Mă simt prost pentru acum (este prea mult) cum calculez acidul de care am nevoie pentru a neutraliza amina freebase..

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Așa că am găsit acest site și complimentele mele sunt nou la acest tip de comunicare..
Am încercat reducerea Nabh4/Cucl și da, 20gr p2np în amine (murdare) 16gr... deci este bine

Dar am 2 întrebări
1* Cât de mult acid fosforic 85% am nevoie pentru 10ml freebase ? @ momentan nu-mi pot da seama, vreau să învăț, dar mai târziu...

2* Există o modalitate bună fără fier pls la p2p ?

Îmi pare rău pentru engleza mea proastă și am inhalat prea mult cred pace !
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Btw eu doar iau freebase și o distilez cu abur durează o vreme dar urăsc baza acidă și cred că asta e mai bună nu pot spune randamentul pentru că am folosit niște amină pentru a purifica dintr-o reducere leackart ...

Și așa întreb, întreb un alt lucru, pot face metilamină hcl, există o modalitate de a produce metamfetamină la scară mică?
 

Attachments

  • As25LUnzeQ.jpg
    As25LUnzeQ.jpg
    2.4 MB · Views: 179

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Aproximativ 5 ml este aproximativ pentru o bază liberă complet pură. Este mai bine să utilizați un indicator de pH.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Fac acest lucru, dar pentru a avea o indicație a cantității de acid pe care o voi amesteca cu metanol, așa că acum știu că trebuie să adaug 5 ml și să verific cu testele când aproape am adăugat tot acidul/metanolul... în mod normal, folosesc 30 de benzi pentru că nu-mi place când trebuie să o iau de la capăt.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Utilizați o bandă în mod repetat, transferând o picătură din amestec pe o parte a benzii.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Am avut aceste cheltuieli
yea good id am comandat acum cele ieftine 1 bandă de hârtie de lactoză.
înainte aveam cele de la calroth benzi de plastic cu 4 blocuri
 
Top