Syntéza fentanylu

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8

Fentanyl zabíja! Nikdy sa ho nepokúšajte syntetizovať, a už vôbec nie používať!

Syntéza fentanylu


Fentanyl a jeho analógy patria medzi najsilnejšie agonisty opiátov, ale ich syntéza je často náročná. Tu je syntéza fentanylu, ktorá sa dá ľahko prispôsobiť pre ostatné analógy(para-fluór-fentanyl, alfa-metyl-fentanyl).

Tento postup nie je teoretický a bol mnohokrát testovaný a vylepšený. Táto syntéza sa vykonáva pri izbovej teplote, takže nepotrebujete žiadne špeciálne prístroje.

Fentanyl je veľmi zaujímavou zložkou pre podzemnú chémiu, pretože jeden gram čistého fentanylu zodpovedá 100 g veľmi kvalitného pouličného heroínu.

Princíp

Použitým prekurzorom je N-fenetil-piperidón (NPP), ktorý sa dá ľahko syntetizovať z piperidónu a fenetyl-tosylátu alebo fenetylbromidu jednoduchým mechanizmom SN2. NPP reaguje s anilínom za vzniku imínového derivátu, ktorý sa redukuje na 4-anilín-N-fenetil-piperidín (4-ANPP). 4-ANPP potom reaguje s propionylchloridom za vzniku fentanylu, ktorý sa potom čistí.

Experimentálne





N-fenetil-4-piperidón (NPP)


N-alkylácia 4-piperidónu sa môže vykonať v podmienkach PTC - a nie je potrebné izolovať piperidón ako voľnú bázu. Do jedného litra acetonitrilu pridajte 3 moly jemne práškového uhličitanu draselného, potom pridajte 10 g PTC katalyzátora - TBAB alebo TEBA, alebo len polyetylénglykol-400. Túto suspenziu miešajte 15 minút pri 50-60 °C a potom po malých dávkach pridajte hydrochlorid 4-piperidónu, pričom sledujte, aby vývin CO2 nebol príliš intenzívny. Miešajte ďalšiu hodinu pri 50-60 °C a potom po kvapkách pridajte fenetylbromid a miešajte 15-20 h pri miernom refluxe. Potom ochlaďte a odfiltrujte anorganické soli - ak filtrácia prebieha príliš pomaly, pridajte do suspenzie trochu (30 - 40 ml) nasýteného roztoku síranu sodného, čím sa lepkavá zrazenina stane zrnitou a filtrovateľnou.

Výťažok je takmer kvantitatívny (verte mi) a nie je potrebná žiadna destilácia - výsledkom je mierne žltá tuhá látka s mp 60 °C.

a. Syntéza NPP N-fenyl-imínu

10 mmole NPP sa rozpustí v minimálnom objeme anilínu (asi 5-6 ml), potom sa pridá 1 gr molekulových sít 4A. Zmes sa naozaj jemne mieša (aby sa molekulové sitá nezničili miešaním) magnetickým miešadlom približne 24 hodín pri izbovej teplote.

Konverzia bola opakovane vypočítaná pomocou MS a je viac ako 99 %, takže ďalšia fáza sa môže vykonať bez akéhokoľvek čistenia.

b. Syntéza ANPP

Reakčná zmes z predchádzajúceho kroku sa prefiltruje z molekulových sít, ktoré sa prepláchnu 2×2 ml THF, filtrát a premývačky sa prelejú do 50 ml banky, do ktorej sa pridá 20 ml suchého metanolu a zmes sa premieša.

Pri izbovej teplote sa do zmesi veľmi pomaly pridá asi 1 - 1,5 g borohydridu sodného a zmes sa mieša asi 2 h. Premena na ANPP sa skontroluje ľubovoľnou metódou a ak sa úplne nezredukuje, pomaly sa pridá ďalších 0,5 g NaBH4 a mieša sa ešte jednu hodinu. Keď je premena na ANPP úplná (viac ako 95 %), metanol a THF sa odparia vo vákuu.

Zvyšná hmota pozostáva z anilínu, prebytku NaBH4 a ANPP komplexovaného s boránom. Do banky nalejte 50 ml vody, potom komplex zničte pomalým pridávaním malého množstva koncentrovanej HCl (35 %) až do pH ~ 1, potom zmes ešte hodinu dobre miešajte. Teraz sa do zmesi pridá 50 ml nasýteného roztoku NaCl a približne po 10 min sa zrazí tuhá hmota.

Tuhá látka sa oddelí od kvapaliny filtráciou a po premytí trochou nasýteného roztoku NaCl sa tuhá látka (ide o hydrochlorid ANPP) ponechá. Pridajte ďalších 50 ml nasýteného roztoku NaCl a zmes umiestnite do chladničky (pri teplote asi 2 °C) a počkajte 2 - 3 h. Ak sa zrazí viac zrazeniny, roztok prefiltrujte a pevnú látku pridajte k prvému zberu. Tuhá hmota je ANPP, ktorá sa musí spracovať.

Pevnú látku rozpustite v približne 60 ml vody a 2N NaOH, kým pH > 12,5, potom extrahujte 3 × 15 ml CH2Cl2. Fázu CH2Cl2 premyte 5 ml vody a rozpúšťadlo odparte vo vákuu. Zvyšok je olejovitá žltooranžová kvapalina, ktorá spontánne kryštalizuje a pozostáva z ANPP dostatočne čistého na ďalší krok.

Celkový výťažok ANPP je približne 50 - 80 %. Hlavná strata výťažku je počas procesu čistenia, pretože proces separácie medzi prebytkom anilínu a ANPP nie je optimalizovaný. Možno na to existuje niekoľko riešení, o ktorých sa bude hovoriť v kapitole o optimalizácii a diskusii.

c. Premena ANPP na fentanyl

10 mmol ANPP sa rozpustí v približne 8 ml suchého, čistého pyridínu za miešania a potom sa do reakčnej zmesi pri izbovej teplote po kvapkách pridá 12 mmol propionylchloridu. Reakcia je exotermická a teplota by sa mala kontrolovať opatrným nastavením rýchlosti pridávania a musí sa neustále udržiavať v rozmedzí 30 - 60 °C. Keď sa pridá všetok propionylchlorid, reakčná zmes sa mieša približne jednu hodinu pri izbovej teplote.

Konverziu skontrolujte akoukoľvek vhodnou metódou (TLC/GC) a ak nie je úplná, pridajte ďalší 1 mmol propionylchloridu. Za normálnych okolností by mala byť konverzia úplná po prvej operácii, ale ak z kroku A zostalo príliš veľa anilínu, potrebujete viac propionylchloridu.

Reakčná zmes sa potom za miešania naleje do 80 ml vody a po kvapkách sa pridáva koncentrovaná HCl (~35 %), až kým pH < 1,5. Túto operáciu možno vykonať ďalším postupom takto: Pripravte si 80 ml 2N HCl a reakčnú zmes jednoducho nalejte do tohto roztoku. Výsledkom je premena pyridínu a fentanylu na ich príslušné hydrochloridové soli. Roztok sa potom mieša približne 30 minút. Pyridín-HCl nie je rozpustný v CH2Cl2, zatiaľ čo nepolárny Fentanyl-HCl áno. Extrahujte roztok 3×20 ml CH2Cl2, potom premyte zmiešané organické extrakty 2×10 ml nasýteného roztoku NaCl.

Rozpúšťadlo sa odparí vo vákuu a vznikne žltá hmota, ktorá pozostáva z fentanylhydrochloridu kontaminovaného malým množstvom propionanilidu, ktorý vznikol pôsobením propionylchloridu na zvyšky anilínu z kroku A. Teraz sa pridá 10-15 ml acetónu a vznikne biely prášok, čo je Fentanyl-HCl. Tuhá látka sa prefiltruje a premyje malým množstvom (2 × 3 ml) acetónu.

Fentanylhydrochlorid je teraz dostatočne čistý na použitie (>99,5 %), výťažok tohto kroku presahuje 90 %! Ak by bol stále nečistý (mne sa to nikdy nestalo), môžete ho prečistiť rekryštalizáciou z horúceho acetónu.

Riedenie fentanylového prášku

Čistý fentanyl sa nemôže používať v pôvodnom stave, pretože je oveľa, príliš silný a MUSÍ sa riediť, inak dôjde k množstvu predávkovaní!

Nasledujúcim postupom získate biely heroín, ktorý má rovnakú silu ako veľmi dobrý (30 %) pouličný heroín.

100 mg Fentanyl-HCl sa rozpustí v 2 ml metanolu. Odváži sa 10 g laktózy a zahreje sa na teplotu približne 60-70 °C do veľkej misky s horúcou platňou. Do teplej laktózy pridajte metanolový roztok Fentanylu po kvapkách v pravidelných intervaloch, aby sa dobre premiešal. Počkajte, kým sa všetok metanol neodparí, a dôkladne premiešajte. Je to veľmi dôležité, pretože ak sa to dôkladne nepremieša, bude časť laktózy bez Fentanylu a časť laktózy s príliš veľkým množstvom Fentanylu, čo môže spôsobiť dramatické predávkovanie!

Tento typ Heroínu sa používal a predával počas jedného roka a ohlasy spotrebiteľov boli veľmi dobré. Spotrebitelia boli veľmi spokojní a už nechceli bežný hnedý Heroín. Takže pozor, niektorí ľudia (mafia a iní díleri) sa možno stanú veľmi závistlivými!

NEPOUŽÍVAJTE a NEPREDAJTE čistý Fentanyl HCl, ide o veľmi toxický materiál, ktorý spôsobí mnoho predávkovaní, ak sa nezriedi!

Optimalizácia a diskusia

Celkový výťažok tejto syntézy je približne 50 - 80 % a k hlavným stratám materiálu dochádza počas čistenia ANPP v kroku B. Možno existujú aj iné alternatívy separácie anilínu a ANPP (rekryštalizácia, destilácia). Myslím, že dobrým riešením je extrahovať anilín a ANPP spolu a oddeliť ich odparením anilínu vo vákuu, potom rekryštalizovať ANPP vo vhodnom rozpúšťadle.

Para-fluoro-fentanyl sa dá syntetizovať týmto postupom s použitím p-fluoroanilínu namiesto obyčajného anilínu, ale proces čistenia sa musí prispôsobiť.

Veľmi silný alfa-metyl-fentanyl sa môže syntetizovať aj touto metódou s použitím N-(2-fenylpropyl)-piperidinónu, ktorý sa môže syntetizovať z 1-fenyl-2-brómpropánu a piperidinónu alebo inými metódami. 1-fenyl-2-bromopropán sa používa pri tajnej výrobe amfetamínu a postup syntézy tejto zlúčeniny sa dá ľahko prispôsobiť na vytvorenie N-(2-fenylpropyl)-piperidinónu alebo NPP (N-fenyl-piperidinónu).

Fentanyl je veľmi dobrý a silný opiát, ale je tu niekoľko pripomienok:

  • Fentanyl je veľmi návykový, oveľa viac ako jednoduchý heroín, pravidelní užívatelia tohto syntetického bieleho heroínu, ktorý som opísal, boli silne závislí.
  • Riziko predávkovania je naozaj vysoké, a to aj pri riedení, ktoré som opísal predtým, takže pred predajom si tovar otestujte!
  • Trvanie účinkov je o niečo kratšie ako pri normálnom Heroíne.
 

Attachments

  • aw43rBUhXL.jpg
    aw43rBUhXL.jpg
    27.2 KB · Views: 892
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Hmm. Myslím, že tento syntax sa tu nakoniec musel objaviť. Ale toto je čistý jed. Nikdy sa do tejto syntézy nepúšťajte bez prísnych osobných ochranných prostriedkov, spolupracovníka a prístupu k naloxónu.
 

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8
absolútne súhlasím, ani nepomýšľajte na to, že by ste to robili, ak na 100 % neviete, čo robíte. ak sa to urobí správne, je to také silné, že znečistenie časticami a každý povrch, s ktorým prišiel do kontaktu, vás môže zabiť, ak sa ho dotknete holými rukami. vždy pamätajte Niekoľko zrniek môže stačiť na to, aby vás zabilo!!!!!!!
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Pozrite sa, chápem, prečo sa na tieto veci pozerá s dešpektom, ale ak sa používajú zodpovedne, môžu byť aj životným spestrením! Už 11 rokov som závislý od opiátov a odkedy som začal používať fentanil, môžem sa konečne udržať v dobrej kondícii a dať sa dokopy. Veľa nekývam a nikdy som sa doteraz nepredávkoval zdá sa mi, že táto droga by mohla he nebezpečná, ale tiež by mohla byť liekom na závislosť od opiátov v budúcnosti v liberálnejšom zmysle! Používaním fentanylu je to skoro akoby som svoj život vrátil v mnohých ohľadoch tiež už nepoužívam ihlu, pretože fajčenie je fajn! Úprimne povedané, nemohol som sa zmestiť dlhý zoznam kladov, ktoré existujú pre túto drogu v tomto vlákne komentárov , zároveň zoznam záporov je hneď za ním v dĺžke, takže je to všetko perspektíva predpokladám.......
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Ďakujeme za informácie, braček!
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Táto látka je diabol ! Nepáči sa mi, že to je allowd zdieľať na brzdenie zlé . to je rozbitie mŕtve
 
  • Like
Reactions: vis

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No toto je fórum pre výrobu liekov, aspoň táto časť fóra. A keď vyrábate fentanyl, karfentanyl alebo nejaký iný analóg fentanylu, vystavujete sa riziku. Ak si nie ste stopercentne istí tým, čo robíte, vystavujete riziku aj mnoho ďalších ľudí. Toto nie je o vašich osobných skúsenostiach, tie vlastne nie sú v tomto kontexte veľmi zaujímavé.
Ak sa vo výrobnej linke potýkate s čistým fentanylom, je to ako žonglovať s chrapľavým hadom. Transdermálna cesta sa všeobecne preceňuje, ale omylom vdýchnuť produkt môže viesť k pomerne rýchlej a smrteľnej intoxikácii. Ak si nie ste stopercentne istí, ako zriediť látku pre koncových používateľov, riskujete, že ich tiež zabijete.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Nebudem predstierať, že viem, čo robím, a pokúsim sa to sám vytvoriť, na druhej strane môj priateľ je chemik a zaujímalo by ma, čo si o tom myslí. Ak je to možné bezpečne vytvoriť a on je presvedčený, že to dokáže, potom by to pomohlo mojej závislosti, pretože v konečnom dôsledku sa len snažím fungovať v spoločnosti, ktorá je proti mne ar na každom kroku. Chápem, že je to nebezpečné a chápem, že to škodí ostatným, ale práve preto sú dôležité bezpečnostné opatrenia.
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
NPP môžete syntetizovať aj reakciou fenetylamínu s 2 mólmi metylakrylátu.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Mohol by niekto zverejniť zoznam laboratórneho vybavenia potrebného na tento účel?
 

eduardo salamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Ak sa chcete zbaviť závislosti, mali by ste naozaj skúsiť používať ketamín. Existujú rôzne štúdie, ktoré dokazujú, že ketamín pomáha ľuďom okrem iných návykov prestať piť. Na tomto fóre dokonca existuje syntéza, ak si ju chcete vyrobiť sami.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8

najprv potrebujete súpravu osobných ochranných pracovných prostriedkov s maskou s vysokou úrovňou GAS so správnou kazetou , a nemôžete vykonávať v kuchyni ako v tajnom laboratóriu, je to veľmi nebezpečné, dokonca aj hmla tejto látky vás môže zabiť radšej sa nepokúšajte vykonávať , ak nie ste dobrý v laboratórnej praxi.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Mám celoobličajový respirátor 3M, filtre 2091, oblek z osobných ochranných pracovných prostriedkov úrovne 4 AAMI, návleky na obuv a rukavice. Verím, že by mali splniť svoju úlohu, ale chcem sa, samozrejme, len uistiť.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie je to len otázka vybavenia, ale aj otázka pracovného postupu. Bezpečná manipulácia s činidlami a vedľajšími produktmi, dobré vetranie a pod. Rukavice, plášť, respirátor a digestor je však minimum. Potom musíte myslieť na také veci, ako napríklad ako si po skončení práce rukavice a respirátor vyzlečiete, čo s nimi potom urobíte, ako vyčistíte svoje vybavenie atď. Pracujete s mimoriadne toxickou chemikáliou, ak sa vám podarí správne pripraviť konečný produkt, a existujú tisíce spôsobov, ako by mohla skončiť na vašich prstoch alebo v dýchacích cestách. Preto by ste mali mať k dispozícii aj naloxónový nosový sprej alebo injekcie. Ak začnete pociťovať závrat alebo ospalosť, je naozaj len otázkou niekoľkých minút, kedy potenciálne stratíte vedomie. Je to ako žonglovať s chrapľavým hadom.

Takisto, ak sa vám podarí urobiť syntézu a máte čistý produkt, musíte ho správne zriediť, aby ste sa vyhli horúcim bodom v zmesi alebo neželaným vysokým koncentráciám, inak konečného užívateľa zabijete.

Alebo jednoducho syntézu nerobte.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
S rizikom, že to bude znieť naivne, ak mám vysokoškolské chemické vzdelanie, veľa laboratórnych skúseností, prístup k potrebnému laboratórnemu vybaveniu, niekoho v pohotovosti s naloxónom a budem venovať veľa pozornosti bezpečnému zaobchádzaniu počas riedenia. Ak si teda stále myslíte, že existuje vysoké riziko, že sa náhodne zabijem, ako ľudia v baltimorských projektoch úspešne riedia čistý fentanyl? Syntéza je jedna vec, ale čo sa týka manipulácie s produktom, ľudia v projektoch sú oveľa menej pripravení a oveľa menej vybavení a je tam nespočetné množstvo ľudí, ktorí riedia čistý fentanyl. A oceňujem odpoveď a vaše obavy. Som jednoducho zvedavý na tú druhú otázku.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
No ako viete, že v tajných laboratóriách nie je veľa prípadov? Ak niekto krivdí v laboratóriu v gete, myslel by som si, že ho jednoducho odtiahnu do uličky a skončí to nahlásené ako jedno z tých mimoriadne častých predávkovaní fentanylom (*mrk mrk), ktoré zamorujú zadné uličky väčšiny veľkých miest.

Takisto si myslím, že najlepším bezpečnostným opatrením pri práci s takouto látkou je pracovať v tíme a mať po ruke naloxón. To vám pomôže na dlhú trať. Predávkovanie fentanylom je v skutočnosti celkom jednoduché zvládnuť vďaka takmer magickému účinku naloxónu. Nie však, ak ste sami a v bezvedomí.

Ak však máte veľa skúseností z laboratória, je to pre vás dobré a ide to na dlhú trať! Fentanyl sa transdermálne nevstrebáva obzvlášť rýchlo, takže nebezpečenstvo, ktoré z toho vyplýva, sa všeobecne preceňuje. Vdýchnutie rozprášeného prášku by však bolo priamo život ohrozujúce.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Kedysi som intravenózne podával analógy fentu a bol som celkom dobrý v tom, že som nezomrel, ale potom som to jedného dňa prehnal a na naloxón jednoducho nie je čas - akonáhle sa ihla stlačí, je to moja posledná spomienka (predtým, ako som sa zobudil na injekciu naloxónu s <20% úrovňou saturácie krvi kyslíkom)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Áno, a to je hlavný dôvod, prečo nesyntetizovať fentanyl alebo jeho analógy na nekontrolovanú spotrebu. Ľudia na ne BUDÚ zomierať. Ľudí zabíjajú opiáty, nie iné drogy, a fentanyl je absolútny vrah. Jeho syntézou sa stanete spoluvinníkom. Bodka.
 
  • Like
Reactions: vis

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Poviem, že minulá väčšina vecí na ulici je mimoriadne zle homogenizovaná, ešte ťažšie sa to robí s ešte silnejším analógom. Verím, že by som mohol poskytnúť niečo bez horúcich miest, a ak by sa ľuďom dostali do rúk moje veci namiesto vecí, ktoré spomenul darkmatter7, myslím, že by som skutočne mohol zachrániť niekoľko životov.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Nehovoriac o tom, že teraz sa na ulici fentanyl krája benzom....
 
Top