Amfetamín citrát

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Rozhodol som sa vyskúšať amfetamín citrát.
Rozpustil som kyselinu citrónovú v IPA a pridal som ju k amfetamínovej báze, ale nevytvorilo sa veľa soli, len trochu soli sa vyzrážalo a vyzeralo to lepkavo. (ph = 6).
V čom si myslíte, že je problém?
Kyselina citrónová, ktorú som použila, je monohydrát.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Podľa toho, čo som sa tu dočítal, existujú 3 typy amfetamínových solí

Hydrochlorid amfetamínu
Amfetamín sulfát
fosforečnan amfetamínu

Povedzte nám viac, ak viete viac

soli amfetamínu
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Existuje viac ako tieto 3 soli (sacharát, aspartát, oxalát...)

Myslím, že každá soľ má iné účinky, preto som sa rozhodol vyskúšať citrát, ale nenašiel som o ňom žiadne informácie.

Našiel som však patent, v ktorom sa píše: monoamfetamín fosfát je účinnejší, dávka za dávkou, ako je amfetamín sulfát.
Prekvapujúce je, že amfetamín sulfát obsahuje viac amfetamínovej bázy ako amfetamín fosfát.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Každá kyselina vytvorí soľ s amfetamínom, čo je zásada.
Amfetamín sulfát a fosfát sú bežné, pretože nie sú hygroskopické, hovoria, že nenasávajú vodu zo vzduchu a nestávajú sa kalužou.
Amfetamín citrát nebude s najväčšou pravdepodobnosťou žiadny prášok, ale viskózna hmota a nie je vhodný na bežné spôsoby konzumácie.
To, že monofosfát je účinnejší, je z patentového tvrdenia a ako také má celkom rovnakú hodnotu ako to, čo hovorí predajca ojazdených áut o aute, ktoré chce predať. Monofosfát má však vysokú biologickú dostupnosť, pretože je oveľa lepšie rozpustný vo vode ako sulfát, a preto je nástup účinku lieku o niečo rýchlejší. Je to však aj veľmi jemný prášok, ktorý sa ťažko šnupe, pretože ak človek trochu silno potiahne, jemný prášok sa dostane priamo do dutín hlavy (nos, čelo), čo je nielen veľmi nezdravé, ale aj veľmi bolestivé. A pri všetkých ostatných spôsoboch podávania okrem intravenózneho to nevadí, takže tučnejší nástup je kompenzovaný t tým, že nemôžete šnupnúť toľko ako pri sulfáte na jeden záťah a tak - pekné, ale nestojí to za to.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Amfetamín je amín. Aminy môžu tvoriť komplexy(soli/kryštály), ak som sa správne vyjadril k pomenovaniu, s každou minerálnou kyselinou. To znamená H2SO4, HCL, H2PO3 atď. Pre lepšie pochopenie uvádzam niekoľko príkladov, ako sa vytvárajú:
R-NH2 + HCL →[R-NH3+]Cl-
R-N(R2)-R1 + H2SO4 →[R-NH+(R2)-R1]OSO3H-
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Nielen s minerálnymi kyselinami, ale aj s karboxylovými kyselinami. Acetát, tartrát (dôležitý pri delení d- a l- ) citrát a ďalšie a ďalšie. Fumarát a oxalát sa bežne používajú, pretože ľahko tvoria ľahko oddeliteľné suché soli.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Možno bolo potrebné absorbovať vodu pred okyslením kyselinou citrónovou. Poznám e úspešný príjem suchého výrobku a prijateľnú bioaktivitu. Použitie fosfátu však bude lepšie.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Postačuje sušenie kyseliny citrónovej (v IPA) pomocou síranu sodného, alebo ju treba vysušiť teplom?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Roztok pred okyslením vysušte. Môžete tiež skúsiť použiť maleát (kyselinu maleínovú). Myslím, že je stabilnejšia
 
Top