Ce medicament este popular în țara dumneavoastră?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,672
Solutions
3
Reaction score
2,777
Points
113
Deals
1
Știți care este medicamentul cel mai popular în țara dumneavoastră? În acest subiect puteți găsi infografice interesante despre tendințele consumului de medicamente în Germania, Regatul Unit, Turcia, Spania și Polonia.
J4Ndxl3tOZ

Germania

În Germania, mai mult de un sfert din populația adultă a consumat droguri ilicite în timpul vieții, în timp ce mai puțin de 1 din 10 a făcut acest lucru în ultimele 12 luni; dintre aceștia, aproximativ jumătate au consumat droguri ilicite în ultimele 30 de zile. Studiile din 2015 au indicat că canabisul rămâne de departe cel mai frecvent drog ilicit în Germania, atât în rândul adulților, cât și al adolescenților. În 2015, amfetamina a fost pentru prima dată raportată ca fiind cel mai popular stimulent utilizat de adulții germani în ultimele 12 luni, urmată de cocaină și MDMA. Aproximativ 2,8 % dintre adulții din Germania au consumat orice tip de substanțe psihoactive noi (NPS), în timp ce aproximativ 2,2 % dintre tinerii adulți (18-25 de ani) au indicat consumul acestor substanțe în trecut.
NjPe0HhzbO

REGATUL UNIT

În Regatul Unit, consumul de droguri are loc frecvent în cadrul adunărilor sociale sau al petrecerilor. Cu un număr estimat de 313 971 de persoane (cu vârste cuprinse între 15 și 64 de ani) care consumă droguri în întreaga țară, dependența de substanțe continuă să afecteze numeroase vieți în fiecare an. Nu este surprinzător faptul că canabisul rămâne cel mai răspândit drog ilicit în 80% din regiunile din Regatul Unit. În plus, halucinogenul puternic cunoscut sub numele de LSD, sau "acid", este utilizat pe scară largă în întreaga țară. În ceea ceprivește confiscările efectuate de forțele de ordine, cercetările arată o creștere uluitoare de 207 % a confiscărilor efectuate de poliție începând cu 2010.

KlC9RNbGcE

Turcia

Canabisul și inhalanții sunt raportate ca fiind cele mai frecvent utilizate droguri în Turcia. Cu toate acestea, în proporții mai mici, se raportează, de asemenea, consumul frecvent de heroină și alte opiacee, benzodiazepine și barbiturice. Există tendințe raportate de creștere a consumului de droguri în toate orașele. Prin urmare, există tendințe de creștere a consumului de solvenți, canabis și ecstasy raportate în toate orașele, precum și tendințe de creștere a consumului de benzodiazepine, heroină și droguri injectabile în unele orașe împreună cu aceste substanțe. Disponibilitatea crescută și scăderea prețurilor sunt citate ca fiind cele două motive principale pentru creșterea consumului de diferite droguri raportate din orașe. Acest lucrueste semnificativ în special pentru creșterea consumului de solvenți și de Ecstasy.
AEKB6JfXuc
Spania
Prevalența consumului de substanțe ilicite în Spania a fost relativ stabilă în ultimii ani, aproximativ o treime din populația adultă declarând că a consumat o substanță ilicită de-a lungul vieții. Canabisul, urmat de cocaină, este cel mai frecvent utilizat drog, consumul fiind concentrat în principal în rândul adolescenților și adulților sub 35 de ani. Deși cele mai recente date disponibile din studiul populației generale din 2015 confirmă faptul că prevalența consumului ambelor substanțe a scăzut în ultimii 10 ani, nivelurile de consum de canabis și cocaină în Spania rămân mai ridicate decât în alte țări din Uniunea Europeană. Datele disponibile evidențiază faptul că "experimentarea" canabisului a devenit mai "obișnuită" în rândul tinerei generații spaniole de astăzi; cu toate acestea, deși consumul persistent rămâne scăzut, cei care continuă să consume canabis o fac aproape zilnic.
Ow3D4qn8ut

Polonia

În Polonia, canabisul este cel mai frecvent utilizat drog ilicit în rândul populației generale, urmat de amfetamine, MDMA/ecstasy și cocaină. Consumul de droguri este concentrat în principal în rândul adulților tineri, cei cu vârste cuprinse între 25 și 34 de ani fiind mai predispuși decât adulții mai tineri sau mai în vârstă să declare că au consumat o substanță ilicită în ultimul an. În 2014, 1 din 10 tineri adulți cu vârste cuprinse între 15 și 34 de ani a declarat că a consumat canabis în ultimul an. Prevalența consumului de canabis a crescut între anchetele din 2006 și 2014.
AGW7OdgHtQ

Cracovia participă la campaniile anuale privind apele reziduale desfășurate la nivel european de către Grupul central de analiză a apelor reziduale din Europa (SCORE). Acest studiu furnizează date privind consumul de droguri la nivel comunitar, pe baza nivelurilor diferitelor droguri ilicite și a metaboliților acestora în sursele de ape reziduale. În 2016, amfetamina a fost cel mai răspândit reziduu de droguri țintă măsurat în apele reziduale din Cracovia. Nivelurile de metaboliți ai metamfetaminei, cocainei și MDMA detectate în apele reziduale au fost scăzute, indicând utilizarea limitată a acestor substanțe în Cracovia.

Concluzii

Rezumând, canabisul sub diferite forme este cel mai popular drog în aceste țări ale UE. După acestea, urmează substanțe stimulante precum cocaina, amfetaminele. Împărtășiți în secțiunea de comentarii ce substanță este cea mai populară în țara dvs. în opinia dvs.

Surse

 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
51
Points
28
deoarece canabisul nu este chiar o dependență, ci un medicament, cred că XTC este cel mai frecvent drog din jurul meu. Dar cei mai mulți dependenți sunt de heroină și metamfetamină. Amfetaminele vin pe locul doi și abia apoi vin toate celelalte rahaturi.
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
"Canabisul nu este cu adevărat o dependență, ci un medicament", poți să nu mai spui asta? Știu doar o persoană care folosește canabisul ca medicament. CBD este considerat medicament, fumatul de produse infuzate cu THC și numirea acestuia medicament este doar o adaptare, deoarece nu este cu adevărat un medicament. Fugiți de realitate. Pe baza acestui fapt, putem numi orice medicament, deoarece evadăm din realitate pentru a nu ne confrunta cu problemele noastre (pentru a nu afla cauza principală a problemelor noastre și a le rezolva).
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Iarbă pe primul loc probabil și amfetamină pe al doilea.
 

hermano

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jun 18, 2023
Messages
51
Reaction score
50
Points
18
alfa pvp
4 mmc
și canabis
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Sunt surprins că SUA nu se află pe această listă, deoarece este o țară cu un consum foarte ridicat de droguri. Aș spune că marijuana și cocaina sunt cele mai populare droguri acolo, dar nimeni nu mai consumă crack, toți consumatorii de crack au trecut la ice
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Subscriu la această afirmație!
Marijuana în multe forme diferite pare să fie drogul de top aici. În opinia mea, THC vape carts și edibles sunt unele dintre cele mai consumate produse.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Regatul Unit pe primul loc cu o marjă uriașă Alcoolul, pe locul 2 Marijuana, pe locul 3 Cocaina.
 

username81

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Cea mai populară în australia este meth și ghb a devenit foarte populară aici
 

gfs241

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Meth, blues (fent m30 fakes) și, mai recent, tranq. În zona mea, aproape fiecare persoană fără adăpost / fără adăpost abuzează puternic de d-meth puternic pe care îl primim din Arizona și fumează blues mult. Acest lot recent de metamfetamină care circulă în jurul valorii de fund, se simte foarte slab, și nu poți avea asta atunci când ești slamming și fumat.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Tranq, fent și benzo's. Îmi pare rău pentru oamenii care sunt conduși pe aceste căi ale distrugerii! Păcat să văd o descriere tristă a drogurilor de top abuzate, Kensington Philly este cel mai rău pe care l-am văzut, nu atât de rău de bătrânul meu în Vancover, dar totuși, simt pentru toată lumea prins în acest rahat!!!! Sper ca lucrurile să se schimbe. PUNEȚI CAPĂT PROHIBIȚIEI !!!!!
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
13
Points
8
Încă tinerii din orașul meu se obișnuiesc astăzi cu sticlele de gaz EXOTIC WHIP cu baloane.
În tinerețea mea am încercat LSD sau XTC, astăzi ei devin dependenți de acest gaz, fără să fi încercat niciun alt drog înainte.
Aproape fiecare magazin mic îl vinde. 24/7 Recipientele goale de gaz sunt peste tot și provoacă daune mediului. Nu pot să înțeleg cum acest lucru poate fi vândut în continuare în mod legal.
Și dăunează consumatorilor așa cum nu am mai văzut până acum de la niciun alt drog.
Am văzut un băiat de 20 de ani care și-a pierdut simțul picioarelor pentru mai mult de o lună, nu mai putea merge,
din cauza acestui gaz, câteva sticle pe zi. Și este mai scump decât cocaina.

Așa este în fiecare oraș din Germania sau numai în al meu?
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
61
Points
28
Hash/Mdma/pregabaline/cocaïne
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
În Republica Cehă este cel mai popular THC, fiecare a patra persoană a încercat iarba. A doua este Meth, după MDMA, LSD. Heroina aproape a dispărut.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
106
Reaction score
68
Points
28
La nivel mondial, răspunsul este ALCOOL ! Desigur.
 
Top