pseudoefedrină metode de fabricare a metamfetaminei?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am nevoie de cea mai ușoară metodă posibilă de fabricare a unor cantități mici-medii, de preferință folosind pseudoefedrină.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Este aceeași D-metamfetamină care rezultă din pseudoefedrină? Îmi amintesc că odată am cercetat acest lucru și am ajuns la această concluzie. Sunt izomeri unul altuia prin gruparea -OH și aceasta este redusă la transformarea lor în metamfetamină. Așadar, pot fi utilizate ambele și se poate obține același rezultat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Cred că veți obține un amestec racemic.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Sunt izomeri unul altuia, dar există doi stereocentri, iar cel care diferă este redus la H, astfel încât nu mai acționează ca stereocentru (există doar 2 izomeri de metamfetamină, nu 4 ca efedrina). La un moment dat am fost obsedat să găsesc răspunsul la această întrebare, doar din curiozitate și, în mod surprinzător, nu există prea multe informații pe internet. Cele mai multe informații sunt rapoarte de utilizator nesigure etc.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Imaginile m-au făcut să înțeleg vezi mai jos. Și a fost logic în sensul că acestea sunt moleculele cu efect mai pronunțat asupra sistemului nervos central. Ceilalți to izomeri ai efedrinei nu sunt deloc eficienți.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Moleculele își pot schimba structura optică după reacția de reducere pentru a obține o formă mai stabilă energetic. Cred că veți obține o soluție racemică de metamfetamină ca și în celălalt mod de sinteză din motivul de mai sus. Dar aceasta este doar presupunerea mea ca chimist organic.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
S-ar putea, singura modalitate de a afla este prin experiment, dar din păcate nu sunt încă un chimist suficient de bun. Poate că cineva a încercat acest lucru aici? Folosiți polarimetrul pentru a verifica rotația? De exemplu, după descrierea dvs. a brevetului Nabenhauer?
 
Top