The Drug Tourism Series: 2. Amsterdam [Fotografii ale locurilor, scenelor și culturilor legate de droguri]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
24
Reaction score
38
Points
13
Anumite părți ale lumii sunt asociate cu utilizarea actuală sau istorică a unuia sau mai multor medicamente psihoactive. De-a lungul celor peste 12 ani pe care i-am petrecut scriind The Drug Users Bible, le-am căutat, vizitând în cele din urmă 33 de țări și făcând mii de fotografii legate de droguri.

Recent am început să le organizez corespunzător și, în urma sugestiilor de pe această platformă, voi posta aici o selecție a acestora. Această postare prezintă câteva dintre cele pe care le-am făcut în timpul vizitelor mele în Amsterdam.

Vă rugăm să rețineți că, atunci când vizitați orice teritoriu, dacă alegeți să consumați orice substanță psihoactivă, este esențial să vă faceți propriile cercetări cu privire la legalitate și aplicarea legii. Nu vă lăsați păgubași în străinătate. În atenția organelor de aplicare a legii: niciuna dintre aceste postări nu constituie o mărturisire a faptului că am încălcat legea în orice loc sau în orice moment.

AMSTERDAM, ȚĂRILE OLANDEZE


În timp ce scriam cartea, am vizitat Amsterdamul de mai multe ori pe an. Am făcut atât de multe fotografii în această perioadă încât a fost o adevărată provocare să aleg doar câteva care să fie într-un fel reprezentative în ceea ce privește propriul meu interes (care este drogurile). Acest lucru a fost atât de dificil încât s-ar putea să postez un al doilea lot la un moment dat în viitor.

Să trecem la treabă....

Așa cum a fost găsit în fața Muzeului Hash (Oudezijds Achterburgwal 148).

SDzbV0UKGn


La ieșirea din Muzeul Hashului se oferă o țigară gratuită, sau cel puțin așa era odată.

4KPhO2eLca


Semnalizarea stradală poate fi o formă de artă. Această fotografie a fost interzisă de Facebook când am postat-o prima dată acolo.

Kt3CqEofZ5


La prima vedere, am presupus că acest lucru îmi spunea că este interzis consumul de alcool, dar că este în regulă să fumezi iarbă.

J4ckBDeXMT


The Smoke Boat oferă tururi pe canal special pentru fumători.

7Q9PfRKks8


Deși The Bulldog nu are cea mai bună reputație, este cu siguranță una dintre cele mai colorate. De fapt, am încărcat zeci de fotografii cu exteriorul cafenelelor într-un album Flickr aici: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157698919040634/

J85r2FpJiq


Mici vederi de timbru poștal ale unora dintre ele.

K2987AmY0X


Acesta nu este un meniu atipic din acea epocă. Dacă doriți să vedeți o selecție de meniuri, am încărcat câteva într-un alt album Flickr aici: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157709482407397/

HcPWSFvBip


Ah, da, și există trufe magice. Aveți grijă să nu exagerați cu ele în centrul aglomerat al orașului (consultați cartea pentru clasa mea de dezastre).

TihFo06BDL


Nu fiți niciodată surprinși să fiți surprinși de ceea ce se poate afla după colț. Da, mi-e rușine să spun că am tras pe nas și această ciocolată. Din nou, a se vedea cartea în sine cu privire la rezultat.

0XGmRczZ6v


Dacă vă place să vă uitați la oameni cu o halbă de bere, nu veți fi dezamăgiți.

Ts8gyKi6ex


Da, este un oraș frumos, chiar și cu indicatoarele relativ recente.

AzPNH2xLMr


Se știe că le folosesc pe acestea, care sunt împrăștiate prin centrul orașului.

7YMtFJ0ekx


Acesta este un rezervor de deprivare senzorială, pe care l-am folosit în căutarea unei halucinații fără droguri sau a unei experiențe de tip psihedelic (unii oameni fac acest lucru și susțin că au reușit).

APobHVxRaD


Am petrecut multe ore privind în vitrinele magazinelor inteligente, care ofereau o gamă substanțială de bunătăți, în special bunătăți botanice. Unele erau foarte vechi și arătau bine, niciuna mai mult decât aceasta, situată după colțul din Piața Dam (Kloveniersburgwal 39).

7Tx1tgq3ns


Știu că vreți să vedeți un exemplu a ceea ce se oferă în aceste unități. Pot număra aproximativ 20 și ceva de substanțe psihoactive expuse pe aceste rafturi, dintre care toate erau legal de vânzare în momentul în care am făcut fotografia. De asemenea, sunt vizibile o serie de alte articole interesante, inclusiv truse de testare și un trip killer.

EqfYtxpMIF


Cu toate acestea, veți vedea, de asemenea, o mulțime de magazine turistice care oferă orice, de la acadele cu canabis la prăjituri spațiale. Ignorați-le: totul aici este fals, fără THC.

TmbGWAhdR9


Doriți semințe? Nu duceți lipsă de bănci de semințe.

TwNdcg9eqn


Imaginați-vă arta lui Salvador Dali în mișcare umplând complet pereții cu Pink Floyd ca acompaniament audio: este aproape o călătorie fără drog. Acum imaginați-vă asta cu niște trufe. [Fabrique des Lumières, Pazzanistraat 37]

3SyheETcKZ


În cele din urmă, mulți oameni recomandă o plimbare până la Vondelpark pentru a scăpa de nebunie (poate în timpul unei călătorii cu trufe), dar o plimbare gratuită cu barca peste apă până la NDSM poate oferi, de asemenea, o ședere plăcută.

YTDrtpUzH3



NU ÎN ULTIMUL RÂND: STAȚI ÎN SIGURANȚĂ

Indiferent de circumstanțele călătoriei dumneavoastră, nu vă suspendați judecata, siguranța sau utilizarea unui proces de reducere a riscurilor. Vă rugăm să consultați Biblia consumatorilor de droguri pentru informații suplimentare. Puteți descărca o copie gratuită a versiunii PDF de la oricare dintre legăturile rețelelor cloud furnizate pe pagina următoare: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

Attachments

  • 28aWulN5YF.jpg
    28aWulN5YF.jpg
    1.3 MB · Views: 4

DenSouLew

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Fotografii minunate!
 
Top