Dependența de noide

Codoi

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 25, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Hello everyone.A weak ago am început să fumez 5cl noids(a little bit of crystal in the head of a cigarette).I was a heavy weed smoker but weed don't hit anymore since noids took over.I tried to stop for but the urge is big af.
Dacă cineva are sfaturi, mi-ar plăcea să le citesc și să le aplic dacă este posibil
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Voi fi subiectiv și sincer. Canabinoizii sintetici sunt o mare problemă. Trebuie să vă exercitați forța și voința pentru a rupe legătura tot mai mare dintre dvs. și acest tip de substanțe psihoactive. Acestea au înlocuit deja canabisul pentru dvs. și provoacă o situație în care nu puteți (în propriile dvs. cuvinte) să renunțați la ele. Dar există vești bune - ați scris acest mesaj, căutați o cale de ieșire. Și este reală. Trebuie să le aruncați, să aruncați toate stocurile, să ștergeți toate contactele, să tăiați toate legăturile cu oameni. locuri și situații care pot provoca consumul. Apoi treceți prin sevraj. Și apoi, să vă reconstruiți. Nu va fi ușor, este mult mai greu decât să scrii un mesaj pe forum. Dar alternativa este mai serioasă și mai înspăimântătoare. Materiale suplimentare pot fi găsite pe diverse site-uri dedicate substanțelor, de exemplu aici: https://mindheal.com/basics/drug-withdrawal/
 

Yunik777

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 20, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Confirm că syn noids pe care le-am încercat, cum ar fi CladB și 4fAdb, cauzează o retragere reală... și îți perturbă și sistemul digestiv și sistemul de excreție da, așa este dacă știi știi
 

barry

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 17, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
O abordare care ar putea ajuta este reducerea treptată a consumului de noide, reintroducând în același timp alternative mai sănătoase pentru a gestiona poftele. Ați putea începe prin a reduce cantitatea pe care o consumați în fiecare zi, chiar dacă este vorba doar de o reducere mică. Asociați acest lucru cu activități care vă mențin mintea și corpul implicate, cum ar fi exercițiile fizice, hobby-urile sau petrecerea timpului cu prietenii și familia care vă sprijină. Înlocuirea obiceiului cu ceva pozitiv poate ușura tranziția.
 

MissMary

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Bună, mulțumesc pentru firul tău Nu am niciun sfat pentru tine, doar o întrebare. Cât de mult ai consumat din chestia asta într-o săptămână pentru a fi dezvoltat o astfel de dependență?
 
Top