De ce nu există amfetamină sub formă de sare de oxalat

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
De ce nu există amfetamină sub formă de sare de oxalat
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Puteți forma sare oxolată de amine, dar cred că este puțin cam complicat, ar putea fi o alternativă bună la hcl, dar dacă rămâne acid oxalat în produsul dumneavoastră, acesta este toxic

Amina freebase a fost dizolvată în 5 ori volumul său de IPA uscată și adăugată picătură cu picătură la 1eq de acid oxalic anhidru dizolvat în IPA. În unele cazuri, nu s-a format direct niciun solid. S-a adăugat 3x volumul de eter, iar erlenmeyerul a fost plasat în congelator. O oră mai târziu, se formase un precipitat alb pufos și voluminos. Acesta a fost filtrat în vid, oferind un solid asemănător gelului. Acesta a fost triturat sub eter și uscat prin aspirare, apoi sub vid. Recuperarea a fost între 60 și 95%.
Prin evaporarea filtratului se obține un material uleios, care se cristalizează atunci când este acoperit cu eter și plasat în congelator. Recristalizarea cu IPA:eter elimină ultimele urme de acid oxalic.

Prin această metodă se pot forma și citrați
În loc de ipa puteți încerca să utilizați acetat de etil
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Vă mulțumesc pentru răbdarea cu care mi-ați răspuns, de fapt, nu am ajuns încă în acest stadiu. În prezent, mă confrunt cu un eșec în procesul de extragere a efedrinei din efedră folosind efedră.
 
View previous replies…

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Este în regulă, în ceea ce privește extracția din Ephedra nu vă pot ajuta pentru că nu am făcut-o niciodată eu însumi și nici nu am cercetat prea mult despre asta
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Am o idee îndrăzneață: Deoarece Ephedra sinica eliberează în mod continuu efedrină atunci când este dizolvată în apă fierbinte, ar fi posibil să încălzim direct un amestec de Ephedra sinica, iod, fosfor roșu și apă sub reflux timp de 24 de ore? Produsul rezultat ar putea produce în mod direct metamfetamină freebase?
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Poate că va avea un randament scăzut cu o mulțime de produse secundare organice și cine știe ce reacții secundare, nu ar recomanda deloc
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Mulțumesc, dar cu resursele mele actuale limitate, poate că nu voi fi în măsură să realizez niciun produs util. În momentul de față, nu sunt în măsură să extrag eficient din planta efedră nici măcar precursorul efedrină.
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Încercați alte căi, poate încercați să extrageți efedrină sau pseudo din pastile
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Țara mea nu are acces la astfel de medicamente, iar mulți solvenți sunt restricționați. În prezent, se pare că cea mai viabilă opțiune este de a extrage efedrina din planta de efedră și apoi de a urma calea Moscovei folosind iod și fosfor roșu în reflux. Cu toate acestea, obstacolul ulterior este obținerea gazului acid clorhidric și nu sunt sigur cum să procedez. Aveți sugestii cu privire la gazul acid clorhidric? Sulfatul de calciu anhidru și acidul oxalic pot genera acid clorhidric gazos? Singurul acid la care am acces este acidul oxalic, motiv pentru care am întrebat despre sărurile de oxalat. și singurul solvent disponibil pentru extracție este eterul de petrol, și nu știu dacă poate înlocui direct cloroformul sau toluenul pentru aplicare.
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Nu aș recomanda manipularea hcl(g) mulți chimiști începători au murit în acest fel, pentru a produce gaz hcl ați avea nevoie de acid sulfuric
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Fără acid clorhidric gazos, chiar dacă ați reuși să obțineți baza liberă de metamfetamină, aceasta ar fi dificil de cristalizat. Aveți alte sugestii? Acidul sulfuric este restricționat și nu este disponibil pentru mine.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ați încercat dvs. acest lucru și ați putea furniza poate câteva imagini ale produsului final?

Am găsit-o pe un alt forum în care utilizatorul a menționat, de asemenea, posibilitatea de a utiliza acid citric în locul acidului oxalic în aceeași procedură :)
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Depinde în ce țară vă aflați
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Se poate realiza cristalizarea folosind titrarea soluției de acid clorhidric?
 
View previous replies…

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
da, îl puteți cristaliza în eter cu acid clorhidric
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Oh, Doamne, eterul este, de asemenea, reglementat, poate fi utilizat eterul de petrol atunci?
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
În loc de eter, puteți face recristalizarea cu doi solvenți cu ipa și acetonă, de asemenea, o puteți face numai în acetonă dacă doriți, nu trebuie să fie anhidră
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Nu pot accesa decât eterul de petrol, îl pot utiliza?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u poate face sare, dar amfetamină hcl
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Bună ziua! Aveți experiență în producerea amfetaminei hcl sau informații despre producția acesteia?
 
Top