Je to naozaj také faux pas? (AKA, Som ja ten debil?)

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Raz som sa pred kúpou opýtal predajcu, nebudem menovať koho ani kde, koľko náhradného (a silného) opioidu je v tabletkách, ktoré vyrábajú? Odpovedali trochu podráždene so slovami: "Ako sa môžete niečo také pýtať, veď to nemá nič spoločné s uzatváraním obchodov!" Dovolím si nesúhlasiť.

Pozadie:
No osoba predáva niekoľko tabletiek,nazýva ich povedzme Dilaudid 2 mg, Dilaudid 4 mg, Dilaudid 8 mg lisované tabletky, ale inzeruje, že v nich nie je dilaudid, ale v skutočnosti iný (vysoko účinný) opioid, ktorý nebudem menovať, aby som zachoval informácie o predajcoch 100 % v čo najväčšej možnej anonymite práve teraz, či už sú na tomto fóre alebo nie.

Je to naozaj také faux pas? Veď, dočerta, nechceme všetci zostať v bezpečí a nezabiť seba alebo svojich priateľov, ktorým by sme tieto tabletky mohli dať? Ako by niekto mohol mať predstavu o tom, koľko si ich má vziať? Ako môžem veriť, že dôkladne zmiešate aktívny opioid a spojivo a poznáte percentuálny pomer čistej drogy k spojivu, aby ste mohli povedať, že urobíte ekvivalent (táto pilulka má ###mg/mcg opioidu Y, ktorý sa podľa tabuliek prepočtu opioidov rovná napríklad Dilaudidu 2 mg).

ak nepodvádzate a predávate rôzne nominálne hodnoty tabliet pod inou identitou, ale stále ste čestný a hovoríte, čo je v nich, potom by ste mali vedieť, koľko približne každá tableta predstavuje....je to taký zločin, keď sa na to pýtate?

Som ja ten debil?
 

Teko

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Môžem vám hovoriť o, morálke, etike, metaetike. Ale ak chcete len tabletku s alprazolamom, je to v poriadku. Ak sa pri tejto otázke rozčúli, je to preto, lebo vie, že robí niečo zlé, a snaží sa vyhnúť tomu, aby povedal, že jeho tovar je špinavý. Ak vám predá niečo, o čom vám nepovedal, čo to je, je to podvod, teda je to niečo nelegitímne, z etického hľadiska sa dostáva do performatívneho rozporu tým, že predáva niečo, o čom nepovedal, že to predáva, preto je to nemorálne. V skutočnosti predaj drog nie je nesprávny, pretože nevstupuje do rozporu a všetko zlo drog je od neho nezávislé, je to ako keby sme povedali, že musíme zakázať ceruzky, pretože môžu zabíjať, okrem toho, že zákaz drog prináša mafiánom mimoriadny zisk, z ktorého môžu riskovať svoje životy, a tým, že nemajú prístup k súdu alebo verejnej bezpečnosti, musia si vynútiť svoju spravodlivosť a ako neintelektuálni ľudia to robia zle
 

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Prikláňam sa k tomu, aby som súhlasil... V tomto prípade sa chlapík vopred vyjadril, že pečiatky na lisovanie tabliet, ak by sa vyhľadali, by hovorili o oxykodóne, avšak povedal, že v nich určite NIE JE oxykodón. Nechce však povedať, koľko iného opioidu (ktorý bol v tomto prípade o dosť silnejší) v ňom bolo... takže áno, stále neetické, ak sa pýtate mňa. Zdá sa, že ten chlapík teraz aj tak podvádza po tom, čo bol chvíľu legitímny. Typický vývoj. Takže hádam som sa vyhol dvom guľkám, smrteľne aj finančne.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Nie, nepovedal by som, že to ste vy. nekúpil by som nič, o čom by sa netvrdilo, že obsahuje to alebo ono tvrdenie. kto, dočerta, chce kupovať neznáme, činidlo na testovanie drog sa dostane len tak ďaleko. kupovať niečo od kohokoľvek si vyžaduje záväzok o svojom presvedčení, "toto je to, čo to, dočerta, je". možno som to len ja
 
Top