Defendant found to be a scammer Escrocheria chimică Cocentech

Status
Not open for further replies.

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
4 februarie trecut am cumpărat la Cocentech Chemical 5kg de 52190-28-0 pentru 300usd fiecare kg costuri de transport incluse. Am găsit furnizorul aici pe acest forum, dar nu am folosit scrow, eroarea mea.
Furnizorul a fost @AnnieGalaxy care are eticheta în profilul furnizorului Cocentech Chemical.
După o lună am primit un produs total diferit de adevăratul 52190-28-0 și mi-a promis că îmi va trimite din nou produsul cât mai curând posibil, deoarece a fost o eroare a fabricii.
După 3 luni de așteptare, nu mi-a trimis nimic și nu mi-a dat banii.
Astăzi tocmai am văzut că furnizorul Cocentech Chemical a dispărut de pe acest forum și că eticheta lui @AnnieGalaxy s-a schimbat.

Evident, este o escrocherie.
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Sunt plecat din țara mea și nu pot adăuga fotografii, mesaje și multe altele. Pentru moment am pus aceste informații, dar voi actualiza.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
49
Solutions
1
Reaction score
41
Points
18
Deals
3
Bro.
Ar trebui să utilizați întotdeauna escrow. s-ar putea costa un pic mai mult, dar veți vedea rezultatul. de asemenea, cred că taxa de escrow merge la acest site. simt că toți datorăm acest site un pic de sprijin oricum. dar serviciul escrow este aici pentru a vă proteja, utilizați-l
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Da, aveți motivul. Im folosind scrow din februarie întotdeauna.
 

AnnieGalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Deals
1
M-am ocupat activ de serviciul dvs. post-vânzare. Este imposibil ca toate comenzile să fie complet fără probleme. Aceasta este doar o mică parte a înregistrărilor pe care le-am avut cu ei în legătură cu serviciile post-vânzare. Sincer, nu v-am ignorat sau nu am dispărut niciodată.
9dv4GTzYUP
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Trebuie să verificați ce produs trimiteți clienților dumneavoastră. Dacă trimiteți alt produs sau un produs de proastă calitate, trebuie să returnați banii sau să trimiteți produsul corect. Este ușor.
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
@HEISENBERG ce crezi că putem face?

El îmi oferă să rezolv problema dacă șterg acest post. Îi ofer să îmi trimită pmk, bmk, 2b4m, 52190-28-0... Nu mă deranjează ce produs.
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
@HEISENBERG administratorul, nimic de adăugat pentru a rezolva această problemă?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Nu am nimic de adăugat. Deși există... Data viitoare, faceți tranzacția prin escrow.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Mai întâi îmi va trimite 3 kg de 2b4m, după ce primesc pachetul vrea să șterg acest mesaj și după ce șterg mesajul îmi trimite alte 3 kg de 2b4m.
 

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 4, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
@HEISENBERG Ea spune că comanda este aranjată, dar ea nu-mi răspunde și nu am numărul de urmărire. Ea este citit acest post.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,648
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Văd că ultima dată pârâtul a fost online vineri. Să așteptăm încă 48 de ore.
 
Status
Not open for further replies.
  • If you charge someone with scam, you must provide proofs!
    Unsubstantiated accusations will not pass moderation! Inconclusive evidences also will not be accepted.

Top