Question Ako otestovať čistotu niečoho?

merlin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 4, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ako by ste boli schopní otestovať čistotu niečoho takého, ako je prášok?

Aký prístroj by ste použili ?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Nepoužívate stroje, používate chémiu.

1. Najskôr je tu metóda spektroskopie, pri ktorej do laboratória pošlete vzorku svojho prášku a referenčný materiál. Týmto spôsobom získate jednoznačnú odpoveď spolu s kvantifikáciou rôznych prítomných nečistôt. Je to však nákladné a používa sa pri tom prístroj. Spektroskopický prístroj. Pozrite si Ramanovu metódu, popis je tu na fóre.

2. Ďalším spôsobom je TLC, tenkovrstvová chromatografia. Opis tohto procesu je tu na stránke a nájdete aj veľa materiálu na Youtube. Je to niečo, čo si môžete urobiť sami, ale budete potrebovať niekoľko materiálov a základné znalosti.

3. Potom je tu bod topenia. Celkom jednoduché: vezmete malú vzorku prášku a zahrievate ju, kým sa neroztopí. Každá látka má svoj špecifický bod topenia, a ak je výsledok odlišný, znamená to, že prášok je nečistý a obsahuje veci, ktoré menia bod topenia.

Ale ak ide o jednoduchú otázku, ako rozhodnúť, koľko drogy je v skutočnosti povedzme v jednom grame vášho zakúpeného výrobku, pravdepodobne by som urobil extrakciu A/B a uvidím, čo mi vyjde. Rozpustite vzorku zakúpenej soli vo vode, bazifikujte ju a zozbierajte voľnú bázu. Potom ju opäť vysoľte a porovnajte hmotnosť získanej soli s hmotnosťou vzorky. Buď to, alebo len skúsiť vymyť prísady niečím, čo ich rozpustí, ale nie produkt. Ak je to možné.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,773
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, Merlin. Vytvoril som veľkú sekciu, ktorá má pomôcť pri týchto otázkach. Sú tam príručky pre takmer všetky populárne látky!

 
Top