Hľadal som tu, ale pomôže mi molárny pomer reakcie p2np železa

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Použil som tu vyhľadávač, ale nemôžem to nájsť, čo som pochopil, je 1 mol p2np 3 mol železa
takže sa chystám zredukovať 1 mol p2np 163 gr, takže potrebujem 165 gr železa a nejaký fecl katalyzátor.

ale potom som našiel toto:

Ak sa fenyl-2-nitropropén redukuje práškovým železom v kyslom prostredí (napr. kyselina octová alebo vodná kyselina chlorovodíková), nitroalkén sa redukuje na oxim, ktorý sa potom hydrolyzuje kyselinou na požadovaný fenyl-2-propanon.
Fenyl-2-nitropropén (10 g, 61 mmol) sa rozpustil v 75 ml HOAc a pomaly sa nakvapkal do refluxujúcej suspenzie Fe prášku (32 g, 0,57 mol) v 140 ml HOAc.

Takže by som mal pridať 500 g železa na 1 mol p2np ?

práve sa chystám začať používať hcl 30 a p2np rozpustím v dostatočnom množstve ľadovej vody a pridám 170 g železa s hcl 30 %

nemal som vysoký výťažok skúšal som dlhší čas refluxu a odporúčaný 1,5 hodiny od tohto človeka.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Wholy shit sa začal destilovať parou, nevidel som žiadny žltý olej.... tak som vymenil záchytnú banku a pridal do banky toluén. voda je číra a toluén je žltý. voda je neutrálna (ph) čo by to mohlo byť za sračku nestačí železný prášok ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druhá banka 5 mm vrstva fľaša 500 ml a všetky smalll žltý olej trpaslíci vo vode a niekoľko na dne, malé dávky som nikdy nevidel to ide čas reakcie hore, keď skale ide hore ? to neznie logicky
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
druhá banka 5 mm vrstva fľaša 500 ml a všetky smalll žltý olej trpaslíci vo vode a niekoľko na dne, malé dávky som nikdy nevidel to ide čas reakcie hore, keď skale ide hore ? to neznie logicky
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Hádam, že nie som logika, takže je to všetko dobré 3výmenu banky a jej takmer 50/50 vo vrstve divné ako ja mier
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Výťažok btw pred vákuovaním, destiláciou parou a ešte nepremytím varnej banky.
takže som mal 120 ml červenkastého p2p.
teraz som dokončil destiláciu formamidu a červenkastý p2p mám len na obrázku, odhadujem, že má asi 100 ml
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Nie som tak dobrý @ výnosy, ale tento olej je ako voda s verry verry litle vôňou milujem to. teraz dúfam, že pred touto dávkou sa používa (sám), že si objednám Nabh4, ktorý je jediným spôsobom, ako ísť železný neporiadok je hovno ortuť je cool reakcia, ale toxicita je kurva. nabudúce hľadám b prášok vec
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
V akej forme sa nachádzal železný prášok, ako tenko rozdrvený?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
použitie guľového mlyna na práškovanie železa počas 3-4 dní, ktoré by mohlo mať vplyv
 
Top