Recristalizarea metamfetaminei

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

Smz607vTYJ

Introducere

Acest subiect este o descriere detaliată a procedurilor care trebuie efectuate pentru a forma cristale de clorhidrat de metamfetamină racemică. Clorhidratul de metamfetamină racemică (d,l-meth) nu poate fi recristalizat în cioburi mari ca clorhidratul de d-metamfetamină. Pentru o separare a izomerilor d,l-metamfetaminei, trebuie să efectuați proceduri diferite.

Echipament și sticlărie.

  • Pahare 800 mL x2; 150 mL x2.
  • Vas dePyrex (tavă de cristalizare).
  • Pâlnie.
  • Hârtie de filtru.
  • Placă de încălzire.
  • Balon Buchner și pâlnie.
  • Pompă de vid.
  • Spatulă.
  • Tijă de sticlă.
  • Cilindru demăsură 100 mL.
  • Cântar delaborator (opțional).

Reactivi.

  • Soluție apoasă de clorhidrat de metamfetamină (150 g).
  • Apă distilată ~400 mL.
  • Etanol 88% 50 mL.
  • Acetat de etil ~70 mL.
  • Acetonă ~70 mL.


Procedură

1. O soluție apoasă saturată de clorhidrat de metamfetamină (150 g) este diluată cu apă (150 mL) într-un pahar de 800 mL. O soluție mai fluidă se filtrează mai bine cu un filtru de hârtie.
2. Soluția se filtrează printr-un filtru de hârtie într-o tavă de cristalizare.
3. Soluția este evaporată la un cristale de clorhidrat de metamfetamină la încălzire constantă 50-70 ℃ timp de 3 zile. Această metodă nu permite obținerea de cioburi de clorhidrat de metamfetamină (gheață).
4. Clorhidratul de metamfetamină rezultat se transferă într-un pahar de 800 ml și se toarnă cu un amestec de etanol 88% 50 ml cu apă 50 ml până la dizolvare.
5 . Apoi, soluția se aduce la 250-300 ml cu o soluție apoasă de alcool (1:1; H2O:EtOH).
6. Soluția se evaporă la temperatura camerei.
7 . Timpul de evaporare poate dura ~1,5 luni.
8. Un amestec de acetat de etil cu acetonă (1:1) 80 mL se adaugă la cristale și se amestecă.
9. Cristalele de clorhidrat de metamfetamină se filtrează printr-un filtru Schott poros.
10. Se spală cu o parte dintr-un amestec de acetat de etil și acetonă.
11. Clorhidratul de metamfetamină se usucă până la o greutate constantă.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Profesore, cum poate fi sintetizat clorhidratul de metilamină în metamfetamină
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, metilamina poate fi utilizată într-o aminare reductivă a fenilacetonei (P2P). Această sinteză este reprezentată în secțiunea Amfetamine cu tutorial video.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Înțeleg. Mulțumesc, profesore. Am mai învățat o lecție
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Domnule profesor, pot să vă întreb, dacă sulfatul de sodiu și etil are doar 90 de grame, ce metodă ar trebui să folosesc pentru a sintetiza nitroetan?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, aceasta este off-top. Vă rugăm, întrebați în DM sau în cadrul subiectului dedicat.
 

Bilson2

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 25, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pot să pun o întrebare stupidă că, cum pot avea clorhidrat de metamfetamină saturată?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Este scris în mod clar cum...
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
😭 Vă rog să mă ajutați, ce este acest solvent pentru că am eșuat și am cheltuit o mulțime de bani și materiale Problema este că pentru ruta [1] Moscova rezultatul: obținem meth hy sub formă de pulbere. Există un proces secvențial pe care l-am ratat după ce am finalizat traseul [1] Moscova? Mulțumesc din nou dacă vreun expert senior mă poate ajuta cu această întrebare. 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
LIMBA INDONEZIANĂ
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
YR7v0YStol
 
View previous replies…

DRED

Don't buy from me
New Member
Language
🇷🇺
Joined
Sep 15, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ce înseamnă clorhidrat de metamfetamină saturat ?
Videoclipul o prezintă în formă lichidă. Cum o pot obține din pulbere de clorhidrat de metamfetamină ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Se dizolvă în apă, îmi pare rău că nu se spune clar în videoclip. Methamphetamine HCl 150 g în apă 150 ml.
 

fajkar

Don't buy from me
New Member
Language
🇸🇰
Joined
Sep 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Să aveți o zi bună, domnule. Chiar nu există altă modalitate de a obține cristale mari mai repede decât să aștepți 1,5 luni? Am încercat toate căile, dar nu vrea să funcționeze. vă rog să mă ajutați
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua, ce metode ați încercat?
 
View previous replies…

fajkar

Don't buy from me
New Member
Language
🇸🇰
Joined
Sep 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Să aveți o seară plăcută, domnule. După ce am studiat forumul, am încercat această procedură ca ultima. Am adăugat 100ml de HCL 35% la Toulene, ar trebui să obțin 220g de METH și restul ar trebui să fie apă conținută în HCL. Am evaporat apa și am ajuns la o greutate de 230g, deci 10ml a fost apă în soluție, apoi am adăugat 400ml de Acetonă cu o temperatură de 50 grade și apoi am pus-o în frigider timp de 12 ore cu o temperatură de 8 grade. Și tot am obținut cristale mici și nu cioburi mari
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Trebuia să citiți și acest subiect Recristalizarea și filtrarea la cald
Cu cât lăsați cristalele să crească mai lent, cu atât acestea sunt mai mari. De asemenea, puritatea substanțelor are un impact puternic asupra procesului de cristalizare, chiralitatea lor.
Nu veți obține cel puțin cristale medii de metanfetamină racemică timp de 12h în frigider, cu siguranță.
 

fajkar

Don't buy from me
New Member
Language
🇸🇰
Joined
Sep 15, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Da, sunt de acord cu dvs., domnule, dar am încercat și eu timp de 2 zile și rezultatul nu a fost bun, sunt foarte disperat în legătură cu asta:sleep::sleep:.Acest subiect vreau să încerc ca un altul-http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/en/threads/methamphetamine-crystallization-and-ice-manufacturing.465/
Am deja 9L de Acetonă în congelator de o săptămână.Credeți că va funcționa
 
Top