Seria "Turismul medicamentelor": 1. Varanasi, India [Fotografii ale locurilor, scenelor și culturilor legate de droguri]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Anumite părți ale lumii sunt asociate cu utilizarea actuală sau istorică a unuia sau mai multor medicamente psihoactive. Pe parcursul celor peste 12 ani pe care i-am petrecut scriind Biblia consumatorilor de droguri, le-am căutat, vizitând în cele din urmă 33 de țări și făcând mii de fotografii legate de droguri.

Recent, am început să le organizez în mod corespunzător și m-am gândit că ar putea fi interesant dacă aș posta aici o selecție a acestora. Această postare prezintă câteva dintre fotografiile pe care le-am făcut în timpul vizitei mele la Varanasi.

Vă rugăm să rețineți că, atunci când vizitați orice teritoriu, dacă alegeți să consumați orice substanță psihoactivă, este esențial să vă faceți propriile cercetări cu privire la legalitate și aplicarea legii. Nu vă lăsați păgubași în străinătate. În atenția forțelor de ordine: niciuna dintre aceste postări nu constituie o mărturisire a faptului că am încălcat legea în orice loc sau în orice moment.

VARANASI
Varanasi este o destinație remarcabilă. Mi-a plăcut să mă plimb prin orașul plin de viață și de-a lungul malurilor Gangelui, dar punctul culminant (sau poate punctul slab) a fost ziua în care am decis să încerc legendara băutură pe bază de canabis bhang lassi. Puteți citi despre acest lucru în cartea în sine, dar fotografiile de mai jos ilustrează cum trebuie să fi arătat pentru oricine care nu era complet ieșit din copac.

În drum spre sursă, am urmat mulțimea până am ajuns la Ghats, apoi am virat la dreapta.

Mg1tsP9N6a


Magazinul Green Lassi a fost unul dintre cele trei dispensare care mi-au fost recomandate înainte să călătoresc. A fost ușor de găsit, grație unor tipi cu aer hippie care aveau Google Maps pe telefon. Îmi place că vânzătorul de aici a intrat în spiritul ocaziei.
UWwHeUISGi


Deși am cerut un bhang lassi light, e evident că nu a auzit bine. Prezentarea mea mai puțin pudică a depășit, evident, cuvintele mele.

2EWFt1LXyR


Până la fund! Din păcate însă, m-a dat pe spate.
DENRXdc01z


După aproximativ o oră eram copleșit și trebuia să scap de această nebunie, așa că m-am întors în Ghats, lângă râu.

SzjGE1I7VU


Căutând singurătatea, m-am așezat lângă o ceremonie tradițională de înmormântare.... OMG, ard cadavre reale! Da, paranoia și anxietatea se insinuaseră acum. A trebuit să mă retrag la hotel.

91njyF7OmL

Dar o jumătate de oră în spatele unui tuk-tuk în aceste condiții, pe drumurile indiene nebunești, a făcut-o o călătorie din iad. A fost o călătorie cu senzații tari, dar nu într-un mod plăcut. În plus, gura mea era atât de uscată încât abia puteam vorbi. Din fericire, până a doua zi am fost complet bine.

Bf6d7UQEzx

Așa că am trecut la betel (un stimulent), care era disponibil ici și colo prin tot centrul orașului.

3DQOngsxMG


Acesta este un alt produs cu care mulțumirea te poate mușca. Poate induce o senzație clară de stimulare, dar, în egală măsură, mai ales atunci când este amestecat cu o formă de tutun, poate oferi o senzație destul de neplăcută și intensă (din nou, consultați cartea pentru detalii).

TS6ZntFXMQ

Elefantul drogat: așa cum l-am întâlnit într-o plimbare liniștită pe râu, în ultima mea zi.

P6CS8mdtxH

O plimbare cu barca pe râu pentru a reveni pe planeta Pământ părea a fi o idee bună.

ND1ItkeXcN


Am mers kilometri întregi, dar a fost întotdeauna interesant, un cuvânt care nu reușește să facă dreptate.

DyKuc2UEOn


Acesta este de fapt Shiva, divinitatea hindusă consumatoare de canabis. Această legătură este cea care a permis apariția situației actuale cu privire la iarbă (bhang lassi).

WHmrYzSRcg


De asemenea, am dat peste o reclamă pentru unul dintre celelalte dispensare de bhang, The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


Și acolo era.

F65zAN1HT8


Habar nu am de ce pereții erau acoperiți de astfel de fotografii. Presupun că sunt clienți drogați. :)

TusCjTHz0Z

În cele din urmă, da, vizita la Varanasi este o experiență extraordinară. Dacă aveți vreodată ocazia să mergeți acolo, profitați de ea.

Jjo9TWkDq4


ÎN CELE DIN URMĂ ȘI ABSOLUT NU ÎN ULTIMUL RÂND: STAȚI ÎN SIGURANȚĂ
Oricare ar fi circumstanțele călătoriei dumneavoastră, nu vă suspendați judecata, siguranța sau utilizarea unui proces de reducere a riscurilor. Vă rugăm să consultați Biblia consumatorilor de droguri pentru informații suplimentare. Puteți descărca o copie gratuită a versiunii PDF de la următoarea pagină: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Sper că este în regulă să postez acest lucru aici, dar vă rog să mă anunțați dacă nu este (de exemplu, dacă este prea greu pentru încărcare etc.). Am reușit să reduc dimensiunea fotografiilor la 1600px și mult sub 1mb fiecare, dar este evident că sunt destul de multe. În lunile următoare voi posta seria completă, dacă nu există probleme.

În cele din urmă, sper că este de interes.
 
Top