se evapore și ați putea vedea cum se formează cristale pe margine.
 
Top