Există un motiv pentru care sărurile de sulfat sunt preferate pentru amfetamine

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Știu că acidul sulfuric concentrat nu conține apă, ceea ce este ideal atunci când se prepară o sare, dar acesta este principalul motiv pentru care sărurile de sulfat sunt preferate în majoritatea tutorialelor?

În sfârșit am reușit să obțin amfetamină freebase și acum întrebarea este, gaz sau acetonă / acid sulfuric... știi?

Ce se întâmplă cu toate astea?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Sulfatul de amfetamină nu este higroscopic, acesta fiind principalul motiv. Monofosfatul de amfetamină este, de asemenea, fabricat, este mai moale în acțiune. Amestecarea acetonei cu acid sulfuric este o idee foarte proastă - va da impurități suplimentare, utilizați un amestec de alcool și acid sulfuric. Acidul fosforic poate fi combinat cu acetonă.
Clorhidratul se va transforma foarte repede într-o baltă de apă, atrage foarte puternic apa din aer.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Da, spune-mi asta după ce fac exact asta, de asemenea, ar fi trebuit să știu tbh.

Înainte de a face ceva, am stat acolo timp de 20 de minute și m-am gândit ce pot folosi ca solvent pentru acidul sulfuric cu care să nu reacționeze... nu știu de ce nu m-am gândit la alcool... cred că mi-am amintit doar de puterea sa de deshidratare și am presupus că va reacționa cu alcoolul..... Eterul nu a funcționat, nu era solubil în hexani/heptan, (în retrospectivă - duh). L-am adăugat la acetonă și nimic nu a reacționat imediat, cu toate acestea, mai făcusem greșeala asta înainte, dar de data asta nu am văzut niciun rahat alb inițial, așa că am zis la naiba.....

A devenit al naibii de murdar rapid.......

Deci vrei să spui că folosești sulfuric în alcool izopropilic, nu-i așa? și că îl lași să cadă? pentru că asta are sens.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Am amestecat acetonă cu acid sulfuric
Nu conține impurități, este un produs excelent
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Acidul sulfuric este un catalizator pentru policondensarea și polimerizarea ulterioară a acetonei. Cu cât concentrația de acid este mai mare, cu atât reacția este mai rapidă.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Adăugați mai mult
Când trei molecule de acetonă se condensează sub acțiunea acidului sulfuric sau clorhidric concentrat, se formează trimetilbenzen simetric (mesitylene)
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Nu, are dreptate, e un fel de rahat alb și fibros. Nu pare să se dizolve în apă. Dacă lași sulfuric în acetonă suficient de mult timp în concentrații mari, de asemenea, devine roșu.... cel puțin a făcut-o cu mine...
 
View previous replies…

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Când mi-am uscat amfetamina la soare, aceasta a devenit portocalie sau aproape roșie


Așa că i-am spus domnului G.Patton și el mi-a spus că dacă a fost expus la raze ultraviolete sau oxigen, acestea reacționează și strică produsul, așa că țineți-le departe de lumină și aer în timpul uscării produsului.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
De asemenea, nu lăsați acetona cu acid sulfuric pentru o perioadă lungă de timp
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Impuritățile dvs. sunt cel mai probabil în etapa de recuperare și nu din acid cu acetonă
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
După ce am făcut o greșeală folosind acid sulfuric în acetonă și am obținut o pulbere galbenă mocnită care este foarte greu de spălat, nu au existat probleme cu sinteze similare atunci când am folosit acid în alcool.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Al meu a devenit roșu în urmă cu aproximativ 10 ani, dar nu pare să fi avut niciun efect asupra comportamentului sau utilității sale
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Am avut o perioadă îndelungată în care am încercat să obțin un amestec de acetonă-acid sulfuric pentru sărare, iar singura modalitate de a preveni formarea mesilaților (culoare roșie și miros îngrozitor) a fost să folosesc acetonă rece și acid înghețat, dar chiar și cu cea mai mare atenție, acesta devenea roșu după un timp (câteva ore). Experiența mea confirmă ceea ce spune w2x3f5, și anume că amestecul acid sulfuric-IPA este mult mai bun pentru sărare.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Am citit că A-fosfatul este mai comun în SUA din cauza punctului de fierbere mai scăzut, astfel încât îl puteți fuma. Dar aceasta vine cu problema că trebuie să îl păstrați uscat.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Există o problemă cu fosfatul, dacă monofosfatul se usucă bine după primire, restul fosfaților sunt muci care nu pot fi uscați
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Au aproximativ aceeași consistență ca acidul fosforos 85% în sine, cu excepția faptului că sunt... lipicioase?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
În funcție de cantitatea de acid fosforic, veți obține o sare cu compoziție diferită. Ca standard, baza liberă este diluată cu acetonă și acidul fosforic este adăugat picătură cu picătură până la ph 6, consistența pulberii în acetonă ar trebui să fie solidă, nu ca mucii. da, acidul fosforic 85% este bun pentru a face sare dacă ați întrebat despre asta
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nu. De ce uscarea fosfatului de amfetamină în IPA a rămas "sirop", la început am crezut că este acid fosforic deoarece are aceeași consistență, dar nu este acid. Acum mă gândesc că ar putea fi alte săruri
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Am obținut siropul ăsta de câteva ori... Nici eu nu am idee ce este, și am obținut asta folosind acid sulfuric. De obicei se întâmplă când folosesc prea mult și cobor sub ph 6, dar nu știu, ar putea fi o întâmplare... Am eșuat de mai multe ori decât am reușit, dar am reușit, am găsit o metodă care funcționează foarte bine pentru mine și așa că rămân la asta...
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nu am obținut sare în alcool, am făcut fosfat doar în acetonă, se cristalizează bine în ea.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Monofosfatul de amfetamină trebuie preparat prin titrare în apă, ph-ul dorit fiind 5-6. Monofosfatul nu poate fi preparat în alcool, deoarece atunci când se adaugă acidul fosforic 75 sau 85 %, nu contează, ca atare sau în alcool, la baza din alcool, vine un moment în care toată amfetamina se transformă brusc în gumă de mestecat și nu mai primește niciun acid. Deci aveți un amestec de polifosfați . Nu este nicio problemă să uscați această masă de gumă de mestecat, care se usucă fără probleme și poate fi consumată și nu este rea, dar nu și monofosfatul.
Monofosfatul, care poate fi preparat prin adăugarea de apă și apoi acid fosforic diluat la bază într-un solvent nepolar și apoi amestecarea celor două, are avantajul că este mult mai solubil în apă decât polifosfatul și, de asemenea, mai solubil decât sulfatul. Această solubilitate mai mare înseamnă o biodisponibilitate mai bună și are un debut ușor mai rapid decât celelalte săruri. Se spune că doar sarea de carbonat o întrece, dar nu am încercat niciodată să o prepar.

Acum, când preparați monofosfatul în apă, se întâmplă ceva care vă va deranja în primul rând: Când adăugați acid fosforic, veți vedea mai întâi sarea căzând din soluție și acest lucru vă va face fericiți. Când adăugați mai mult acid, dintr-o dată, toată sarea va -puff! - va dispărea din nou! Spre deosebire de acidul sulfuric, în cazul căruia acest lucru este rău, în cazul sărurilor de acid fosforic este exact ceea ce doriți, deoarece o doriți pe cea cu cea mai bună solubilitate în apă. Ceea ce se obține la ph 5 - 6 și după separarea și evaporarea apei.

Decolorarea roșie care apare atunci când se adaugă prea mult acid nu este cauzată de acid sau amfetamină, ci de impurități, în principal P2P și impurități ușor bazice care au venit prin proces. P2P trece foarte bine prin distilarea cu abur și procedurile A/B, deoarece este amfoter în prezența bazelor și a acizilor, în special în prezența bazelor, adică devine brusc solubil în apă într-o măsură mult mai mare.
Amfetamina bază cu adevărat curată nu își schimbă culoarea indiferent de cantitatea de acid adăugată. Niciunul dintre protocoalele post-reacție pe care le-am văzut aici nu produce bază de amfetamină cu adevărat curată și, prin urmare, citirea despre problema decolorării (de la roz la roșu) nu este deloc surprinzătoare.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
acetona funcționează mult mai bine, rezultă o sare solidă bună, fără muci. Am verificat personal în 2005)))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
În ceea ce privește p2p și colorarea, voi susține. acest lucru este adevărat. Impuritățile de p2p și derivații săi dau culoare datorită subproduselor, acesta este și cazul sintezei p2np și p2p, amina după distilarea fracționată în vid înalt nu se colorează atunci când se utilizează un exces de acid, baza pură a aminei este complet incoloră și transparentă.
 
Top