Știți ce substanțe chimice ar putea fi riscante de comandat?

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
În primul rând, îmi pare rău dacă aceasta este secțiunea greșită a forumului, vă rugăm să mutați firul dacă acesta nu este locul unde ar fi trebuit să postez.

Bună ziua, cum pot să știu ce este sigur să comand și ce ar putea ridica o sprânceană?
Caut informații cu privire la cumpărarea de produse chimice în UE de la alte companii europene, dar poate și din China. Presupun că ar fi dificil de spus fără a-mi defăima țara exactă, dar există unele orientări generale ale UE pe care le pot analiza și care, cel mai probabil, mi s-ar aplica în plus față de unele norme locale adăugate la normele UE. Trebuie să lucrez pentru o companie chimică pentru a cunoaște aceste orientări sau sunt ele accesibile publicului?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Cred că aceasta este o întrebare bună de pus
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
Aici este scrisă întreaga legislație. fiecare țară are propriile reguli, astfel încât idk din ce țară ai așa.

Este un articol destul de amplu, dar, oricum, există multe substanțe chimice care sunt periculoase pentru manipulare în fiecare țară din UE:
În primul rând: efedrină, pseudoefedrină (da, deoarece este principalul precursor al metamfetaminei)
De asemenea: IPA, P2NP, cloruri și multe alte chimicale anorganice.
Metilamina ar trebui să fie, de asemenea, riscantă, dar recent am văzut că se vinde pe net ca nimic. (Allegro: biogo)

Experți precum g.patton ar trebui să răspundă în curând, ei urmăresc subiecte ca acesta. ar trebui să vă spună mai multe.
 

Blammo

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 25, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Doar un gând, nu chiar o regulă sau o lege.

Uitați-vă la substanța chimică pe care o doriți, să spunem amfetamină, și găsiți un precursor direct, să spunem P2P. Căutați una sau mai multe substanțe chimice care ar produce P2P, numiți-o pe aceasta benzaldehidă, într-o reacție pe care o puteți realiza.

Este posibil să trebuiască să mergeți mai departe și să cercetați ce poate fi utilizat pentru a obține benzaldehidă și reacțiile pe care le puteți efectua la scara dorită.

Acest lucru poate funcționa practic pentru orice.

Pentru lucruri precum solvenții, căutați un motiv pentru care ar putea fi utilizați și învățați despre el. Să spunem că comandați formaldehidă, înțelegeți de ce este folosită. Învățați despre acel lucru, astfel încât să știți cuvintele potrivite pe care să le spuneți dacă sunteți întrebat de ce l-ați comandat.

Crearea de companii poate face viața mai ușoară uneori. Întreprinderile nu se supără să expedieze lucruri către întreprinderi în comparație cu persoanele fizice. O persoană care comandă o mulțime de formaldehidă este ciudată, dar o afacere de taxidermie care comandă formaldehidă poate să nu stârnească nici măcar curiozitatea.

Doar câteva idei
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@Blammo Ghid excelent Voi căuta motive legitime pentru a cumpăra totul, astfel încât să pot avea o scuză rezonabilă dacă cineva mă întreabă.
@amphmnamii O listă excelentă. Voi face o căutare pentru tot și mă voi uita și la legislația locală înainte de a comanda ceva.
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@miner21 Mulțumesc pentru cuvintele frumoase, sper să învăț și vreau să întreb și să verific lucrurile înainte de a acționa. Poate că acest lucru îi ajută și pe alții.
 
Top