Am căutat aici, dar ajutați-mă raportul molar reacție p2np fier

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Am folosit motorul de căutare de aici, dar nu-l găsesc, ceea ce am înțeles este 1 mol p2np 3 mol fier
așa că am de gând să reduc 1 mol p2np 163gr, deci am nevoie de 165 gr fier și catalizator fecl.

Dar apoi am găsit asta:

Dacă fenil-2-nitropropenul este redus cu pulbere de fier într-un mediu acid (cum ar fi acid acetic sau acid clorhidric apos), nitroalcenul este redus la oxima, care este apoi hidrolizată de acid în fenil-2-propanona dorită.
Fenil-2-nitropropenă (10 g, 61 mmol) a fost dizolvată în 75 ml HOAc și picurată lent într-o suspensie la reflux de pulbere de Fe (32 g, 0,57 mol) în 140 ml HOAc.

Deci ar trebui să adaug 500 de grame de fier pentru 1 mol p2np?

Tocmai am început să folosesc hcl 30 și am rezolvat p2np în suficient glacial și am adăugat 170gr fier cu hcl 30%

Nu am avut un randament ridicat, am încercat un timp mai lung de reflux și 1,5 ore recomandate de acest om.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Ce rahat a început să distileze cu abur, nu am văzut nici un ulei galben.... așa că am schimbat balonul de captare și am adăugat niște toluen în balon. apa este clară și tolueenul este galben. apa este neutră (ph) ce ar putea fi acest rahat nu este suficientă pulbere de fier?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
al doilea balon 5 mm strat sticla 500ml și toate smalll ulei galben dwarling în apă și câteva pe fund, loturi mici nu am mai văzut acest lucru merge timpul de reacție în sus când skale merge în sus ? nu sună logic
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
al doilea balon 5 mm strat sticla 500ml și toate smalll ulei galben dwarling în apă și câteva pe fund, loturi mici nu am mai văzut acest lucru merge timpul de reacție în sus când skale merge în sus ? nu sună logic
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Presupun că nu sunt logic, așa că totul este bine 3Schimbul balonului și este aproape 50/50 în strat ciudat ca mine pace
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw randament înainte de vid, distilat cu abur și nu a spălat încă balonul de fierbere.
așa că am avut 120 ml p2p roșiatic.
Acum am terminat de distilat formamida și p2p roșiatic am doar o poză cred că este de aproximativ 100 ml
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Nu sunt atât de bun @ randamente, dar acest ulei este ca apa cu un miros foarte verry litry iubesc. acum sper că înainte de acest lot este utilizat (de mine) am comanda Nabh4 că este singura cale de a merge mizeria de fier este de rahat mercurul este rece reacție, dar toxicitatea este dracu '. data viitoare mă uit pentru chestia pulbere B
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
În ce formă era pulberea de fier, cum ar fi zdrobită subțire?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
utilizați o moară cu bile pentru a pulveriza fierul timp de 3-4 zile care ar putea avea efect
 
Top