Ethlenediamine….

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Bol by to vhodný katalyzátor nad metylamínom HCL pre Henryho reakciu?
Mám octan amónny, ktorý je mojou prvou možnosťou, som si však vedomý, že pri tejto ceste potrebujete viac nitrometánu, ktorý sa ťažko získava a je drahý...

Môj chlapík, ktorý v podstate môže dostať čokoľvek zo sigma-Aldridge (primárne), mi povedal (keď som si kúpil zákazkovú objednávku 40 % w/w nitrometánu:DCM - to je však vec prepravy a výbušnín), všimol si, že sa pýtam na jeho metylamín HCL (úprimne som si myslel, že to môže byť užitočné v určitej fáze, ak sa niekedy rozhodnem vyjebať s mdma alebo v podstate metylén-dioxy zlúčeninami....one day. Som zberateľ zlúčenín - aktívny neaktívny, povedal mi "ak plánujete robiť Henryho reakciu, máme etyléndiamín - kdežto náš metylamín je HCL, takže prior by bol lepším katalyzátorom

Dáva mi to zmysel - v súčasnosti mám 2,5-dimetoxybenzaldehyd, ale plánujem získať väčšie množstvo 3,4,5-trimetoxybza - takže budem potrebovať poloprimeranú zásobu nitrometánu, ale ak by som mohol znížiť množstvo, bolo by to užitočné!
Keďže som zberateľ, rozhodol som sa získať nejaký etyléndiamín, kým je ešte na sklade, zdá sa, že metylamín Hcl je celkom štandardne na sklade.
Čo si myslíme?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Etyléndiamín diacetát je jedným z najlepšie potvrdených katalyzátorov na kondenzáciu 2,5-DMBA s MeNO2,
a poskytuje výťažok nitrostyrénu viac ako 90 %, aj keď sa pripravuje in situ z diamínu a suchej kyseliny octovej.
Takže vaša voľba je správna.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiis... to radi počujeme (mwahahaha trenie rúk, ako sa zrodí diabolský plán) JK
ALE dáva mi to samostatnú možnosť oproti octanu amónnemu a GAA, pri ktorých podľa mňa nakoniec použijete viac MeNO2 - čo je drahé a nepríjemné na získanie.
Super - vďaka za odpoveď! V užitočný....to je ten, ktorý bol v úzadí, pretože som zhromažďoval nejaké 2,5-DMOBA - len malé množstvo - 50 g a dokonca aj nejaké LiAlH4, od ktorého viem, že sa všetci snažia odkloniť a prejsť na borohydrid, ale musel som to aspoň párkrát vyskúšať s LAH! Tento nový dodávateľ je užitočný lol
 
Top