Nápad na otcovskú metódu na výrobu P2P

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Najskôr vám musím povedať, že ako disclaimer: v súčasnosti nemám žiadne laboratórne vybavenie ani chemikálie, takže to, čo viem, robím zo sledovania množstva vedy online vo forme experimentov s organickou chémiou a podobne. Po tom, čo som to povedal, idem na to:
Na YouTube som si pozrel video, ktoré je teraz dostupné len na BitChute od Chemplayera, slušný kanál, ktorý dosť inštruuje noobies, ako vyrobiť prekurzory. Vzal hydroxid vápenatý, pridal kyselinu benzoovú a kyselinu octovú, čím na mieste vytvoril benzoan vápenatý a octan vápenatý, potom celý hrniec deštruktívne vydestiloval v predpokladanej snahe získať fenyl2propanón, ale získal acetofenón (len podľa vône) a propiofenón. Niekto iný to zopakoval a dostal propiofenón na neviem čo... dnes večer ma niečo pobavilo: kyselina škoricová. Je to kyselina transfenylpropánová. Nemohol by sa jednoducho vyrobiť škoricitan vápenatý alebo to kúpiť, vhodiť to do banky s propionátom vápenatým alebo octanom vápenatým (treba sa s tým pohrať) a nemohol by tak vzniknúť ketón, ktorý sa tak často hľadá? Nebolo by to jednoduchšie, ak mám pravdu? Je to síce pichnutie do tmy, ale takto sa vytvárajú korene rastlín, takže dúfam, že z toho niečo vykvitne a ľudia budú môcť povedať, že vyskúšali moju metódu (to bude deň!). Dajte mi niekto vedieť. Nech sa darí. Buďte v bezpečí.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, dôvod, prečo by to možno potrebovalo iné vápenaté soli, najmä acetát alebo propionát (cítiť viac propionát), je ten, že soľ kyseliny škoricovej qouod je primárnym alkoholovým ekvivalentom ketónu, teda aldehydu, čo nie je celkom to, o čo nám ide. Myslím si, že určité percento škoricovej kyseliny bude reagovať s propionátom za vzniku ketolátok fenylpropán2ónu, teda presne toho, čo lekársky asistent potreboval. Dúfam, že to otestujete, keď sa budete nudiť, chemici. Nie je to určené na výrobu vo veľkom meradle, ale na uľahčenie práce. Pravdepodobne dostanete nečistý produkt vrátane aldehydov a nezmiešanej kyslej soli. Vápnik sa zdal byť najlepšou perspektívou alkalických zemín, ale môžu sa použiť aj iné. Toto je predsa veda.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, dôvodom, prečo by sa prípadne potrebovali ďalšie vápenaté soli, najmä octan alebo propionát (cítiť viac propionát), je to, že soľ kyseliny škoricovej by bola primárnym alkoholovým ekvivalentom ketónu, teda aldehydu, ak by sa v banke s okrúhlym dnom (rb) pražil len škoricitan vápenatý, čo nie je celkom to, o čo nám ide. Myslím si, že určité percento škoricanu bude reagovať s propionátom a vznikne derivát ketónu, fenylpropán2ón, presne to, čo lekársky asistent potreboval. Dúfam, že to otestujete, keď sa budete nudiť, chemici. Nie je to určené na výrobu vo veľkom meradle, ale na uľahčenie práce. Pravdepodobne dostanete nečistý produkt vrátane aldehydov a nezmiešanej soli kyseliny spolu s ďalšími ketónmi, prípadne vrátane dibenzalacetónu. Zdá sa, že vápnik je najlepšou perspektívou alkalických zemín, ale môžu sa použiť aj iné. Toto je predsa veda. Je to metóda, ktorá bola testovaná alebo testovaná proti.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ide o soľ kyseliny fenyloctovej (PPA), ktorá po suchej destilácii s acetátom poskytuje P2P. A to je dôvod, prečo je sledovaná/nelegálna.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Áno, toto viem. Hľadám nové spôsoby, ako pristupovať k tomu istému produktu. Spoznal som, že kyselina škoricová síce NIE JE kyselina fenyloctová, ale JE to kyselina fenylpropionová, teda niečo, čo by možno s inou kyselinou viazanou na kov alkalickej zeminy, ako je vápnik, v skutočnosti viedlo k rovnakému ketónu. Nemám teraz experimentálny materiál a nechcem vyvolávať rozruch v mojom okolí, takže som len uviedol, čo by podľa mňa mohlo fungovať. Opäť, octan vápenatý pri varení v rbf (banke s okrúhlym dnom) destiluje acetón. Keď sa benzoan vápenatý a acetát varia spolu, dostanete propiofenón. Dá sa teda predpokladať, že ak by sa škoricitan vápenatý a propionát vápenatý varili spolu, možno by vznikol fenylpropán2ón. Neviem. Len dúfam. Bolo by to pekné a nikde na svete som nepočul, že by sa to priamo spochybňovalo.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Nepoužívate na to sklenené nádoby, ale jednorazovú plechovku, ako na rozpúšťadlá, a nejaké kovové veci so závitom na vodovodné potrubie na pripojenie ku kondenzátoru, ktoré sa dajú pripevniť pomocou kúzla zátok a teflónovej pásky.
- V literatúre je nezdravá posadnutosť soľami vápnika pri tejto reakcii. Pekne to ukazuje, čo sa stane, keď ľudia len kopírujú od iných, namiesto toho, aby to sami vyskúšali. Soli vápnika sú dosť na nič, pretože vytvárajú zmes podobnú betónu, ktorá znemožňuje dostať von veľa výrobkov. Zmes sodíka a čierneho oxidu železitého (magnetitu) s prebytkom oxidu, ktorý tvorí soli kyselín a VELMI dobre premiešať, za mokra, ako kašu, inak vám prach z kyselín a solí zožerie oči. Najskôr. Do plechovky pridajte hrubú oceľovú vlnu. Naplňte kašou. Zahrejte, aby voda stúpala a teraz, keď vyschne a stvrdne, nebude to jeden blok betónu, ale vďaka oxidom a oceľovej vlne a pretože to bolo mokré, budú tam trhliny, veľa ich bude, čo umožní vášmu výrobku zu odísť.
- Áno, z tohto sa dajú vyrobiť cennejšie prekurzory, potrebné kyseliny nie sú také bežné, ale dajú sa zohnať. Tá látka s Hex a tá s Pent v názve...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Keď poviete sodík, akú presne chemickú látku máte na mysli? Hovoríte oxid sodný? To isté čierny oxid železitý, môžem dostať cas každého z nich?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Hovorím o sodnej soli kyseliny karboxylovej, ako je benzoan sodný, čo je skvelé, pretože to dostanete lacno a nemusíte sa srať s dosť žieravou kyselinou aľ povedzme propriónovou kyselinou zmiešanou za mokra s prebytkom magnetitu, zohrejte ju a zreaguje za vzniku železitej soli a zmiešajte to za mokra s benzoanom, pridajte ešte trochu magnetitu (koľko chcete) a veľmi dobre premiešajte. Použite hnetač na cesto alebo podobný kuchynský stroj. Výsledok závisí najmä od toho, ako dobre bolo premiešané. Rozpúšťadlo môžete, pridať hrubú oceľovú vlnu (predáva sa pri prerábaní drevených podláh), aby išla z botom na vrch a naliať n zmes, ktorú ste vyrobili. Železo a meď sa v týchto podmienkach výborne chovajú, takže môžete použiť štandardné armatúry na pripojenie buď skleneného kondenzátora, alebo medeného kondenzátora, ktorý sa dá tiež zostaviť zo štandardných inštalatérskych dielov.

Urobte druhú stenu pre plechovku s 1 až 2 cm vzdialenosťou fólie od plechovky, až po miesto, kde ohyb prechádza do thr kondenzátora, ohrievajte pomocou kempingového plynového horáka. Fólia je ako komín a udržiava horúci vzduch v kontakte s plechovkou. Samotné ohrievanie zo spodnej časti poskytne neštandardné výnosy.

Je to jednoduché a zábavné.

Výrobok sa musí znovu vydestilovať.

Po skončení plechovku vyhoďte.
Ak používate Ca-soli a sklenený riad, pripravte sa na to, že to celé vyhodíte. Pokusy o vyčistenie sú zvyčajne márne.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To mi odpovedalo na moju otázku. Mám ešte jednu, ktorá vyplynula z vášho novšieho príspevku.

Zdá sa, že človek potrebuje dve soli, jednu sodnú a jednu železitú soľ. Moja otázka znie: Ako určím, ktorú z nich potrebujem?

Napríklad pre 4 metyl propiofenón by sa použila kyselina p toluová (určite sa dá objednať online) na výrobu p toluátu sodného, a čo potom s druhou soľou? Zdá sa, že by som mal zmiešať karboxylovú kyselinu s magnetize, ale akú karboxylovú kyselinu?

Mám zmätok v tom, aká chemická látka sa pripojí ku každej soli, aby sa vytvorila určitá chemická látka. V tomto prípade 4 metylpropiofenón
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kyselina benzoová + kyselina propiónová -> propiofenón
Kyselina 4-metylbenzoová alias kyselina p toluová poskytne 4-metylpropiofenón a obe sa dajú kúpiť. Neexistuje dôvod, prečo by to nemalo fungovať, bp produktu je približne 240 °C, takže tu nie je problém.

Ale prečo to vyrábať, keď sa to dá kúpiť?
Je to "magnetit", názov pre zmiešaný oxid železitý. Môžete použiť vápenaté soli soli železa alebo zmiešané sodné soli železa. Fungovať budú aj soli vápnika a železa. Samotný sodík - nie som si istý.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Na rozdiel od mnohých tu prítomných sa nezaujímam o komerčnú chémiu, ak chcete. Takže výroba 4 metylpropiofenónu nie je otázkou strateného času ani peňazí. Najmä preto, že dôležitejšia je právna bezpečnosť.

Ak balík pre 4 metyl propiofenón zastavia colníci, akokoľvek je to nepravdepodobné, je oveľa ťažšie argumentovať, že ste ho nechceli použiť na výrobu mefedronu, nelegálnej drogy.

Objednávka kyseliny p toluovej nebude rovnaká.
 
Top