Question Peroxid vodíka

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Dobrý deň, nevie niekto, ako si môžem sám vyrobiť veľké množstvo vysoko koncentrovaného peroxidu vodíka?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Syntetizovať peroxid vodíka nie je v skutočnosti možné v utajenom prostredí. Je možné ho koncentrovať prostredníctvom starostlivého odparovania obsahu vody v zmesi. Musí sa však postupovať opatrne s použitím nízkych teplôt, pretože proxid sa pri varení rozkladá na vodu. Najlepšou technikou je použitie vákuovej komory a mierneho zahrievania. Ale aj tak to trvá veľmi dlho. Pozorujte:
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Aha, dobre, niekto mi povedal o generátore H2O2, myslíte si, že by sa dal použiť?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Myslím si, že to tak nie je. Sú určené na výrobu pár H2O2 z kvapalného H2O2, však? Alebo máte odkaz na nejaké iné strojové zariadenia?
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
To bol ten, o ktorom sa čítalo, píše sa v ňom, že ho doplníte deionizovanou vodou. V skutočnosti o tom veľa neviem, preto som sa spýtal

 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
416
Points
63
Synku, to je generátor na vodíkový plyn, nie na peroxid vodíka. H2, nie H2O2. Je to... trochu iné.
 

Mora

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2022
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Ups, moja chyba, prepáčte..., a tie, ktoré vyrábajú H2O2 pary z H2O2 kvapaliny, sa tiež nedajú použiť?
 
Top