Question cum pot face contrabandă cu semințe și materiale

iforgotmypasswordlol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Titlu. Vreau să cultiv iarbă, dar cum pot obține semințele în țara mea? Locuiesc în Grecia.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
596
Points
93
Majoritatea semințelor sunt distribuite în Țările de Jos, de către companii de cultivare a buruienilor.

Îi puteți lăsa pe aceștia să expedieze semințele prin poștă la adresa dvs. de livrare.

De asemenea, pe DNM mai mare există vânzători care oferă semințe la aproximativ aceleași prețuri ca societățile de cultivare a buruienilor din Țările de Jos, dacă doriți să rămâneți mai anonim.

În ceea ce privește materialele pentru camera de cultivare, trebuie să existe magazine de cultivare în Grecia de unde puteți cumpăra tot ce aveți nevoie în numerar. Aveți grijă acolo, deoarece veți găsi o mulțime de echipamente în alte magazine la prețuri mai mici, cum ar fi sisteme de filtrare, laboratoare, pământ și ghivece!
 

iforgotmypasswordlol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
IF i
Dacă comand semințe și chestii de genul acesta, pachetele mele vor fi percheziționate? Aceasta este cea mai mare îngrijorare a mea
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
596
Points
93
În general, vama din NL este cea mai controlată frontieră din UE, deci există o șansă.

Cu toate acestea, am comandat deja semințe cu ceva timp în urmă și nu a fost nicio problemă; de asemenea, am cumpărat deja semințe în NL și le-am adus înapoi cu mașina fără probleme.

Poate faceți o încercare cu o comandă mică. Dacă îmi amintesc bine, companiile au opțiuni de expediere discretă.

Dacă acest lucru este prea riscant pentru dvs., puteți să le cumpărați în continuare pe darknet
 
Top