Testovanie kokaínu pomocou prístroja na meranie teploty topenia

BlueBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Chcel som sa spýtať, či by sa mohol niekto ozvať s nejakými poznatkami v tejto oblasti.

Videl som na internete niekoľko kvalitných digitálnych prístrojov (aj keď za viac ako 1 000 dolárov) - ale zaujímalo by ma, či je to také jednoduché ako umiestniť kokaín do skúmavky a čakať na výsledok na základe bodu topenia?

Alebo či sú na dosiahnutie presného výsledku potrebné nejaké ďalšie chemikálie atď.

Vopred ďakujem, chlapci
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Áno, chemickú látku vo všeobecnosti nemôžete identifikovať pomocou testu roztavenia. Čistotu môžete vypočítať na základe toho, čo si myslíte, že je . Musí to byť chemikália, ktorá sa taví aj pri atmosférickom tlaku. Z tohto dôvodu konkrétne kokaín hcl nie je dobrou voľbou pre test roztavenia, ale báza je
 

yourMomSaysHi

Don't buy from me
Member
Joined
May 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Súhlasím s prvou časťou. Jeho nie je možné identifikovať neznámu látku prostredníctvom bodu topenia. Ale to nie je otázka.
Test teploty topenia čistých látok, ako môže byť kokaín.HCl, je absolútne rozumný, ak máte vhodný prístroj na stanovenie teploty topenia, z ktorých mnohé fungujú veľmi spoľahlivo. Ja robím testy teploty topenia na vstupných materiáloch ako prvé opatrenie, až potom tlc, ak si všimnem, že niečo nie je v poriadku na mp topenia, na čo si časom vypestujete cit.

Späť k pôvodnej otázke:
Máte pravdu. Ak ste si kúpili správny prístroj na meranie teploty topenia, je to také jednoduché, ako nabrať veľmi malé množstvo materiálu do kapilárnej trubice, ktorá je z druhej strany utesnená. Pri prvom naberaní nepoužívajte príliš veľký tlak, niekoľkokrát zaklopte, aby sa materiál dostal na dno, smerom k utesnenej strane kapiláry. Je to malý priemer, takže chcete, aby sa nezasekol v otvore, pretože je ťažké ho zatlačiť dolu, dokonca aj malou ihlou.
Keď je do kapiláry vložených asi 5 - 10 mm látky, vložíte ju do prístroja, nastavíte teplotu asi 2 - 3 °C pod očakávanú teplotu topenia (čo je 198 °C pre kokaín), necháte prístroj, aby sa rýchlo zahrial, stlačíte tlačidlo, keď sa dosiahne teplota blízka teplote topenia (aby sa pokračovalo v zahrievaní oveľa pomalšie ako predtým) a sledujete topenie osvetlené cez lupu, ktorá je súčasťou prístroja.

Potom je odkaz, ktorý uviedol G. Patton, užitočný, pokiaľ ide o pozorovateľné javy. Nepáči sa mi zdôrazňovanie zlých prístrojov.

Navrhujem štandardné aparáty büchi a lekárne, ktoré sú elektricky vyhrievané. Rozhodne sa vyhnite robeniu mp testu s podomácky vyrobenými prístrojmi, strácate čas.
Existujú staré büchiho od Dr. Tottoliho, ktoré sa tiež spoliehajú na vykurovací olej, čo neodporúčam. Aj "Koflerova banka" je pekný nástroj na rýchly test, ale nie na presné, reprodukovateľné a zaznamenateľné výsledky.

Na tento test nepotrebujete žiadne chemikálie, je čisto fyzikálny. Vymeniteľné sú len kapilárne skúmavky veľkosti vhodnej pre váš prístroj.

Úprimne povedané, je to smutná situácia, keď kompetentní naznačujú, že neexistujú žiadne čisté látky a základné analytické zručnosti nie sú použiteľné. Smutný pohľad na kvalitu materiálu dostupného na trhu. Presne tento test som robil pred mesiacom. Môj prístroj mi dal výsledok 197,8 °C. Potom to bol opäť analytický štandard chemického dodávateľského domu. Zostal dobrý desaťročia, čo je čas, keď som ho kúpil. Chlórvodíky sa málokedy výrazne kazia, ak sa uchovávajú v správnych podmienkach.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň.
V časti Laboratórne otázky a odpovede je téma o stanovení bodu topenia. Prečítajte si tam postup.
 
Top