Remoting către un cub Anon disponibil din LAN?

pap.pine

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2024
Messages
29
Reaction score
9
Points
8
Intenționez să accesez de la distanță un cub Anon de unică folosință din camera mea de război folosind un alt laptop. Principala mea preocupare este menținerea securității QubesOS în timpul acestui proces. Am în vedere utilizarea SSH pentru conexiunea dintre cele două computere și aș dori să solicit sugestii cu privire la modul optim de a realiza acest lucru.

O idee este de a utiliza redirecționarea porturilor SSH pentru a stabili un tunel securizat, oferind acces local la cubul Anon fără a-l expune direct la LAN. Cu toate acestea, sunt deschis la metode alternative care pot asigura integritatea QubesOS în timp ce permit accesul de la distanță. Există în cadrul comunității instrumente sau strategii recomandate care corespund cerințelor mele specifice?

Sunt nerăbdător să aflu despre abordările pe care le-au adoptat alții în scenarii similare și despre eficiența implementărilor lor. Acest lucru mă va ajuta să determin cel mai bun curs de acțiune pe baza instrumentelor disponibile și a nevoilor mele unice.
 
Top