Ako znížiť/zastaviť nevoľnosť a zvracanie zo zénov (opioidov)

madmaximus

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 29, 2021
Messages
40
Reaction score
14
Points
8
Je to veľmi nepríjemné sú iné veci, ako napríklad sladká voda, ktorá pomáha pri nevoľnosti/vracaní ?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ja konkrétne neužívam zenes, ale tablety proti nevoľnosti, ako je nauzene, mi pomáhajú pri väčšine nevoľností súvisiacich s liekmi. google hovorí, že by mohol pomôcť aj dimenhydrinát (dramamín) a vitamín b6. len sa uistite, že akékoľvek antiemetiká, ktoré užívate, neinteragujú so zenes.

ak chcete niečo prírodné, odporúčam zázvor. majú zázvorové lízanky na rannú nevoľnosť, tie by vám pravdepodobne pomohli. tiež som počula dobré veci o aromaterapii, konkrétne o mätovom oleji. akupresúra mi už pomohla, ale len pri miernej nevoľnosti. prvý tlakový bod na tomto zozname funguje najlepšie :3
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
dramamín robí opiát silnejším ako prometazín a kodeínový prípad, tiež sa na ňom môžete potknúť. zázvorový čaj mal obmedzené použitie s heroínom.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
preto som pridal upozornenie o interakciách. už som sa potkol o dramamín, je to prdel.
 

DieYoung

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 19, 2023
Messages
23
Reaction score
9
Points
3
Čo znamená slovo zenes?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
skratka pre "nitazény"

silné syntetické opioidy
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
200
Points
43
Liečivá:
Ondansetrón (Zofran).
Metoklopramid (Reglan),
Prometazín (Phenergan),
Kombinácia týchto liekov s nitazénmi môže byť vo všeobecnosti bezpečná a účinná pri zvládaní nevoľnosti a vracania vyvolaných opioidmi. Mali by ste si však preštudovať návod na použitie a zohľadniť individuálne vlastnosti.

Bod P6, známy aj ako Neiguan, je akupresúrny bod na zápästí, ktorý sa bežne používa na zmiernenie nevoľnosti a vracania. Tu nájdete návod, ako ho lokalizovať: Natiahnite ruku dlaňou smerom nahor. Odmerajte si vzdialenosť približne na šírku troch prstov (asi 2 - 3 palce) od základne zápästia. Toto meranie by malo začínať od záhybu, kde sa ohýba vaše zápästie. Bod P6 sa nachádza medzi dvoma výraznými šľachami na vnútornej strane predlaktia. Tieto šľachy sú lepšie viditeľné, keď mierne ohnete zápästie alebo jemne zovriete päsť.

Mätový čaj alebo mätový olej môžu pomôcť upokojiť žalúdok.

Niekedy môže nevoľnosť znížiť aj pobyt na čerstvom vzduchu alebo sedenie na dobre vetranom mieste.
Silné pachy, ako sú parfumy alebo pachy z varenia, môžu vyvolať nevoľnosť. Snažte sa zdržiavať v prostredí s neutrálnou vôňou.

V neposlednom rade. Ak je to možné, začatie s nižšími dávkami alebo zníženie dávky môže pomôcť zmierniť vedľajšie účinky vrátane nevoľnosti.
 
Top