MDA DE LA HELIONAL - METODA SPERIETOARE DE CIORI

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Cunoaște cineva restul acestei rețete? Este o rută sintetică celebră, am nevoie de sfârșitul acesteia, partea de rearanjare Hofmann care utilizează TCCA pentru a forma MDA. Mulțumesc.

urmați mai jos:




100g
Helional (100g ~92ml)
Hidroxilamină HCl (36,93g)
DMSO (500ml)
NaOH (21g)
H2O2 30% soln (ph 7.5-7.
8)
(600ml)

Masa heliului: 192,21g/mol
Hydroxylamine.HCl masă: 69.49g/mol

Aldehida (.52mol, 100g) a fost adăugată la o soluție de Hydroxylamine HCl (.53mol, 36.93g) în DMSO (500ml). Această soluție a fost apoi încălzită timp de 90 de minute la 85-90* peste apă fierbinte/fierbinte cu agitare viguroasă [asigurați-vă că RBF este cu capacul deschis]. După îndepărtarea căldurii, soluția a fost lăsată să stea pe un agitator până când temperatura a ajuns la ~80* și s-a adăugat NaOH apos** până la atingerea unui pH de 10 (adăugarea soluției de NaOH produce fum și întunecarea soluției. Se observă o schimbare bruscă a pH-ului). [Opțional: s-au adăugat 6 g de bicarbonat de sodiu pentru a ajuta ca tampon de pH]. Apoi, la 70*+, s-au adăugat 500-600 ml de H2O2 neutralizat 30%, picătură cu picătură, printr-o pâlnie de adiție, menținând temperatura sub 95* și monitorizând pH-ul pentru a-l menține între 9-10 (se adaugă soluție de NaOH 10% dacă este necesar). După terminarea adiției, reacția a fost lăsată să se agite până când evoluția gazelor și exotermia au încetat. Soluția galben deschis rezultată se toarnă într-un vas de pirex la aproximativ 50*, se pune într-un frigider la 0* și se lasă să stea peste noapte. Cristalele rezultate se filtrează în vid și se spală cu apă. Randament cantitativ. (Ar trebui să se obțină cristale de amidă de un alb strălucitor, poate cu nuanțe de galben care ar trebui să dispară prin spălare cu apă).

Motivele pentru randamentele scăzute pot fi supraîncălzirea hidroxilaminei/DMSO (orice peste 100* va începe să provoace amide impure galbene/randamente mai scăzute) și adăugarea insuficientă de H2O2 în intervalul de pH corect.
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Ai reușit vreodată?
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Eu nu știu, dar mai multe laboratoare clandestine din țara mea fac MDA pe această cale sintetică
 

eddycordon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2023
Messages
27
Reaction score
13
Points
3
Unde ați găsit această sinteză?
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Într-o lucrare a poliției braziliene care este atașată pe internet cu laboratorul asamblat și o parte din rețeta scrisă de mână, și într-un alt forum de pe darkweb. Este o cale simplă pe care o folosesc multe laboratoare clandestine pentru producerea de MDA.
 

Unclejoe007

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2022
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Dacă cineva a încercat acest lucru Vă rugăm să ne spuneți cum a ieșit¡¿?!
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
frate știu că aș putea să-ți dau un semn despre asta adaugă-mă pe telegramă: kharp12
 

kamikaze3030

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
May 22, 2023
Messages
42
Reaction score
21
Points
8
Am obținut deja rețeta completă frate, am avut succes
 

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 28, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Unde pot găsi rețeta completă? Two Dogs mi-a dat randamente jalnice, niciodată peste 40 %.
Simt că o aminare reductivă cu tetroxid de titan ar putea fi un test bun...
Ce părere aveți?
 

Regis Kimble

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 28, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Ce este neutralizat 30% H2O2; cum se poate "neutraliza" o bază și aceasta să se comporte în continuare ca o bază?
 
Top