Question Metamfetamina mov devine verde după încălzire...

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Prietenul meu a cumpărat ieri praf violet meth, (da, sunt sigur că este meth) și după ce am fumat în țeavă aceste pete meth rândul său, de timp în verde... Efectele au fost destul de surprinzătoare...
Dar vreau să știu din ce precursori este făcut acest meth. Nu vreau să fac meth purpuriu, dar pentru curiozitatea mea, un expert de aici ar putea posta răspunsul. Vă mulțumesc în avans pentru timpul acordat;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cred că, la fel ca alte metamfetamine. P2P sau efedrină. Culoarea este 99% probabil colorant alimentar.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ahh okey, dar cum își poate schimba culoarea?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Expunere la aer, descompunere la temperatură. Nu sunt sigur.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Este interesant pentru mintea mea slabă că aceste culori îmi amintesc de hârtia turnesol. Am observat că sub lumina UV meth flouresces ușor roz, dar atunci când se udă se transformă în verde. Cred că este vorba de disociere, care se întâmplă să arate aproape exact ca reacțiile de sare acidă/bază la hârtia turnesol. Presupun că în timpul disocierii metamfetamina ar pierde cl și ar rămâne cu h. Iar deprotonarea ar lua H+ și Cl-?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ieri l-am întrebat pe un vechi producător de metamfetamină și mi-a spus că probabil este de la HCl și cl în apă.
Dar nu explică de ce aceasta și-a schimbat culoarea după ~140C°
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber Mă întrebam zilele trecute, să zicem că am niște cocaină hcl în niște apă. Este cocaină +1
Presupun că sunteți familiarizat cu convenția +1. Așadar, cocaina mea disociată este o moleculă la fel de sensibilă ca și cocaina de bază, deoarece și-a pierdut cl- sau reținerea protonului o preotește?
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Așadar, pe vremea când toate pastilele puteau fi scoase doar cu apă, Western Family Histatabs producea metamfetamină care devenea verde aprins atunci când era spartă într-o piupă. Acest lucru se datora histaminelor prezente în apă. NOTĂ : Actifed apă tras ar fisura înapoi aproape highlighter albastru!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Da! Asta chiar s-a întâmplat!
 
Top