tehnică ușoară de gazare (în interior și discretă)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
scris de utilizatorul vespiary blaztoff, link aici (greșeli de scriere + niciun conținut suplimentar, link doar 4 credit)


Am venit cu această tehnică de gazare pentru toți cei care au spațiu limitat, nu pot ieși în aer liber și au vecini aproape.

Mergeți și cumpărați două sticle Nalgene din plastic de la magazinul dvs. local de articole științifice. Sau o sticlă Nalgene, una de sticlă cu capac cu filet. Faceți o gaură în centrul fiecărui capac și introduceți prin gaura din fiecare capac o barbă de furtun de la magazinul de bricolaj. Asigurați-vă că este o închidere etanșă. Puneți niște garnituri acolo pentru a asigura securitatea. Dacă doriți, luați niște material de umplere și ungeți-l pe exterior pentru a vă asigura. Apoi conectați furtunul de la capac la capac. Îmi plac acele furtunuri pneumatice împletite pentru conductele hidraulice, deoarece au un racord de presiune pentru o conexiune etanșă. (Perforați o gaură mai mică în capac pentru gaz și puneți o bară etanșă pe ea.

Acum puneți sarea gemă în sticla de gaz, închideți bine, iar amestecul de toluen în cealaltă. Turnați soluția sulfurică în orificiul mic din capacul sticlei de gazare și asta este tot. Priviți cum gazul intră în recipientul de gazare și vedeți produsul căzând afară. Puteți lăsa acest lucru să stea zile întregi fără să vă faceți griji. Durează un pic mai mult decât dacă faceți bule, dar nu trebuie să vă uitați la el. Este posibil să doriți să puneți recipientul cu produse pe un agitator magnetic și să îl setați ocazional pentru agitație redusă pentru a agita amestecul. Și sticla Nalgene este grozavă pentru că o puteți strânge pentru a scoate mai mult gaz sau pentru a agita.

Am constatat că veți obține întotdeauna randamentul așteptat de la un astfel de produs și nu vă veți face niciodată griji cu privire la apă sau refulare sau alte rahaturi. Pur și simplu stați pe spate și lăsați să treacă câteva ore, filtrați poate gazați din nou. Eu folosesc o sticlă de 1 l pentru gazare și o sticlă care are de 3 ori volumul meu de toluen pentru recipientul de gazare. Nu trebuie să vă faceți niciodată griji cu privire la producerea de mai mult gaz în timpul gazării și folosesc doar cea mai mică cantitate de sare și sulfuric, deci mai puține deșeuri. Sper că acest lucru ajută pe oricine.
 

hirozaru

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 22, 2024
Messages
30
Reaction score
2
Points
8
acest lucru este foarte greu de citit și de urmărit. pare interesant.
 
Top