Blue Benzodiazepine tranquilizers Amphetamine Discuție: Amfetamine și benzodiazepine

decreasing of the effects or the opposite action

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Amfetamina și benzodiazepinele

Benzodiazepinele, datorită combinației lor de efecte și efecte secundare, sunt considerate a fi unul dintre cele mai controversate medicamente utilizate în psihofarmacologie.

Pe de o parte, ele oferă multor oameni pacea mult așteptată, seninătatea și ridică literalmente nivelul de trai de jos în unele cazuri. Pe de altă parte, ele formează rapid o dependență puternică cu un sindrom de sevraj dezgustător de puternic și sunt un exemplu canonic de medicament instituțional.

În ceea ce privește sfera substanțelor recreative, situația rămâne aceeași. Pe de o parte, benzodiazepinele sunt indispensabile pentru cei care folosesc stimulente și euforice. Pe de altă parte, combinația acestor grupuri de substanțe poate provoca în continuare situații neplăcute și care pun viața în pericol.

Dar mai întâi despre cele bune.
Din punct de vedere al sănătății, amfetaminele ar trebui combinate cu benzodiazepine numai dacă se ameliorează supradozele preclinice sau efectele ulterioare severe.

Dacă aveți nevoie să atenuați stimularea crescută și anxietatea după o sesiune de amfetamină, să reduceți volumul de muncă excesiv asupra inimii sau să adormiți mai repede, benzodiazepinele vă pot ajuta.

Vă recomandăm să utilizați combinația în această ordine:
Utilizarea amfetaminei - amfetamina este în criză de timp sau a expirat - utilizarea benzodiazepinei atunci când este necesar.

Ca în cazul oricărei combinații, doza componentelor sale ar trebui să fie în mod ideal mai mică decât cea a substanței atunci când este luată singură.

Exemple de doze de benzodiazepine care sunt acceptabile pentru sedare la sfârșitul sau după o sesiune excesivă de amfetamină:
Alprazolam 1-1,5 mg
Diazepam 10-15 mg
Lorazepam - 2-3 mg

Dacă aveți acces la o altă benzodiazepină, puteți utiliza exemplele de dozare ca ghid și puteți calcula cantitatea necesară de substanță utilizând un calculator de dozare terță parte(link clearnet).

Luarea tranchilizantelor în avans sau în paralel cu amfetamina nu prea are sens - acest lucru va reduce eficacitatea stimulentului și va crea riscuri de reacții adverse.

Vorbind despre efectele secundare. Principala problemă în combinarea amfetaminei și benzodiazepinelor este un caz special de combinație a unui stimulent și a unui depresor al sistemului nervos central. Aceasta este o combinație care are riscuri reale pentru sănătate.

Răufăcătorul principal aici este intoxicația excesivă cu depresor, adică tranchilizant. Dacă este luat în același timp și dozele nu sunt respectate, stimulantul va masca efectul de sedare. Persoana va pierde orientările subiective ale stării sale și nu va putea recunoaște la timp intoxicația, care se va agrava atunci când acțiunea stimulentului se apropie de
sfârșit (de regulă, stimulentele acționează pentru o perioadă mai scurtă de timp decât depresivele).

După aceea, o persoană poate experimenta pierderea controlului, dezinhibarea neproductivă, pierderea conștiinței. În concluzie, acestea pot duce la leziuni sau complicații care pun în pericol sănătatea.

Un factor agravant suplimentar este un fel de leagăn pentru inimă și vasele de sânge datorită acțiunii multidirecționale a amfetaminei și a tranchilizantelor. Acest lucru creează stres și probleme suplimentare pentru motorul dumneavoastră.

De asemenea, această combinație este caracterizată de deshidratare. Într-o măsură mai mare din cauza lipsei de control asupra consumului de lichide. Hidratați-vă!

Să nu uităm de puterea de dependență a benzodiazepinelor. Nu recomandăm să le luați de fiecare dată pentru a dormi bine după amfetamină. Folosiți benzodiazepinele doar atunci când chiar aveți nevoie. A le face un oaspete permanent la o petrecere este o idee proastă.

Total. Combinația dintre amfetamină și benzo poate fi sigură și chiar utilă dacă vă amintiți necesitatea, secvența și doza de consum.
 
Last edited by a moderator:

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Pentru mine este combinația perfectă pentru a dormi puțin după un weekend de petreceri și trebuia să fiu din nou "normal" luni dimineața.

Combinația mea de ani de zile a fost Diazepam, Lorazepam și Oxazepam
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Nu știam asta, toate sau doar câteva?
 

House M.D.

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 28, 2021
Messages
18
Reaction score
46
Points
3
Una dintre acestea. Barbituricele sunt mai eficiente, dar necesită prudență cu dozajul. Tranchilizantele sunt mai accesibile, dar atenuarea psihostimulării este lentă.
 

thegentleman_007

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 5, 2022
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Mulțumesc pentru explicație. Doriți să detaliați dossage-ul?
 

Yeah Science

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 12, 2022
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Precum și reducerea și gestionarea episodului psihotic în timpul retragerii.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
este o combinație periculoasă, chiar dacă luați doze mici de benzos, nu pentru sănătate, ci pentru dependență. dependența de benzo este cea mai gravă și retragerea pe termen lung. În cazul meu, când mi-am pierdut casa, am început din nou să iau diazepam 10-20 pe zi, dormind în mașină 30 mg, nu pentru a dormi, ci pentru a rămâne calm și puțin mai puțin negativ în legătură cu unele lucruri din viață. Așa că, atunci când renunți la amfetamine, trebuie să iei acele pastile pentru ca organismul să se odihnească și să poată dormi. În perioada mea proastă de după reabilitarea Ghb, am luat 100-130 mg de diazepam și mi-a luat 4 luni să scap de acea frică constantă și de comportamentul antisocial.
Ghb este fucket up, dar după 2 săptămâni ești bun pentru a merge după 2 ani 5ml sau 2 gbl la fiecare 2,5 ore.
ambele în combinație cu amfetamine.
Nu regret niciodată beția de ghb / amfetamină, dar aș putea provoca mai multe probleme dacă aș face asta din nou și asta este ceea ce am învățat, cred

Doar realizați că aceste pastile sunt în ochii mei realy periculoase fără chiar distracția de a abuza de droguri.
Dar când nu dormi suficient și nu ai unde să te relaxezi și să ai intimitate, mă bucur să le am prin preajmă, nu mă fac ''rău'' ca alcoolul sau nebun și mi-am cheltuit ultimul ban pe o fată cu ghb sau ceva.

Așa că nu vă recomand să o folosiți alcoolul își face treaba dacă în mod normal nu beți.
 

scoobiedoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 14, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Îmi plăcea să folosesc Flunitrazepam înainte să folosesc amfetamine. A fost o plimbare foarte bună și lină. Benzurile nu m-au încetinit niciodată cu adevărat sau nu m-au adormit în timpul reducerii, cu excepția cazului în care am luat o doză mare. Am preferat berea ca frână și iarba ca să dorm. Nu beau, așa că 2 sau 3 beri mă încetinesc fără efecte oribile ale alcoolului. Vorbind din experiența mea, benzinele sunt foarte viclene. Nu vă dați seama cât de repede devin o dependență până când nu sunteți deja dependent de ele. Sunt foarte greu de renunțat la ele. Am petrecut ani de zile pentru a scăpa de ele și nu le-aș recomanda. Pe aici, medicii nu vă vor scrie rețete dacă nu vi s-au mai prescris Benzos înainte.
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Litterly nici o excepție atunci când iau stimullans ca viteza de a avea benzo, pentru mine vorbind, ușor de luat somn, dar efectul său atât de pe memoria mea scurtă, așa că voi obține elemente pierdute lol... prefer Diazepam cuz cred că numai vorbind au efect asupra mușchiului să se relaxeze dacă im nu greșesc.. ty
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Bună, am întârziat puțin și nu are legătură directă, dar știe cineva unde aș putea găsi o sinteză pentru flunitrazepam/rohypnol?
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Am cunoscut oameni care foloseau amfetamine și Nitrazepam ca o combinație recreativă!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Ar fi interesant să aflați mai multe despre acest model recreațional
 
Top