Testarea Safrole și NABH4

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Bine, salut băieți, de mult timp nu ne-am văzut, mi-a fost dor de voi toți, desigur, am fost ocupat cu comploturi și scheme, știi tu, lucruri de masterterminding...

Așadar, am două probleme și nu știu dacă sunt atât de suprasolicitat încât nu pot găsi singur o soluție decentă la ele SAU aceste domenii sunt complet noi pentru mine, așa că poate nici nu știu UNDE să caut...

Oricum, aici merge:

1. SAFROLE distilat fracționat din ulei vegetal
Fracțiunile au venit undeva pe la 232-236C și au fost combinate, însă din păcate nu se simte mirosul puternic cu care sunt obișnuit. Pare un ulei limpede, cu o ușoară tentă galbenă, am fost foarte atent să distilez fracționat tot restul...
Știu despre congelarea safrolului la -12C (mulțumesc erowid), însă în prezent nu am un congelator la dispoziție pentru a vedea ce fel de cristale încep să se prăbușească, există teste chimice care îmi pot da un răspuns definitiv dacă ceea ce am obținut este de fapt safrol fără a fi testat prin GC, în afară de punctul de fierbere?

2. NABH4, sunt destul de sigur că am fost înșelat pentru un kilogram, ori asta, ori am uitat brusc cum să îl folosesc după ce l-am folosit deja de multe ori. Pur și simplu nu a funcționat. S-ar putea să se fi degradat, deoarece se pare că vânzătorul a lăsat apa să se lege puternic de compus? Dacă da, cum aș putea verifica puritatea borohidridei de sodiu?

Mulțumesc și celor care îmi dau răspunsurile de care am nevoie, îi voi alege pe cei mai buni și mă voi oferi ca intermediar dacă au vreodată nevoie de ceva, le pot găsi ieftin și le pot trimite oriunde în UE. Am deja acces la câțiva furnizori uriași de produse chimice, urmând să îmi deschid în curând propriul depozit de produse chimice, așa că ajutați-mă și vă voi ajuta și eu dacă doriți.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1. Densitate, poate?
2. Aici nu pot comenta în afară de faptul că am auzit că unii furnizori din China pot fi loviți sau nu cu prospețimea hidroboratului. are un punct de topire de 400C, puteți măsura dacă sunteți echipat.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
borohidrida (precum și orice altă hidridă) este sensibilă la umiditate și udarea ei m-ar supăra complet, deoarece nu poate funcționa nicăieri aproape de ceea ce mă aștept să...
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Bună Loki.........Am o problemă similară în care nu sunt sigur dacă un Sassafras de rahat cumpărat de pe internet (încă o dată). Ai găsit vreodată un laborator la care să trimiți lucrurile pentru o testare profesională adevărată?
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Ah, deci pentru oricine are probleme similare în viitor, am sfârșit prin a consulta o firmă reală care a efectuat pentru mine o analiză a calității NaBH4. Dacă NaBH4-ul dvs. pare totuși ciudat, s-ar putea să se datoreze faptului că unii vânzători i-au adăugat o altă substanță chimică pentru a-l face mai stabil (asta mi-a scăpat acum, dacă îmi amintesc voi reveni și vă voi spune exact ce, s-ar putea să am notat undeva).

Uleiul de sassafras @2-79-790125 a fost de fapt pus pe un raft înalt și uitat după ce Loki s-a asociat cu o doamnă foarte frumoasă pe nume Jenny. Jenny este cea mai bună priză pe care Loki a găsit-o vreodată, nu numai că au avut discuții plăcute uneori, dar Jenny nu bullshit cu uleiuri, ea sents Loki glycidate de kilogram în prețuri foarte bune! Loki, de asemenea, a renunțat la furnizorul lor de NaBH4 ca a fost mai ieftin de la Jenny și nu a fost niciodată dezamăgit. Cu toate acestea, Loki utilizează întotdeauna contul prietenilor săi și se asigură că tratează cu Jenny prin escrow, despre care Jenny nu s-a plâns niciodată, dar bineînțeles că Loki nu este un nenorocit, așa că eliberează banii odată ce produsul aterizează și nu se agită (pshh, oricum nu este nimic de agitat!).

În orice caz, uleiul de sassafras a fost pus deoparte ca un proiect ulterior, dacă voi ajunge vreodată la el. Este o grămadă de muncă și rahatul miroase foarte urât. Dacă poți cumpăra glicidat de la sexy, inteligenta și serviabila Jenny, atunci de ce și-ar pierde Loki timpul cu un ulei care miroase a rahat și care ar putea să nu conțină deloc safrol? Prin înghețare, Loki a reușit să izoleze o substanță albă, însă Loki nu a confirmat niciodată ce anume era.

Dacă cineva are experiență cu izolarea safrolului din uleiuri, un ghid ar fi frumos. Loki a fost de fapt vag în mod intenționat, dar ceea ce are și a experimentat a fost ulei de camfor. Acum Loki este balling mulțumită lui Jenny, așa că are un congelator de laborator merge la -40C, dacă vreodată are timp să dracu 'în jurul valorii de el va încerca să înghețe acel ulei din nou.. poate...

Pentru oricine se întreabă de la cine să cumpere, nu mai navigați pe Alibaba și contactați-o pe MAREA JENNY.
Aceasta este Jenny pentru oricine este curios - @blacklist. Loki a promis mai multe recenzii și rahat pentru ea, dar este un bastard leneș, el speră că prin conectarea după tot acest timp el poate face până la furnizorul său cu acest post. Jenny îți mulțumesc pentru că lucrezi cu mine întotdeauna! Dacă îți dai seama cine este, trimite-mi un mesaj, plănuiesc o comandă în curând, așa că mă voi bucura să aud de tine!
Pot recomanda cu siguranță aceste produse de la Jenny;
2b4m
nabh4
pmk glycidate
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Loki, te superi dacă ne împărtășești rețeta ta pentru utilizarea glicidatului PMK?
 
Top