Cum se aplică pulberea 5-CL-ADB-A sau (JWH-10) pe florile de CBD (caut o rețetă)

ganja123able

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Bună ziua tuturor. Se va găsi un suflet bun și îmi va explica cum să "aplic" pulberea (5-CL-ADB-A) sau ( JWH - 10) la florile de cânepă CBD? Am încercat metoda: 3,5 grame pe 50ml de acetonă și apoi am pulverizat florile (100 grame). Totul este în regulă, dar florile își schimbă culoarea și acetona spală terpenii. Are nevoie de o metodă mai bună, care cu siguranță există. De asemenea, caut o rețetă despre cum să fac hash cu CBD kief pe bază de JWH sau 5-CL-ADB-A. Vă mulțumesc anticipat pentru toate sfaturile!
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
adăugați terpenii după. nu pulverizați, înmuiați.
 

rotovap5002

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 8, 2024
Messages
31
Reaction score
7
Points
8
Cum puteți înmuia și obține cantitatea adecvată de 5cl pe floare?
 

ganja123able

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Vă mulțumesc pentru sfat. Acum întrebarea mea este - dacă am decis să înmoi florile, ce cantitate de soluție să folosesc și cum să o fac corect? Când 50 de grame de acetonă și 3,5 grame de 5cl sunt suficiente pentru mine pentru a pulveriza 100 de grame de CBD. Mă întreb despre rețeta dvs. exactă
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
borcan de sticlă 1L
umpleți-l,,,, turnați în el amestecul de canabinoizi ISO
lăsați-l să se vaporizeze

nu am făcut-o niciodată, cunosc doar oameni
vape lichid mult mai profitabil+ creează dependență
 

feterdotexe

Don't buy from me
Resident
Joined
May 3, 2024
Messages
8
Reaction score
9
Points
3
Nu folosiți acetonă deoarece distruge frunzele. Folosiți alcool izopropilic.
 

ganja123able

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
... Mulțumesc pentru sfat. Cât alcool izopropilic să utilizați la 100 de grame de flori CBD? Este posibil să se facă acest lucru cu CBD kief pentru a face hașiș ?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Se poate utiliza etanolul?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Dacă folosiți un spray, este mai rău. Trebuie să înțelegeți cât alcool poate absorbi materialul pentru a lua această cantitate și a satura întregul volum. În plus, dacă utilizați muguri de CBD, fiți conștienți de faptul că acest lucru poate reduce potența
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Cea mai bună modalitate este să realizați o instalație artizanală dintr-o sticlă sau canistră, în care plasați canabinoidul sintetic și introduceți butan (gaz) în sticlă. Gazul va dizolva canabinoidul dvs. și va satura uniform toată cânepa CBD. Apoi deschideți sticla și produsul dvs. se usucă în câteva secunde. Nu utilizați ALCOOL / ACETONA etc., deoarece produsul își pierde aspectul și își schimbă mirosul.
 
View previous replies…

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
vă referiți la GPL sau doar la butan?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Puteți utiliza orice gaz convenabil și accesibil. Dacă vorbim despre condițiile de acasă, atunci este foarte convenabil să folosiți gaz de brichetă.
 

xiluh

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 3, 2021
Messages
20
Reaction score
14
Points
3
Puteți să-mi dați pasul corect pls..

1. Lăsați gazul să dizolve canabinoidul în sticlă? Pentru ce cantitate gram cannabinoid dacă folosesc 280ml gaz butan?

2. După dizolvarea cannabinoidului în sticlă, pentru pasul următor trebuie să îl pulverizez pe frunze? Sau cum?
 

Chicko7777

Don't buy from me
New Member
Language
🇩🇪
Joined
Aug 19, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, ați putea, vă rog, să oferiți instrucțiuni detaliate în acest sens?

Mulțumesc.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Utilizați o cantitate mare de alcool (etanol cu noide dizolvate prin încălzire). O astfel de cantitate încât florile să fie complet umede, în interior și în exterior. După uscarea florilor, atunci veți obține o concentrație uniformă
 

LIMIT

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 28, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Fac amestecul exact cum ai făcut tu, dar singura problemă cu amestecul tău este cantitatea de acetonă
Acetona dvs. este prea multă
Aceasta va deteriora cânepa
Pentru 3.5gr la 100gr de frunze
Veți avea nevoie de o cantitate mică de acetonă, de 25 ml.
Ceea ce aveți nevoie cu adevărat este ca acetona să dizolve chimia și să o amestecați mai repede, astfel încât să atingă fiecare frunză
 
Top