Ce este clorhidratul de 2-feniletilamină CAS 156-28-5

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
A lucrat cineva cu acest lucru?

Cineva îmi spune că este efedrină puternică și se va reduce la D-Meth în același mod ca efedrina?

Nu pot găsi nicio informație despre aceasta

HEU5hSWB7w
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cu toții ne-am dori ca acest lucru să fie adevărat, dar nici nu este. 2-pea, cunoscută și sub numele de b-feniletilamină, este un neurotransmițător catacolaminic natural care se găsește în creier. Este un medicament puternic, dar supraviețuiește doar aproximativ 30 de secunde înainte de a fi descompusă de MAO-B. Dacă îl ingerați, nici măcar nu ajunge la creier, deoarece există o mulțime de monoaminooxidază în intestin. Oamenii au încercat să ia atât de mult încât să epuizeze mao, iar acest lucru se poate face cu câteva grame de B-pea.
Acesta este scheletul din care sunt făcute atât de multe medicamente, un fenol cu un lanț de carbon... meth, amfetamină, toate halucinogenele din PhIKaL ( care este un acronim pentru feniletilaminele pe care le-am cunoscut și iubit), cathionone, antidepresive. Munți de medicamente sunt feniletilamine substituite. Structural ESTE doar câteva molecule diferite de amfetamină . Moleculele sunt greu de făcut ceva cu ele. Există ceva pe inelul fenil, un hidroxi? Pe care încă nu l-am văzut eliminat prin distrugerea moleculei. Există un analog al fentanilului pe care îl poți face cu el. Nu am găsit nimic altceva, dar este Sfântul Graal al chimiștilor amatori și este menționat în mai multe lucrări din jurul anilor 1915-1920, dar eu nu l-am putut găsi și nici 100 de oameni înaintea mea nu au putut.
Alfa-feniletilamina, cu asta se poate face ceva
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Inutil să spun că m-am gândit mult la asta. Îmi amintesc că am citit lucruri care sugerau că zincul elementar și suflarea b-pea gazoasă peste zincul incredibil de fierbinte ar putea face acest lucru. Este o reacție numită, dar nu am văzut niciodată vreo dovadă a funcționării ei pe o feniletilamină în mod specific
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Vă mulțumim pentru informații, dle Buchner 👍
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Există o rută, b-pea -> acid feniacetic --> fenilacetonă (p-2-p), apoi în acest fel există o cale. Pe măsură ce reanalizez această idee, un an mai târziu, mă întreb din nou de ce nu ați putea să o halogenați și să faceți o reacție de substituție pentru un metil moity🤔🤔🤔 oamenii au acționat ca și cum nu ar funcționa, dar am văzut că funcționează în cazul cationonelor...

Am scris acest lucru ieri și am uitat să apăs butonul de trimitere. Am de gând să re-examineze acest lucru este. Este sigur că ar face-o ușor din moment ce o vând la GNC și 10 0ther locuri
 
Top