Question Peroxid de hidrogen

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Bună ziua, știe cineva cum pot face eu însumi o cantitate mare de peroxid de hidrogen foarte concentrat?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Sintetizarea peroxidului de hidrogen nu este cu adevărat posibilă într-un cadru clandestin. Este posibil să se concentreze prin evaporarea atentă a conținutului de apă dintr-un amestec. Dar trebuie să se aibă grijă să se utilizeze temperaturi scăzute, deoarece proxidul se va degrada în apă la fierbere. Cea mai bună tehnică este utilizarea unei camere de vid și încălzirea ușoară. Dar tot durează foarte mult. Observați:
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Bine, cineva mi-a spus despre un generator de H2O2, credeți că ar putea fi utilizat?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Eu nu cred. Sunt pentru producerea vaporilor de H2O2 din H2O2 lichid, nu? Sau aveți un link către alte utilaje?
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Acesta a fost cel despre care am citit, se spune că îl reumpleți cu apă deionizată. Nu știu prea multe despre asta, de aceea am întrebat

 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Fiule, acela este un generator pentru GAZ HIDROGEN, nu pentru peroxid de hidrogen. H2, nu H2O2. Este ... un pic diferit.
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Oops my bad excuse me..., and the ones who produce H2O2 vapour from H2O2 liquid are not usable aswell?
 
Top