Configurarea laboratorului meu - sfaturi, critici, palme peste cap dacă este necesar

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Bună ziua prieteni,

Am primit restul de echipamente necesare pentru a începe să-mi desfășor laboratorul. Acesta este instalat în subsolul nostru, am delimitat o secțiune și am drapat-o cu plastic de zugrav, este brut, dar își va îndeplini scopul. Am:
  • un frigider de băuturi gol care se află în prezent la aproximativ 19°F
  • o pompă de vid Welch 2024B-01 (circa 2001) - încă nu știu cum să o folosesc...
  • Set de pahare 5 bucăți (50ml 100ml 250ml 400ml 600 ml)
  • Alte două seturi de pahare, 1k și 2k - ambele s-au rupt în timpul transportului, așa că încă le aștept, dar nu sunt esențiale pentru a începe
  • 2 100-2000rpm Lab Stirrers, 180W putere de încălzire 716℉ Stir Hotplate, 55 Inch
  • Pâlnie de separare conică cu perete greu de 2000 ml cu îmbinări 29/32 și robinet PTFE - 2L
  • 3 Neck Round Bottom Flask RBF, cu 19/22 centru și lateral Standard Taper articulație exterioară (2000ML)
  • O sticlărie de chimie 24/40 Kit de sticlărie de laborator de chimie 32PCS 250 1000ml pentru distilare Separare Purificare Sinteză - acest set are Condensatoarele Vigreux, Allihn, Graham și Liebig, precum și o altă pâlnie separatoare mai mică și baloane asortate cu gât 2 și 3
  • Aparat de distilare cu filtrare în vid pentru laborator, balon de filtrare de 2000 ml, pâlnie gradată de 300 ml
  • Dumnezeu să binecuvânteze jocurile de noroc online
BONUS: a luat o oală sub presiune ușor utilizată la un magazin de ocazie zilele trecute... Pot să-l folosesc cumva în configurația mea?

Ca o încălzire aș dori să sintetizez propriul acid clorhidric, pare un loc bun pentru a începe. Am mănuși din nitril și o mască de respirat nouă, cu filtre de cărbune corespunzătoare.

Cred că ultima piesă finală de echipament de care am nevoie este hota de fum pentru siguranță. Am cumpărat gips-carton pe care îl voi tăia și îl voi modela într-o cutie vopsită cu vopsea epoxidică. Am nevoie de tuburi PTFE și de niște ventilatoare pentru a scoate vaporii prin scara ușii exterioare și acestea ar trebui să fie piesele finale absolute de care "cred" că ar trebui să am nevoie.

Sunt deschis la orice și toate sfaturile! dar sunt interesat în special de ceea ce @HEISENBERG, @Frit Buchner, @G.Patton, @Madre și @WillD cred despre acest set-up.

Mi-e foame să gătesc!!!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Iată pompa pentru oricine este interesat, compania mi-a spus că este cu siguranță unică

GvLCm3AeT0
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Aveți o colecție frumoasă. Veți dori pâlnia Mma Buchner. Te vei trezi că le folosești de mai multe ori pe zi, iar unele piese le ai o dată pe săptămână. Când strângeți lucrurile, veți avea nevoie de borcane mici pentru lucrurile mici pe care le distilați, extrageți ect. Dacă nu sunt din sticlă, trebuie să fiți atenți, pentru că veți turna un solvent în vechiul borcan de maioneză și acesta va curge direct pe podea. Sper că nu a fost acid. Sper că nu a fost bază. S-ar putea să aveți 10 secunde la dispoziție pentru a-l smuffle. S-ar putea aprinde. Ar putea începe să te fumigeneze și să facă o gaură prin podea.
Probabil ar trebui să folosești sticlă. Pun pariu că vei avea nevoie de un adaptor sau 3 astfel încât sticlăriile tale să se conecteze toate. cleme kek metalice, cele din plastic se transformă în praf la prima gazare. Orice retor/stands cleme linie de vid pompă de apă.
Asta e o pompă cu diafragmă cu 2 trepte, am căutat unele similare pe Amazon mai devreme, 175 $ - 225 $ pentru o versiune chinezească cu nume tâmpit
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Sfaturi bune, Frit! Întotdeauna am fost obsedat de sticlă și colecționez piese de ani de zile, așa că mă simt bine în această privință. Sunt de părere că este mai bine să ai prea mult decât să constați că îți lipsește un element-cheie!

O idee grozavă cu clipsurile, ce mizerie ar fi fost.... Folosesc acest site pentru furtunuri și, în principiu, pentru tot ce este necesar care nu este din sticlă și rahat! Am făcut o comandă într-o zi de luni la ora 15:00, a fost în mâinile mele la ora 10:00 în dimineața următoare. Ei par să vândă totul, de la tampoane de filtrare la stații de spălare a ochilor de urgență și le sugerez foarte mult pentru lucruri mici.

Sunt ușurat să aud laude pentru pompă, am fost îngrijorat! nu China rahat aici, acest lucru este greu ca dracu ', făcut din oțel, și SUA! A fost $ 375 pe ebay.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Props pentru a obține înființat om! Asta e minunat!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Aș recomanda un ventilator cu conductă în linie/centrifugal pentru hota dvs. de fum, cele care sunt utilizate în culturile de iarbă de interior. De asemenea, îi puteți atașa un filtru de carbon pentru a reduce mirosurile, iar aspirația ar fi plăcută și puternică în comparație cu ventilatoarele de calculator.
 

Attachments

  • w8xX0lQZus.jpeg
    w8xX0lQZus.jpeg
    13 KB · Views: 60
  • uGIQrqBCR4.jpeg
    uGIQrqBCR4.jpeg
    12.2 KB · Views: 60
  • PAqxMlmKny.jpeg
    PAqxMlmKny.jpeg
    317.3 KB · Views: 57

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
FOARTE mai bine decât fanii calculatoarelor! Surprinzător, deși nu au filtre de aer cilindrice în linie pentru mirosuri. V-ați supăra teribil, domnule, dacă v-aș ruga să găsiți sursa celei de-a treia imagini? Ar trebui să fie ultima piesă de care am nevoie!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Mars hydro are kituri de ventilatoare și filtre de 4 și 6 inch. Nu cred că ați putea găsi un filtru de carbon în linie pe site-ul web pe care l-ați conectat. Consultați Amazon.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Perfect mulțumesc foarte mult!!!
McMaster a fost foarte bun pentru filtre, tuburi și alte echipamente generale de laborator și serviciul lor pentru clienți este nebun, mi sa răspuns în 20 de minute când am avut o întrebare la 3:45am, sunt întotdeauna îngrijorat pe Amazon că nu primesc exact ceea ce este anunțat, ceea ce este destul de important atunci când se ocupă de fumuri lol, dar recomandările sunt puternice și voi căuta acolo și pentru tuburi, deoarece este "foarte" ($ 500-$ 700 pentru 6') scump pe celălalt site
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Văd că coroziunea poate fi o problemă haha. Mars Hydro este o companie de creștere hidroponică de interior, nu cred că își fac filtrele pentru a fi rezistente la coroziune, dar puteți întreba întotdeauna. Filtrele de carbon sunt excelente pentru mirosuri, dar nu știu cât de eficiente vor fi pentru curățarea substanțelor chimice și a vaporilor sau dacă pot rezista la ele. Cred că ați putea cumpăra ventilatorul și conductele și să vă faceți propriul filtru cu hvac sau cutia filtrantă de laborator și să atașați conductele și ventilatorul la acesta.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Am început să mă gândesc, la naiba, dacă un set mai ieftin va funcționa, aș putea cumpăra un set nou pentru fiecare bucătar, ar putea deveni scump în cele din urmă, dar pentru început... 🤔

Și din moment ce aceasta este o experiență de învățare și universul a decis să-mi facă cadou bani de cazinou în același timp în care mă gândeam să încep, voi apăsa pe trăgaci. Aștept cu nerăbdare să postez poze cu instalația!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Apoi se duce și o schimbă, dar e în regulă, îmi place și asta haha
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
P.S. Îmi place la nebunie avatarul tău lol
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Mulțumesc lol. Un escroc a încercat să mă escrocheze, dar sunt prea deștept pentru el, de atunci a avut un hard on să se joace cu mine. El a luat avatarul meu și a făcut un videoclip cu ea și sincer nu am nici o idee care a fost scopul său final, dar el a continuat să mă întrebe "Deci? Ești supărat?" Când nu am fost chiar supărat doar întrebam de unde a găsit-o de la. El este cu adevărat un individ foarte inteligent. Oricum, sper ca lucrurile să meargă bine pentru tine.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Sfinte Sisoe, asta e îngrozitor! Tocmai am fost înșelat săptămâna trecută și eu prietene. Din moment ce am început această afacere și din moment ce nu sunt în măsură să dețină în mod legal o armă de foc (soția rahat, complicat și cu siguranta nu motive crimă recentă ((ea a fost un copil o dată, a făcut un rahat prost, acum nu pot obține o armă de foc în mod legal lol legile sunt mari!)) Deci prost) Am încercat să cumpere de la o piață numit "curier piață" stai departe, în primul rând, am avut $ 950 în Escrow și de nicăieri setările mele s-au schimbat și PGP a fost adăugat, complet blocat afară. Este teoria mea acum că care a folosit pentru a fi o piață reală și acum este condus de un douchebag pretinzând a fi toată lumea. Deci, asta a durut, lecție învățată, nu pot cumpăra o armă online în 2024 lol
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Omule, asta e nasol. Sper că sarcasmul meu a trecut prin răspunsul meu anterior. Tipul este un idiot de gradul A. Nu cred că ar putea înșela cu succes un pacient în vârstă cu demență.

De asemenea, cumpărarea unei arme online nu este o idee bună hahaha trăiești și înveți. (Arkansas și Mississippi nu necesită un permis sau verificarea antecedentelor pentru a cumpăra arme în conformitate cu Google 🤫)
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
hmmm.... roadtrip?!

lol da, acești escroci omule ei sunt o altă rasă de douchebag. Preferatele mele sunt amenințările de genul "Am o filmare cu tine în timp ce te masturbezi și o voi trimite la toată lumea!". Ca, da, am excitat ca oricine altcineva, dracu 'nu-mi pasă?!
 
Top