Colná prehliadka v mojom dome (Fínsko) a získané skúsenosti (AMA)

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Ahojte všetci!

Chcel som sa podeliť o príbeh o tom, ako sa veci môžu zvrtnúť. Mne sa to stalo jedného rána, keď som prezeral TOR a web všeobecne. Zrazu niekto zaklopal na dvere a zazvonil. Zvyčajne na takéto veci nereagujem, ale tentoraz bol vonku môj pes a štekal, takže som sa po chvíli rozhodol pozrieť sa cez kamery na dvore. No z nejakého dôvodu mi vypadol internet a môj nový mobilný telefón sa odmietol pripojiť na WiFi, čo by mi umožnilo skontrolovať, kto je za dverami. Pomyslel som si, že možno je to niekto, koho som čakal, a tak som otvoril dvere. No nebol to on!

Potom sa začala naháňačka k počítačom, ktorú som vyhral, ale potom nastal krátky okamih, keď som sa musel rozhodnúť, či títo ľudia idú po všetkých mojich veciach, alebo sú to agenti, ktorí ma chcú zatknúť, takže som sa musel rozhodnúť, či sa budem brániť, alebo nie. Rozhodol som sa, že nie, keď som na oboch tých chlapoch uvidel pištole. Krátko nato sa objavilo ďalších desať ľudí, čo bolo v každom prípade priveľa. V priebehu niekoľkých sekúnd ma zvalili na zem a nasadili mi putá. Potom sa začala domová prehliadka, ktorá trvala niekoľko hodín. Potom ma previezli do miestnej policajnej väznice, kde som zostal asi 10 dní, než ma previezli do inej väznice, kde som strávil asi 8 týždňov. Počas celého tohto obdobia som nemal žiadny kontakt s vonkajším svetom. Všetky moje počítače a veci boli zabavené a stále sa vyšetrujú. Môj telefón Pixel bol do 24 hodín prevezený do hlavného mesta v nádeji, že ho odomknú, ale dodnes sa tak nestalo. Aj môj hlavný prenosný počítač zostal odomknutý po tom, čo mi bol zabavený na 8 týždňov. Zistil som to, pretože jediný dôkaz, ktorý proti mne niektorí ľudia mali, boli fotografie, ktoré urobili mobilným telefónom, keď boli v mojom dome, a z nich som mohol vidieť dátum a čas atď. Pýtal som sa, prečo si pri výsluchu neurobili riadne snímky obrazovky, a dostal som odpoveď typu: "Aký je v tom rozdiel, ako boli tie snímky urobené?" Odpovedal som, že som videl, že sú z môjho počítača a dátum a čas bol vtedy, keď k nemu ešte mali prístup. Potom mi obrázky odobrali a myslím, že som nejako rozrušil agenta zodpovedného za výsluch. On alebo ona mali veľmi zlú náladu. Hanba.

Nemôžem zachádzať do prílišných podrobností o tomto prípade, pretože proti mne stále prebieha aktívne vyšetrovanie, ktoré zahŕňa aj nepretržité sledovanie vrátane monitorovania mojej internetovej aktivity a čohokoľvek iného, čo si viete predstaviť. Tí agenti sú dobrí, to vám môžem povedať, ale sú to tiež len ľudia a majú obmedzené zdroje.

Niektoré kľúčové odbery, ktoré by som mohol spomenúť, sú Thinkpad, Veracrypt, Google Pixel, GrapheneOS a QubesOS. Ak vás neurobia nepriestrelnými, neuľahčia vám prácu ani na druhej strane. A na ktorejkoľvek strane je všetko o zdrojoch. Ak dostatočne dobre schováte svoj zadok alebo aspoň dostatočne zašifrujete svoje veci, je veľká šanca, že prípad proti vám bude zrušený pre nedostatok zdrojov na pokračovanie vyšetrovania. Aj keď by som sa na to nespoliehal, haha.

Vo väzení sa proti mne používalo dosť veľa psychologickej manipulácie, ale keď som na to prišiel, bolo to tak trochu zbytočné. Ak nie smiešne. Ešte dodám jednu vec: vždy si hneď na začiatku zoberte právnika. Ja som nemal k dispozícii poriadneho od začiatku z dôvodov, ktoré tu nemôžem prezradiť. Musel som sa s tým chlapíkom trápiť asi mesiac, kým sa mi podarilo zohnať iného, ktorý mi skutočne pomohol. Predtým som musel svoje práva vyčítať z kníh, ktoré napísali iní ľudia v podobných situáciách.

To je už dosť veľa slov. Skrátka, som ochotný odpovedať na všetky otázky o tom, ako sa veci vyvíjali.

Pokoj a dbajte na svoju OPSEC <3
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ďakujeme vám za váš príbeh!
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Žiadny problém! Ak existuje čo i len malá šanca, že môžem pomôcť niekomu v podobnej situácii, stojí to za to. Predtým mi tieto agentúry veľmi nevadili, ale po tom, ako sa mi dostalo zaobchádzania, som pripravený hodiť im do ich práce polená pod nohy vždy, keď sa naskytne príležitosť.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Aká psychologická manipulácia sa na vás používala?
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Bolo na mne vyskúšaných veľa rôznych typov mindrákov. Napríklad ako to, že ak sa nepriznám, všetko poseriem, napríklad svoje pracovné miesto, svoje právo stretávať sa so synom a tiež zničím život aj svojim príbuzným. V cele tiež robili množstvo nezákonných vypočúvaní bez prítomnosti môjho právnika. Tie neskoršie sú určite nezákonné.
 

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Ako sa k vám dostali? Bolo to len preto, že ste používali prehliadač Tor a vaša internetová spoločnosť to nahlásila? Bolo by zaujímavé to vedieť, pretože chcem prijať preventívne opatrenia, aby som sa vyhol podobným problémom
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Len som vás chcel informovať o niektorých spôsoboch, ktoré vás monitorujú. Grafiku Nvidia možno prepnúť do režimu, v ktorom taktovanie shaderov prenáša obraz až na vzdialenosť 50 metrov. Použili to na mňa.

Frekvencia bola 250 MHz pre tých, ktorých to zaujíma. Zvyčajne zabezpečia budovu v blízkosti. Aplikácie ako discord a steam majú zabudované zadné vrátka na sledovanie obrazovky, takže sa im vyhnite.

Na zachytenie hovorov použijú falošnú mobilnú vežu stinger a znížia šifrovanie všetkých normálnych hovorov a odpočúvajú.

Použijú nástenné kontaktné mikrofóny a budú vás odpočúvať, ak nemôžu získať prístup k inštalácii mikrofónu vo vašom byte.

Tajné kamery.. V súčasnosti sú viditeľné ako špička optického kábla a je veľmi ťažké ich nájsť.

Považujte všetok svoj hardvér za ohrozený, ak sa niekedy vráti.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Najprv ďakujem za vaše rady. To bol hlavný dôvod, prečo som sa podelil o svoje vlastné experimenty, aby možno niekto v podobnej situácii mohol využiť skúsenosti získané skôr a v lepšom prípade ani nepozývať federálov k sebe domov.

Veci okolo GPU nVidia sú strašidelné a skutočne som pred pár dňami pri prechádzaní SDR materiálov čítal, že ľudia úspešne získali obraz z bezpečnostných kamier, počítačov atď. dokonca aj s RTL-SDR prostredníctvom neúmyselného rádiového vyžarovania a nie som si istý, či sa mi páči realita, v ktorej žijeme.

O mikrofónoch narazil na tento článok, ktorý je dúfam dobre spracovaný troll a nie realita:


Bolo by pekné vidieť TOP 100 monitorovacích metód používaných agentúrou/krajinou/čím.


Ak niekoho zaujímajú vyššie uvedené veci RTL-SDR, tu je odkaz na blog RTL-SDR, kde je aj nástroj pre Tempest:

 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
Oh a nepoužívajte bezdrôtové pripojenie, na ktoré sa môžu dostať bez problémov, robte útoky MITM pozrite sa na svoje hovno pomocou wiresharku atď.
 

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 28, 2024
Messages
13
Reaction score
10
Points
3
A 1 posledná pripomienka na záver. Jediný spôsob, ako v dnešnej dobe stratiť chvost, je na viacposchodovom parkovisku alebo v metre, pretože majú domáci špionážny satelitný program, ktorý použijú na vaše sledovanie. Myslíte si, že tvorcu FGC 9 našli zlé nákupy? S najväčšou pravdepodobnosťou ho sledovali od chvíle, keď sa stretol s tvorcami dokumentu, a len ho sledovali, ako kráča domov.
 

nothingwaslearnedthatday

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
16
Reaction score
11
Points
3
Začínam veriť, že moja budúcnosť je, keď sa bude dať používať zariadenie, ktoré chcem udržať v súkromí, a keď sa bude dať zachovať anonymita, je vyhradené zariadenie uložené predtým a riadne otáčané. Niektoré zariadenia môžete dokonca darovať na charitu čokoľvek, takže ak a keď to vyvolá otázky, čoskoro to môže začať žiť novým životom a tiež dať protivníkom niečo, čo im na pár chvíľ poškriabe hlavu.
 
Top