laboratórne usporiadanie pre syntézu 4-mmc začiatočník

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, asi dva týždne som sa snažil naučiť a pochopiť syntézu pre 4-mmc. Teraz chcem zriadiť laboratórium a pripraviť sa na prvú syntézu v malom rozsahu. Môj zoznam vybavenia je nasledovný: bezpečnostné laboratórne pomôcky, odkvapkávacie lieviky, magnetické miešadlo, banka s okrúhlym dnom (v mojom prípade 2 l v nízkom rozsahu), kondenzátor, Buchnerov lievik, kadičky, ph pásy, vákuová pumpa a komora, separačný lievik a pyrexové sklo. Vynechal som niečo? A možno máte nejaké skvelé tipy na začiatok. Vopred ďakujem.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Tento týždeň ste zatiaľ tretí človek, ktorý sa na to pýta. V lesoch to robia ľudia v popových fľašiach. Načo to človek naozaj potrebuje? V skutočnosti nič z toho. Zvážte to separačný lievik vyzerá ako chemické vybavenie, ale galónové vrecko na zips, ktorému odcvaknete roh a vyhodíte, vyzerá ako dvojzmyselný odpad. Dvojlitrová banka s okrúhlym dnom vyzerá ako chemické sklo, ale dvojlitrová popová fľaša vyzerá ako nejednoznačný odpad....
 

abis777

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 12, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pomerne zaujímavý pohľad. Prajem pekný deň
 

weknowwegood

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Apr 27, 2023
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Súhlasím na 100 %, zachovajte jednoduchosť!
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
193
Reaction score
83
Points
28
Deals
9
Ak alraedy máte vybavenie, odporúčam
50, 100, 200, 400, 800 kadičiek
a 1000, 2000 ml široké kadičky

2x lyžica - špachtľa

teplomer :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Určite budete chcieť, aby Buchnerov lievik dostal jemnú fritu. Niektoré sklenené pipety sú praktické. Potrebujete nejaké nádoby so skrutkovacími deťmi, sklenené. Alihnov kondenzátor na refluxovanie. Vyhoďte plastové kek klipy, rýchlo sa zlomia kúpte si nejakú silnostennú hadičku, pretože to, čo je v súprave, sa pod vákuom ľahko zrúti, ale môžete to použiť na vodu v kondenzátore. Akváriové čerpadlo na čerpanie vody ( alebo aspirátora) miešacie tyče
 
Top