p2p meth racemic se topește rapid și îngheață foarte lent. a fost recristalizat cu acetonă. Știe cineva de ce? Dacă am tăiat cu Msm sau altceva, wi

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
p2p meth racemic se topește rapid și îngheață foarte lent. a fost recristalizat cu acetonă. Știe cineva de ce? Dacă am tăiat cu Msm sau altceva, se va rezolva problema?
 

AgamemnonFromTroy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 19, 2024
Messages
76
Reaction score
50
Points
18
Bună ziua, vă referiți la un amestec format din metamfetamină și P2P?
Poate metamfetamină freebase?
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Da, am făcut-o folosind ruta navetă a benzaldehidei. A fost gazeificată în toluen și transformată în formă de sare. În formă de sare, are un punct de topire scăzut și un timp de înghețare lung. Mă întreb dacă există o diferență între punctele de topire și de congelare atunci când este racemic și izomerizat.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,313
Solutions
4
Reaction score
885
Points
113
MSM are un punct de topire mult mai scăzut decât meth-ul. Ați făcut personal această metamfetamină? Trebuie să faceți un test de topire, pentru care puteți găsi un tutorial în forumul de chimie analitică. Stau pe toaletă la 3:47 dimineața, dar îmi amintesc că metamfetamina se topește la 167 (165?) °C, dacă obțineți un număr semnificativ diferit, ceva nu este în regulă (ținând cont că este o măsurătoare la nivelul mării, deci va fi ușor mai mică în funcție de altitudinea dvs.) edit, ar trebui să menționez, de asemenea, că acetona este excelentă la îndepărtarea MSM în special din metamfetamină, dar nu îndepărtează mare lucru din orice altceva.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,313
Solutions
4
Reaction score
885
Points
113
Spuneți-mi mai multe despre "recristalizat cu acetonă". Nu am reținut asta la început. Metamfetamina este puțin solubilă în acetonă. 1g/100ml. Ceea ce înseamnă că, de obicei, ceea ce se dizolvă în acetonă nu este methadonă. Acetona este turnată peste metamfetamină sau pusă în ea și filtrată înapoi. Nu se dizolvă (cu excepția cazului în care ați folosit multă acetonă fierbinte sau acetonă care avea apă în ea. Ar trebui să folosiți o cantitate mică de acetonă anhidră rece pentru a curăța meth-ul)
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
125
Reaction score
69
Points
28
De obicei, o recristalizare cu 2 solvenți împreună cu o filtrare la cald mi se pare a fi destul de clară ce ai acolo niște prostii
 
Top