Există o problemă cu sinteza metamfetaminei din amfetamină. Vă rugăm să mă ajutați

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Am început cu o bază de amfetamină. Culoarea bazei libere era ca ambra după evaporarea solventului
Amfetamină bază 3 grame
Formaldehidă 3ml
Alcool IPA 12ml
Cu amalgam de aluminiu
Adăugați ingredientele și încălziți timp de o oră și jumătate
După ce am terminat, am adăugat apă și am filtrat excesul de aluminiu
Am adăugat clorură de hidrogen gazos, pH3, și am extras cu Dcm. Culoarea extracției a fost galbenă
După aceea, a fost adăugat alcalin și extras din nou cu Dcm
Extractele colectate erau de culoare roz
Am evaporat Dcm, am adăugat etanol și am pompat clorură de hidrogen gazoasă, pH3. Culoarea a devenit roz și am evaporat etanolul până când a devenit o substanță roșie lipicioasă.
Am spălat-o cu Dcm înapoi cu sare
Am topit sarea la o temperatură de 180 și a apărut fum, mirosind a amină, ca mirosul de bază de amfetamină. Nu știu.
Sarea a căpătat apoi o culoare maro arsă
Vă rog nu știu dacă este amfetamină sau altceva
3DrN8GkVZx
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
După pomparea clorurii de hidrogen gazos pentru a reacționa amfetamina cu formaldehida
SZhlkoYi8p
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Bună ziua, de ce ați pompat gaz HCl pentru a reacționa amfetamina cu formaldehida, sună ca un nonsens
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Traducătorul a făcut o greșeală în scris
Eu nu am făcut asta
Mă refer la această imagine, după extracția acido-bazică și a doua extracție alcalină, aveam o bază liberă în solventul Dcm, culoarea sa era galben deschis și am pompat gaz clorură de hidrogen în ea, iar culoarea a devenit roz.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
După evaporarea etanolului
IVAd3YT6GS
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
În primul rând, sunteți sigur că amalgamul dvs. Al era în regulă? Aveți o fotografie a acestuia? Pentru că se pare că amalgamul dvs. nu a funcționat.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
DCILY0gfAs
Amalgamul este bun
Am amestecat baza, etanolul și formaldehida și le-am adăugat la amalgam. Amalgamul nu a fost violent, iar când am amestecat, au apărut ușoare bule, iar amalgamul a devenit gros ca un aluat. Am adăugat formaldehida a doua oară. O parte din aceasta se evaporase în timpul încălzirii amalgamului.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Amalgamul dvs. arată bine. Utilizați condensatorul de reflux pentru a evita evaporarea reactivului.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
În plus, nu am nicio idee de ce adăugați acolo etanol în etapa finală. În tutorial, am scris clar acest lucru:

Clorhidratul de Meth are mp 170-175*C, este în regulă.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Îmi pare rău
Am citit într-o altă sinteză a dvs.
Evaporați Dcm și adăugați etanolul la bază, apoi gazul
Dar ok dacă baza liberă de metan în solvent este Dcm
Adăugarea gazului clorură de hidrogen este normală, deci pot face asta
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Puteți explica mecanismul de reacție?

Care este diferența atunci când adăugăm acid clorhidric și atunci când adăugăm gaz hcl
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
@G.Patton

Întreaga masă de reacție se tratează cu HCl 20 % până la pH 3 și se extrage cu DCM sau eter petroliu 3 x 75 mL. Extractele DCM se combină. Stratul de apă rezultat în urma filtrării se alcalinizează cu 20% NaOH aq până la pH 12 și se extrage cu DCM sau eter petroliu 3 x 75 mL. Straturile organice cu metamfetamină (4) se combină (din prima și a doua extracție a stratului de apă alcalinizată), se usucă pe Na2SO4 sau MgSO4 anhidru și se concentrează în vid.


rugăm să explicați acest pas mai detaliat

Cred că @wael gano a întâmpinat o problemă cu acest pas
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Ce anume nu înțelegeți? La început - extracția acidă, apoi - extracția bazică, evaporarea solventului și acidificarea. Nu pot scrie mai clar sau simplifica această parte. Este deja cât se poate de simplu.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Nu am avut probleme cu extracția acido-bazică
Tot ce trebuie să faceți este să adăugați acid și să extrageți cu solvent
Apoi adăugați alcalinul, extrageți din nou și combinați extractele împreună
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
În primul rând, ar trebui să se știe care a fost concentrația celor 3 ml de formaldehidă în soluție de apă. Deoarece dacă există mai multă formaldehidă decât este absolut necesar, mai mult de o moleculă de formaldehidă pentru fiecare moleculă de amfetamină prezentă, atunci rezultatul va fi o mulțime de di-metil-amfetamină, adică nu doar una, ci două molecule de formaldehidă (metil) atașate la amfetamină.

De asemenea, mă tem că Al/Hg NU este o metodă foarte bună pentru acest lucru, va da întotdeauna doar rezultate mediocre. Totuși, hidrogenarea catalitică este cunoscută pentru faptul că funcționează foarte bine.
 
Top