Problema cristalizării metamfetaminei

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Produsul de fenilacetonă și metilamină cu amalgam de aluminiu, care este produsul final al unui mat puternic și de înaltă calitate care are o problemă cu cristalizarea, cer ajutor și îndrumare de la profesorii mei respectați.
 

sleeplessmania

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
23
Reaction score
35
Points
13
De ce nu elaborați examinarea care are loc și previne/ cauzează probleme în timpul procedurii de cristalizare? Care sunt substanțele chimice utilizate și etapele procedurii dvs. și care este exact problema cu care trebuie să ajutați?
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
350 ml de fenilacetonă, 45 ml de metilamină 40%, 4 grame de clorură mercurică, 350 grame de folie, 4 litri de etanol 97%, la 12 ore după începerea reacției cu toluen și 300 grame de hidroxid de sodiu, toluenul a fost extras cu apă fierbinte, spălat cu sare uscată și distilat sub vid. S-a precipitat toluen proaspăt amestecat cu clorură de hidrogen gazoasă. Am netezit și uscat cu o pâlnie Buchner. 170 de grame de pulbere albă cu o aromă bună. care a fost spălată cu acetonă rece și nu s-a cristalizat în niciun fel. Am suficiente informații pentru a găti metamfetamină și a o cristaliza, și am studiat masteratul în chimie și petrochimie. Dar am căzut cu adevărat în genunchi de la cristalizarea acestui produs. Vă rog să mă ajutați dacă puteți
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
meth racemic nu crește cioburi mari, nu separă enantiomerii și nu recristalizează din apă + alcool.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Producția
 

Attachments

  • 2dsGxm3l6i.jpg
    2dsGxm3l6i.jpg
    6.2 MB · Views: 412

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Bună ziua Aveți după sinteza dvs. un produs racmic care nu poate fi criticat Trebuie să separați izomerii și apoi kriatallies.
 
Top