[Metoda Junglei] 15 minute de întoarcere a oricărui glicid BMK care trece prin acid.

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Nu este nimic special;
  1. 1KG de glidicat (poate fi și lichid).
  2. 1KG de apă (apa mai fierbinte înseamnă mai puțin acid).
  3. 1,2L acid sulfuric de 98%.
Acest lucru poate fi chiar scalat la IBC dacă turnați acidul încet în el în timp ce aveți unele amestecări pe el.

Nu am făcut-o, dar cel mai bine ar fi să o faceți închis pe sticlă și să lăsați vaporii să bolborosească printr-un furtun PTFE într-o leșie puternică sau apă cu bicarbonat de sodiu.
Dacă faceți acest lucru cu încălzire, puteți reîncălzi solventul acid pentru a-l reutiliza.

Nu utilizați acest lucru cu oțel inoxidabil, indiferent de calitate. Chiar și cu titanul este nesugerat.
Materiale plastice HDPE pentru metode de junglă, sticlă pentru reutilizare.

Țineți cont de faptul că, în această reacție, vaporii sunt cei care, cel mai probabil, reduc, după această reacție trebuie să puneți pH 14 și apoi pH 7 și fie să destilați în vid, fie să fierbeți la 130 de grade și să utilizați în reacții ulterioare. Dacă nu folosiți platină la hidrogenare și uleiul este limpede puteți folosi în general fără vid.

Trebuie să menționez că culoarea mea este foarte clară cu acid sulfuric, ceea ce în mod normal nu este atât de clar (probabil pentru că am folosit apoi stick de lemn sau a avut prea mult vulcanic)
 

Attachments

  • zlSoAFk5gI.jpg
    zlSoAFk5gI.jpg
    417.8 KB · Views: 355
  • A7am5UoKjL.mp4
    3.1 MB · Views: 0
  • jJ92zmMlBR.mp4
    16.2 MB · Views: 0

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Fenilacetona mea ne distilată din BMK 5449 arată astfel:

Iw8EftZzFm


Ar trebui să-mi fac griji?
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Încercați cu acid sulfuric și veți vedea. Cea cu acid sulfuric dacă este puțin arsă poți să scoți direct leșie dintr-o reacție cu mercur fără extracție.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Se pare că, din păcate, nu ați înțeles gluma. Motivul ar putea fi că nu ați văzut în viața dvs. P2P curat, dar eu doar ghicesc.

Îmi pare rău să spun, această "metodă" este o abominație. De asemenea, nu este pentru glicidate, ci pentru săruri de acid glicidic, ceea ce nu este același lucru.

Dar nu sunt aici pentru a predica morala, îmi dau seama că acest lucru este centrat pe profit, fără a ține cont de calitate și se potrivește bine cu tipul de Leuckart practicat și cu "Paste" produsul care are din ce în ce mai puțin de-a face cu amfetamina reală. și de aceea este vândut ca "Amphetamine Ultra +++" sau similar, 90% Cafeină, 5% unele RC pe bază de Cathione, restul fiind rahat și un strop de bază de amfetamină peste tot pentru mirosul de pește. Acesta este apogeul optimizării, deoarece nu trebuie să treci deloc prin complicațiile chimiei. Gândiți-vă doar cât timp puteți economisi în acest fel!

Aici, pe forum, aș aprecia dacă oamenii s-ar putea abține să numească pur ceva ce nu a fost niciodată purificat și nici testat într-un laborator. Mă refer la toate sintezele "la scară mare" pentru amfetamină, methadonă, mefedronă. A-PVP etc.

După cum am spus, nu critic toate acestea, fiecare trebuie să decidă astfel de întrebări pentru el însuși, dar să rămânem cu picioarele pe realitate și cinstit, evitând să ne amăgim singuri crezând că aceste modalități ultra simplificate de economisire a timpului se termină cu un produs de calitate.

thx.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Dacă distilați în vid după aceea produsul dvs. este curat, nu toate metodele necesită substanțe distilate. Motivul pentru care metoda emde utilizează P2P în vid este din cauza platinei scumpe

Nu vreți să predicați aici dar există o diferență între loturi de 100ml sau 100L.

Impuritățile sunt, de asemenea, în reducerile de acid fosfor pentru că în vrac folosesc întotdeauna inox 316L (sau chiar mai scăzut) care merge în ulei în cele din urmă vedeți când fosforul alb devine verde.

Și există diferență între p2p redus cu acid sulfuric sau fosfor alb poți verifica singur cu o reducere cu mercur și punând leșie cel transformat cu acid sulfuric merge direct pe deasupra spre deosebire de celălalt (aș folosi leșie fierbinte)

Dar amk nu se citește nicăieri acest Intel
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Uite, JB, nu lăsa pe nimeni să-ți spună ceva... Crede-mă, nu știu nimic... Singurul lucru pe care îl știu sunt banii. Ești foarte aproape de o cale de acces pe ușa din spate... Crede-mă... Continuă să te joci și vei fi recompensat.. :ninja:
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Acest lucru nu are niciun sens, îmi pare rău.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Acid fosforic sau hcl hydrolisys? Cineva mi-a spus că acidul citric dă cele mai bune rezultate
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
vă deranjează să ne spuneți ce acid și în ce cantitate ați folosit pentru a obține acest minunat P2P? :)
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
În cazul în care câștigați, am nevoie de fosforic :LOL::LOL:
 

ineverexisted

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
A experimentat cu diferiți acizi până când a obținut rezultate satisfăcătoare și a rămas cu ele. încercarea și eroarea sunt cei mai buni prieteni ai tăi.
Acordă chimie și cercetare puțină dragoste și s-ar putea să fii răsplătit.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u aruncați este să folosiți rapid gheață carbonică
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Și apoi se aplică încălzirea manuală?

Asta ar anula întoarcerea 15M nu-i așa ?

Voi face odată ce am configurat glas cum să o fac
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
ce înțelegeți prin transformare? și după această reacție cum se numește substanța obținută în această stare? mulțumesc
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Orice pulbere bmk care are nevoie de acid pentru a se transforma, poate fi transformată foarte repede cu această metodă la ulei bmk.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Bună ziua, care este randamentul dumneavoastră?
 
Top