All/hg Stall, otázka AI

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Všetky skúšobné prevádzky fungovali v poriadku, ale škálovanie s Ai "Sheet" bolo čudné. Najprv na veľkej redukcii som použil magnetický kov a.neuvedomil som si to až ku koncu, ak rxn. Takže teraz pri opakovaní rxn si myslím, že Ai "list", ktorý som si vybral, je príliš hrubý. Pochádzal z ai metly/poly. Bol hrubý, ale podarilo sa mi ho rozstrihať nožnicami. Reakcia prebiehala veľmi pomaly, zahrievala sa na 45-60c asi 6 hodín pri intenzívnom miešaní/vírení. Nezdalo sa, že by to robilo veľa, možno veľmi veľmi pomaly. Postupom času a hlavne po 10 hodinách sa pridal roztok naoh a reakcia sa začala zahrievať a udržiavala sa na teplote okolo 35-50c už niekoľko hodín.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
V niektorých prípadoch môžeme použiť hliníkové granule, ale aj to si vyžaduje viac času.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ya som skúsil s pekáčmi a prebehla exotermická reakcia, išlo to až na 65c, pričom väčšinu času som improvizovane miešal vírením vedra... Zdá sa, že to nič nerobí, ale zdá sa, že všetko sa mieša a počuť všetko škrabanie pozdĺž. Problémom je, že tam boli tony nezreagovaného hliníka pomocou výpočtov osmia plus 10% prebytok. Myslím, že musím znížiť na fóliu pre tieto 2-300g redukcie alebo znížiť moje koláčové formy jemnejšie alebo možno získať nejaké dobré CNC hobliny.

Fólia väčšinou zmizla po bazifikácii, ale idk, ak na tom záleží. Lyk ako to ide.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Musíte použiť nadbytok ortuťových solí vo vode a neodlievať ju z reakcie, potom bude hliník reagovať (ale dlho). Vyskúšajte si to.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Použil som nadbytok ortuti. Použil som osmovú metódu amalgamovaním v metanole. Počkal som asi 45-60 minút a všetko bolo strieborné a metanol mal sivý/strieborný vzhľad. Použil som osmiové výpočty ortuti plus prebytok. Možno 1,5-krát viac, ako odporúča osmium. Zdá sa, že podľa vzhľadu zmesi Al funguje OK, drobné bublinky a roztok sa mení na strieborný/šedý. Všimol som si len niekoľko malých kúskov koláčovej panvice, ktoré plávajú

Pri poslednej reakcii išla zmes sama od seba na 65c vo veľkej nádobe, ak by mala vhodnú veľkosť, možno by išla na 70-75 bez chladenia. Exotermická reakcia trvala asi 90 minút, potom postupne teploty klesali... na 55c ešte 4 hodiny... veľké množstvo Al koláčovej formy zostalo nad výpočtom osmia + 10 % prebytku... stále zostalo príliš veľa Al. Myslím, že je to spôsobené hlavne hrozným postupom miešania..takže si na tom dám záležať. Osmium niekoľkokrát spomenul, aké dôležité je správne miešanie, najmä pri väčších reakciách.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Môžete o tejto metóde povedať viac?
 
Top