Diazepam alternativă ? inclusiv RC dacă este necesar

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Salut Organics și toți ceilalți,
Mă întrebam; Am fost prescris valium thereis aproximativ 3 ani în urmă, am 44. Prima întâlnire cu bnz și foarte sckeptic.
La început nu am luat-o, dar foarte punctual. 2 mg, știu că e o alună.
Chiar am luat toate măsurile de precauție pentru a nu lăsa să crească accoutumance sau orice fel de efecte nedorite.
De fapt, nu pot dormi. Sunt foarte vigilent. Oricum.
Mi se pare mai eficient să fiu drogat 2-3 zile la fiecare 15 zile decât să fiu un pic amețit în fiecare zi, așa cum mi-au prescris toți doctorii.

Acum, pot spune că nu am abuzat niciodată de Diaz, [cred] de fapt am luat doze de 10-15 mg la fiecare 15 zile. Nu în fiecare lună. Să spunem că am folosit <10 cutii de 2mg și 1 cutie de 5mg în 3 ani.
Faptul este că nu a mai funcționat, încă mai simt efectul anxyo, dar încă nu pot dormi sau să mă relaxez (nu vorbesc despre zolpidem, 50 mg este innefectiv, dar visele mele au devenit foarte funky)
În cele din urmă, am avut ocazia să primesc 1 cutie de xanax 0,5, încă sceptic; am luat doar 1 înainte de micul dejun și unul înainte de prânz. nu am simțit o mare diferență față de diaz, dar poate fi un efect minor.
Chiar nu vreau să fiu dependent de bnz și aș dori să știu dacă există o alternativă la "bunul și bătrânul diaz", mai puternic, chiar RC, cu o durată lungă de viață, nu xanax, și nu amenințător, în limitele pe care le cunoaștem cu toții aici....

Orice sfat este apreciat. Mulțumesc Organics și tuturor!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Se pare că ați fost prudent în ceea ce privește utilizarea benzilor, ceea ce este o abordare bună având în vedere potențialul de dependență și toleranță.

Având în vedere experiența dvs. și dorința de a evita dependența, iată câteva alternative:

Gabapentinoide (de exemplu, Gabapentin, Pregabalin): Aceste medicamente sunt uneori utilizate off-label pentru anxietate și probleme de somn. Ele pot fi eficiente pentru unele persoane fără același risc de dependență ca benzile, deși au propriile efecte secundare și potențial de abuz.

Hidroxizină: Un antihistaminic cu proprietăți anxiolitice. Nu dă dependență și poate fi utilizată ca alternativă pentru gestionarea anxietății sau pentru a ajuta la somn.

Buspironă: Un anxiolitic non-benzodiazepinic care este în general bine tolerat. Este nevoie de timp pentru a se acumula în sistem, deci nu este util pentru anxietatea acută, dar poate fi util pentru anxietatea cronică.

Melatonină: Pentru problemele de somn, melatonina sau agoniștii receptorilor de melatonină, cum ar fi Ramelteon*, ar putea fi benefici. Acestea pot ajuta la reglarea ciclurilor de somn fără riscul de dependență.

Substanțe chimice de cercetare (RC): Etizolam (o thienodiazepină, nu un benzo din punct de vedere tehnic) este uneori utilizat, deși merită menționat faptul că prezintă riscuri similare cu cele ale benzilor tradiționale. De asemenea, fiți foarte prudent cu RC, deoarece profilurile lor de siguranță sunt mai puțin stabilite și pot prezenta riscuri semnificative.

Dacă sunteți hotărât să găsiți un benzo sau o substanță asemănătoare benzo mai puternică, Сlonazepam ar putea fi cea mai apropiată de ceea ce căutați în ceea ce privește efectele cu acțiune mai lungă și mai lină. Cu toate acestea, riscul de dependență există în continuare, astfel încât este esențial să echilibrați eficacitatea cu siguranța.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Danke Herr Theophrastus, pentru că ați împărtășit toate acestea.
Lazitatea mea întunecată mă împinge să anticipez un kit de urgență de diazepam (vizionarea n vizionarea nordiazepam synth ca va face mai mult în chimie...)
Dar se pare că obiceiul nu scade - revine la o bază normală - ca alte droguri? Chiar îmi iau măsuri de precauție și am nevoie de 60-70 mg pentru a obține efectul hipnotic dorit și, uneori, dacă nu sunt în setările corespunzătoare, pierd tren,,,, rămânând treaz, dar amețit## aceste bzn sunt rele.
Gabapentina este ca și cum ai cere un statut special , și este foarte urmărit ive notat aici.
Hydroxyzine 's metaboliți este cetirizina și cu diazepam mă face orroble coșmaruri...
Deci, eu sunt bine acum cu melatonina otc și doxilamină otc fie. doze mici. pot dormi mai ușor cred, dar nu simt efectul anxyolitic, nu sunt. și eu sunt feeelin amețeli care tinde să scadă zile după zile.
tschuu Organics n all.
 

TheJungleCorp

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 21, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Deals
2
Bună ziua
Ce răspuns frumos din partea lui Paracelsus
Oricum, voi încerca să vă dau câteva sfaturi în calitate de "lucrător" în domeniul produselor farmaceutice. Tot ce vă pot recomanda este să stați departe de orice benzo, acestea sunt incredibil de dependente și este pasul comun pe care îl văd cu oamenii prescriși cu diazepam. În cazul abuzului pe termen lung, aceste medicamente au efecte secundare teribile, la fel ca alte droguri tari, cum ar fi cocaina.
Pentru relaxare sau anxietate, unii dintre clienții noștri folosesc lyrica (pregabalin), cu mai puține abuzuri din câte văd eu, dar este mai scump și mai greu de obținut pe piața neagră, cel puțin aici, nu știu dacă în SUA sau în alte țări
Pentru somn, unele persoane care doresc să stea departe de benzos folosesc zolpidem (nu am văzut niciun efect pentru dvs.)
Alte benzuri care dau mai puțină dependență, conform experienței mele, sunt lormetazepam (noctamid)
Aici, în Spania există Orfidal, cum LG folosit pentru a dormi de probleme de anxietate, care este lorazepam 1mg și toți oamenii prefera peste lorazepam generic (2-5mg) Pentru a fi mai eficient cu mai puțin fosare, nu știu de ce, dar mulți oameni spun orfidal (lorazepam 1mg) este mai bun decât lorazepam generic 5mg poate cineva ca @Paracelsus cu cunoștințe mai profunde poate explica. Se întâmplă, de asemenea, cu alte benzos, cum ar fi trankimazin (alprazolam) și rivotril (clonazepam)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Mulțumesc, voi încerca să răspund. Există o serie de factori care ar putea explica de ce oamenii consideră că Orfidal sau alte versiuni de marcă sunt "mai bune" decât alternativele generice, în ciuda faptului că ingredientul activ este același.
  • Percepția calității și a eficacității: Oamenii percep adesea medicamentele de marcă ca fiind mai eficiente decât genericele, chiar și atunci când ingredientul activ este identic. Acest lucru este influențat de efectul placebo, prin care oamenii se așteaptă din punct de vedere psihologic la rezultate mai bune de la o marcă cunoscută, ceea ce poate duce la o îmbunătățire subiectivă a modului în care se simt.
  • Reputația și încrederea în marcă: Mărci precum Orfidal (lorazepam), Trankimazin (alprazolam) și Rivotril (clonazepam) au o reputație stabilită de mult timp. Pacienții și chiar furnizorii de asistență medicală pot avea mai multă încredere în aceste mărci, deoarece acestea există de mult timp și sunt susținute de companii farmaceutice bine cunoscute.
  • Excipienți și ingrediente inactive: Deși ingredientul activ din medicamentele de marcă și cele generice este același (de exemplu, lorazepam), pot exista mici diferențe în ceea ce privește excipienții (ingrediente inactive utilizate ca materiale de umplutură sau lianți). Aceste ingrediente ar putea afecta rapiditatea cu care medicamentul este absorbit sau senzația pe care o oferă atunci când este administrat (de exemplu, rapiditatea cu care începe să acționeze). Unele persoane sunt sensibile la aceste diferențe și ar putea simți că versiunea de marcă funcționează mai consistent pentru ele.
  • Biodisponibilitatea: Deși medicamentele generice trebuie să fie bioechivalente cu medicamentele de marcă, pot exista diferențe minore în ceea ce privește biodisponibilitatea (cât de mult din medicament ajunge în sânge și cât de repede). Chiar și variațiile mici, în special în cazul unui medicament atât de puternic precum lorazepamul, ar putea determina unele persoane să considere că Orfidal (1 mg) este mai eficient decât lorazepamul generic, chiar și la doze mai mari.
  • Percepția dozei mai mici cu efect mai bun: Unele persoane preferă Orfidal 1mg deoarece consideră că oferă un efect puternic cu o doză mai mică comparativ cu lorazepamul generic (de exemplu, 2-5mg). Acest lucru s-ar putea datora parțial absorbției mai bune percepute sau consistenței cu versiunea de marcă, ceea ce le dă senzația că obțin un efect mai puternic chiar și cu o doză mai mică de miligrame.
  • Consistența formulărilor de marcă: Mărcile au, de obicei, un control strict al calității, ceea ce ar putea duce la efecte mai consistente cu fiecare comprimat. Oamenii pot găsi versiunile de marcă mai previzibile în efectele lor decât genericele, unde se poate întâmpla o ușoară variabilitate de la lot la lot.
  • Anxietate și confort psihologic: Persoanele cu anxietate formează adesea un atașament psihologic față de anumite medicamente care le-au ajutat în trecut. Dacă Orfidal sau Trankimazin au funcționat bine pentru ei înainte, s-ar putea să se simtă mai încrezători să rămână cu acestea. Trecerea la o versiune generică poate introduce incertitudine, care ar putea agrava anxietatea, determinându-i să perceapă genericul ca fiind mai puțin eficient.
  • Caracteristicile fizice ale comprimatelor: Medicamentele de marcă arată adesea diferit de medicamentele generice. De exemplu, dimensiunea, forma, culoarea sau chiar gustul tabletei pot fi diferite, iar unii pacienți se simt mai confortabil cu aspectul familiar al medicamentului de marcă. Dacă genericul pare diferit, aceștia l-ar putea asocia în mod inconștient cu o calitate sau o eficacitate mai scăzută.
  • Influența marketingului: Companiile farmaceutice investesc masiv în comercializarea medicamentelor lor de marcă. În timp, medicii pot dezvolta preferințe pentru prescrierea anumitor mărci, în special dacă au avut rezultate bune cu pacienții în trecut. Această preferință poate fi transmisă pacienților, care solicită apoi aceleași mărci.
  • Recomandările medicilor: În multe cazuri, medicii pot prefera să prescrie medicamente de marcă deoarece au încredere în produs sau au mai multă experiență cu acesta. Pacienții au adesea încredere în judecata medicului lor, iar dacă li s-a prescris Orfidal sau Trankimazin în trecut, s-ar putea să se simtă mai în siguranță cu aceste alegeri în detrimentul medicamentelor generice.
  • Reglementări specifice fiecărei țări: Spania poate avea orientări mai stricte sau mai specifice privind producția de medicamente de marcă precum Orfidal, asigurând un standard ușor mai ridicat sau o uniformitate pe care pacienții ajung să se bazeze, chiar și în comparație cu genericele produse în conformitate cu standarde mai permisive.
Deși nu există un motiv farmacologic definitiv pentru care Orfidal (lorazepam 1mg) sau alte benzodiazepine de marcă precum Trankimazin și Rivotril ar trebui să fie "mai bune" decât omologii lor generici, o combinație de factori psihologici, diferențe minore de formulare și experiența personală contribuie la percepția că medicamentele de marcă sunt mai eficiente. Reacția fiecărui individ la un medicament poate varia ușor în funcție de diverși factori, inclusiv absorbția, experiențele anterioare și confortul psihologic, ceea ce face ca această problemă să fie complexă.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
duknow elsewhere but in frankreich, those who can precribe, and those who can sell in officines act more n more like common goods sellers or like salarees.
este obligatoriu să citești și să (încerci să) vezi dinamica pastilelor cu care te hrănesc. doar întrebându-i și ascultându-i sau observându-le limbajul corpului este ciudat în sine. nu întotdeauna însă.
Nu citiți acest rând, cred că o simplă tinctură de THC ar putea înlocui o mare parte din această afacere, dar eu sunt un eretic metalic.
 
Top