Viete, aké chemikálie by mohlo byť riskantné objednať?

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Najskôr sa ospravedlňujem, ak je toto nesprávna časť fóra, prosím, presuňte vlákno, ak to nie je miesto, kde som mal napísať.

Dobrý deň, ako môžem vedieť, čo je bezpečné objednať a čo by mohlo zdvihnúť obočie?
Hľadám informácie v súvislosti s nákupom chemikálií v EÚ od iných európskych spoločností, ale možno aj z Číny Predpokladám, že by bolo ťažké povedať bez toho, aby som neznevažoval presne moju krajinu, ale existujú nejaké všeobecné usmernenia EÚ, na ktoré sa môžem pozrieť a ktoré by sa s najväčšou pravdepodobnosťou vzťahovali na mňa okrem možno nejakých miestnych pravidiel pridaných k pravidlám EÚ. Musím pracovať pre chemickú spoločnosť, aby som tieto usmernenia poznal, alebo sú verejne prístupné?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Myslím si, že je to skvelá otázka
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
Tu je napísaná celá legislatíva. každá krajina má vlastné pravidlá, takže idk z ktorej krajiny ste tak.

Je to dosť rozsiahly článok, ale v každom prípade je v každej krajine EÚ veľa chemických látok, ktoré sú nebezpečné na manipuláciu:
Po prvé: efedrín, pseudoefedrín (áno, pretože je hlavným prekurzorom pervitínu)
Taktiež: IPA, P2NP, chlór a mnoho ďalších anorganických chemikálií.
Rizikový by mal byť aj metylamín, ale nedávno som videl, že sa predáva na čistom webe ako nič. (Allegro: biogo)

Odborníci ako g.patton by mali čoskoro reagovať, sledujú takéto vlákna. mali by ti povedať viac.
 

Blammo

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 25, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Len myšlienka, nie presne pravidlo alebo zákon.

Pozrite sa na požadovanú chemickú látku, povedzme amfetamín, a nájdite priamy prekurzor, povedzme P2P. Hľadáte chemikáliu alebo chemikálie, ktoré by v reakcii, ktorú môžete vykonať, vytvorili P2P, nazvime to benzaldehyd.

Možno budete musieť ísť ďalej do minulosti a skúmať, čo sa dá použiť na výrobu benzaldehydu, a reakcie, ktoré môžete vykonať v požadovanom rozsahu.

Toto môže fungovať prakticky na čokoľvek.

V prípade vecí, ako sú rozpúšťadlá, vyhľadajte dôvod, prečo by sa mali používať, a naučte sa o ňom. Povedzme, že si objednáte formaldehyd, pochopte, prečo sa používa. Naučte sa o tejto veci, aby ste vedeli povedať správne slová, ak sa vás opýtajú, prečo ste si ho objednali.

Vytváranie spoločností môže niekedy uľahčiť život. Firmám nevadí posielať veci firmám v porovnaní s jednotlivcami. Osoba, ktorá si objedná veľa formaldehydu, je divná, ale taxidermická firma, ktorá si objedná formaldehyd, nemusí ani vzbudiť zvedavosť.

Len niekoľko myšlienok
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@Blammo Skvelý návod Vyhľadám legitímne dôvody na kúpu všetkého, aby som mal rozumnú výhovorku, keby sa ma niekto opýtal.
@amphmnamii Skvelý zoznam. Všetko si vyhľadám a pozriem sa aj na miestnu legislatívu, než niečo objednám.
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@miner21 Ďakujem za milé slová, dúfam, že sa naučím a chcem sa pýtať a overovať si veci predtým, ako začnem konať. Možno to pomôže aj ostatným.
 
Top