Snorting VS Injectare VS Heroină fumată

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Care ar fi cel mai bun mod de a consuma heroină?
 

Panthera

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 9, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Este vorba despre biodisponibilitate

* Injectare - biodisponibilitate de aproape 100%. Medicamentul intră imediat în fluxul sanguin, producând efecte rapide și intense.
* Fumatul - aproximativ 40 % - 60 %
* Sforăitul - aproximativ 30 % - 40 %

dacă sunteți naivi la opioide, nu încercați să vă injectați decât dacă doriți @DieYoung.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Biodisponibilitatea ridicată nu înseamnă întotdeauna cea mai bună. De fapt, totul depinde de ceea ce înțelegeți prin "cel mai bun". Nu sunteți familiarizat cu substanța și doriți să o încercați? Ați încercat-o de mai multe ori și nu vă puteți da seama care vi se potrivește cel mai bine? Sunteți un utilizator experimentat și doriți să depășiți toleranța? Etc.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Mulțumesc Sunt doar curios o altă întrebare toleranța la benzo afectează toleranța la opiacee?
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
În ciuda mecanismelor primare diferite, atât benzodiazepinele, cât și opiaceele pot avea efecte suprapuse asupra anumitor sisteme cerebrale, precum sistemul mezolimbic al dopaminei, care este implicat în recompensă și dependență. Consumul cronic al oricăruia dintre medicamente poate modifica chimia creierului și funcționarea receptorilor în moduri care ar putea afecta sensibilitatea generală a sistemului nervos central la diverse depresoare ale SNC. Pe scurt :)
 

Amphetfred24

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 8, 2024
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Dacă îmi permiteți să adaug ceva, benzile și heroina sunt un amestec prost.

Chiar și pentru persoanele cu multă experiență.

Am luat o supradoză de 6 ori în cariera mea, de fiecare dată amestecând benzos și heroină.

Am fumat ani de zile + am fumat și cu seringă mulți ani. Rareori am inhalat..
Heroina poate fi o amantă crudă
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
injectarea este atât de periculoasă, este mult mai greu să iei o supradoză în timp ce fumezi, deoarece simți efectul imediat după fiecare lovitură, inhalarea și injectarea sunt riscante, deoarece consumi 100-200 mg dintr-o dată și aștepți să te lovească, iar uneori heroina poate fi tăiată cu ceva ce poate fi chiar mortal, în ceea ce privește injectarea, este la fel, injectezi o doză completă și te lovește imediat, dar dacă heroina este rea, poți muri din doza normală și te simți în siguranță, așa că cea mai bună soluție pentru mine este fumatul, doar dacă heroina este puternică, poți adormi cu mult înainte să iei o supradoză
 
Top