Question Cum să extrageți LSA din HBWR

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Bună ziua

Poate cineva să mă ajute cu un writeup util - vreau să extrag LSA din semințe HBWR. Am nevoie de ajutor cu extracția pe scară largă de la minimum 5 kilograme de semințe. Pot să-l găsesc undeva? Cel mai bine ar fi cu imagini. Pun pariu că extracția la scară mare va fi diferită de cea la scară mică. Înainte de a încerca acest lucru:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/theoretical-synthesis-of-lsd-from-hbwr-seeds.4652/#post-27071

Pur și simplu nu funcționează - după filtrare am praf maro pe filtru, nu LSA cristalin.

Am nevoie de orice ajutor, vă rog
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Am încercat această extracție. Cu Morning glories - 100 de grame și mă trezesc cu pulbere maro - nu prea mult. Poate că acest lucru va funcționa cu HBWR, dar am nevoie de ceva pentru o scară mai mare - minim 1 kilogram pe o singură dată. Este acest articol scalabil? Pe forumul BB nu am găsit prea multe informații despre extracția HBWR la scară largă cu hidroliză LSA. Scrierile de pe internet sunt făcute pentru a produce LSA lichid pentru consum, nu pentru extracția pe scară largă pentru a obține LSA cristalin pentru prelucrare ulterioară.

Internetul este plin de extrageri de LSA, dar nu este ceea ce vreau eu - vreau LSA în formă cristalină, care este stabilă și poate fi utilizată pentru a produce LSD.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Pentru a produce L .s. d începe de la tartratul de ergotamină, aveți sinteza în acest forum, ergotamina este cel mai bun mod de a crea lsd, mai ușor și mai rapid
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Cred că pentru a obține cristale pure ar trebui să efectuați o cristalografie pe coloană. Din păcate, nu există niciun tek ușor de urmat pentru acest lucru, ar trebui să citiți despre acest lucru în articole științifice.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Mulțumesc. De asta îmi era teamă. Am verificat Reddit, de asemenea, și acest lucru este adevărat - nu pot găsi anobydy care au LSA în formă cistal, stabil, nu în unele apă acidă... M-am uitat, de asemenea, la lucrări vechi din anii '60 despre extracția alcaloizilor de ergot (Adam gotlieb - acid), dar este destul de complicat și speram să obțin o descriere ușoară. Vă mulțumesc pentru informații și, în timpul cercetărilor mele, am obținut unele informații despre LSH din florile de dimineață. Este interesant - pe reddit:

Zero greață dimineața glorie LSH Tek bazat pe 2022 LSH studiu cu 20 poze și 7 rapoarte de călătorie, LSD natural
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Extracția cu alcool sau DCM
 

Nyarlathotep

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 26, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ați putea detalia acest aspect? Folosesc tek-ul lui Kash, dar pare inutil de complicat... Rezultatele sunt destul de mari, dar idk mă întreb dacă există un tek mai bun
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Folosiți un extractor Soxhlet și ca solvent puteți utiliza un amestec de etanol și metanol
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Vreți să spuneți că este suficient să o transformați în terci și apoi să adăugați etanol? Cum rămâne cu grăsimile, fibrele vegetale și alte alcaloizi?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Ei nu fac decât să trimită spam pe toate subiectele recente pe care le pot găsi. Făcând acest lucru nu veți obține un extract curat, chiar dacă din punct de vedere tehnic funcționează. Aici discutam despre teks pentru a avea cristale ca produs final, nu luați în considerare ceea ce a spus mai sus (cu excepția soxhlet, soxhlet sunt grozave)
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Doriți să extrageți sau să izolați LSA pur? Dacă doriți să extrageți, nu este nimic în neregulă cu extracția cu alcool.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Pot recomanda acest videoclip pentru extracție generală
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Sau poate încercați să utilizați metoda acid/ază, deoarece unele grăsimi și uleiuri sunt insolubile la un pH modificat
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Sunt literalmente un profesionist instruit în laborator, știu cum să efectuez o extracție. Ceea ce vreau să spun este că postați mesaje cu eforturi reduse care nu sunt relevante pentru subiectul în cauză
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Mi se pare că amândoi aveți de fapt puncte de vedere bune! T0lek511 are dreptate în sensul că, dacă vorbim exclusiv despre "extracție", o extracție cu etanol ar putea fi suficientă.

În același timp, încercăm să obținem LSA cât mai pur posibil, ceea ce necesită atât extracție, cât și izolare, deci arheologia nu este greșită.

Nu cred că T0kek511 făcea postări cu efort redus, deoarece informațiile pe care le-a furnizat au fost interesante pentru cineva ca mine, care este un începător. Și am un respect profund pentru voi doi sunteți de fapt profesioniști.

Eu cred, și asta e părerea mea, că ați fost prea ostili unul față de celălalt în modul de a vorbi! Suntem cu toții chimiști civilizați (eu, cam hahahaha nu mă pot compara cu voi), suntem capabili de conversații civilizate :)
 

Mynoghra

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
1
Atunci când sunt basificate, grăsimile tind să se aglomereze datorită saponificării, nu? Sau vorbesc prostii acum?
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
În acest document de la The Vespiary avem tot felul de metode testate de extracții - inclusiv cele cu LSA și LAA cristalizate
 

Attachments

  • FZYS4rX0uq.pdf
    5.6 MB · Views: 390
Top