moslimská kriminalita + islamofóbia

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
uverejnenie upravenej verzie mojej odpovede na diskusiu v chate:

Prečo by v jednej krajine boli v pohode a v druhej by strieľali do ľudí? to nedáva zmysel. myslím, že len generalizujete. Navyše, ak sa zrazu správajú nevypočítateľne, znamená to, že je na nich vyvíjaný tlak, napríklad rasové napätie. ľudia ako vy sú dôvodom, prečo sa to deje. ani nebudem popierať štatistiky zločinnosti, ale ako... aspoň sa pozrite na príčinu. je smutné, že sa to deje, ale nie je to ÚPLNE ich vina. svet je zložité miesto a príčina a následok sú skutočné.

"naše biele deti nikdy predtým nestrieľali" som američan, ako to, že väčšina našich strelcov na školách sú belosi? pôvodní obyvatelia ameriky by mohli tvrdiť presne to isté, čo tvrdíte vy. neznamená to, že belosi sú vo svojej podstate zlí, znamená to, že na niektorých bielych jedincov je vyvíjaný veľký tlak a oni ho uvoľňujú násilným spôsobom. Musíme ich rehabilitovať, nie ostrakizovať. ste šialenci, ak si myslíte, že nazývanie moslimov (alebo akejkoľvek inej menšiny) "votrelcami" niečo vyrieši. táto mentalita "my proti nim" je absolútne najhorší spôsob, ako sa k veciam postaviť!

doslova sa pozrite na štatistiky kriminality afroameričanov. rasisti radi hovoria "b-ale oni sú vyšší!! to znamená, že sú ZLÍ!"11!1!!" NIE! znamená to, že sú ZLÍ! keď sú ľudia v zlej ekonomickej situácii, majú tendenciu vyčíňať. bez ohľadu na rasu sú štatistiky kriminality vyššie v chudobných oblastiach! všimli ste si, že chudobnejšie oblasti sú vždy tie "zlé"? napravte ekonomiku a napravíte aj kriminalitu. len skúste pomôcť týmto "votrelcom" a všimnite si rozdiel! zbavte sa tejto hlúpej "nepriateľskej" mentality; tá len zhoršuje už aj tak nestabilnú situáciu. počuli ste niekedy o pojme "sociálno-ekonomický problém"?

bez ohľadu na to, aká skupina pácha trestnú činnosť, mali by sme spolupracovať na jej riešení, pretože vás môžem ubezpečiť, že priemerný moslim nepodporuje teroristické činy a trestnú činnosť páchanú ich skupinou. ak niečo, tak sa musia hanbiť a byť nahnevaní, pretože ľudia ako vy ich zovšeobecňujú ako zločincov a hlupákov. je to len pár vyvolených, ktorí robia takéto veci. všetky rasové/náboženské skupiny vs. problém zločinu. naozaj znepokojujúce, ako si ľudia myslia, že diskriminácia skupiny pomôže ich veci. s rozdelením prichádza chaos, vždy. s jednotou prichádza mier. nie je ťažké pochopiť tento koncept. spolupracujte na jeho riešení a dosiahnete výsledky.

chápem, že toto je kontroverzná téma, a ak si niekto myslí, že sa mýlim, pokojne ma opravte.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
tiež, ako užívateľov drog, nevníma nás väčšina ľudí ako špinavých zločincov? svojím spôsobom sme tiež menšiny. nemali by sme mať empatiu k ľuďom v podobnej situácii? nemali by sme spolupracovať? kognitívna disonancia niektorých z vás ľudí je kurva ohromujúca. nikdy nepochopím ľudí, ktorí nezapadajú do archetypu "dokonalého občana", ktorí diskriminujú iných.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
želám si, aby sme sa mohli vrátiť späť a upravovať príspevky po 10 minútach, pretože som myslel na hovadiny s hodinovým odstupom 😿😿 ale ešte jeden príspevok a potom prestanem žvatlať. nechcem si zasrať vlastné vlákno. ak môže nejaký mod skopírovať a vložiť moje posledné príspevky do pôvodného, budem vás navždy milovať (nechajte všetko tak, ako je tho)

vážne nechápem, ako môžu byť užívatelia drog xenofóbni. drogy a prekurzory dostávame z celého sveta. váš ďalší high mohol vyrobiť alebo spracovať niekto zo skupiny, ktorú nemáte radi. nie je to trochu pokrytecké? poznám pár ľudí, ktorí sú ako "aha, kupujem len AMERICKÝ tovar", ale to vo svete drog nie je reálne, keďže nie je regulovaný. ľudia by mohli klamať o tom, kde sa vyrábajú/ odkiaľ pochádzajú prekurzory. navyše niektoré chemikálie sa v niektorých krajinách získavajú oveľa ľahšie ako v iných. aj keby sme boli v dokonalom svete, kde nikto neklame, som si istý, že by bolo veľmi ťažké získať niečo, čo sa vyrába výlučne v jednej krajine, napríklad v amerike. aj keby to bolo možné, cena by bola šialená.

zamyslite sa nad tým, ako sme ako užívatelia drog prepojení. táto webová stránka je toho úžasným príkladom. mohol by som stretnúť niekoho z druhého konca sveta a mohli by sme mať rovnaké záujmy a vybrané drogy. jediné, čo nás rozdeľuje, je geografia. sme globalizovaná komunita. sme jedno telo. je to ako ruka, ktorá nenávidí nohu. všetci sme tu užitoční, tak čo robí jedného človeka lepším ako druhého? zamyslite sa nad našou celosvetovou komunitou, než sa pokúsite niekoho nenávidieť fr
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Existujú radikály všetkých druhov. Na Blízkom východe sú extrémistickí kresťania. Existujú extrémistickí židia, existujú dokonca extrémistickí budhisti. Všetok separatizmus, ktorý vidíme vo svete, je vyrobený, zámerne médiami. Jeho cieľom je, aby sa všetci navzájom podozrievali a odpútali pozornosť od vlády. Len keď vypnete spravodajstvo, môžete sa oslobodiť od nenávisti, ktorú šíri. Ja som prestal sledovať správy a mám 1000x menej predsudkov a nenávisti. Ide o to, že klamú. Veľa. Keď sú konečne nútení priznať, že klamali. Škoda bola spôsobená. Úderný titulok má 1000x väčší účinok ako 1 odsek na zadnej strane.
11. september je toho žiarivým príkladom. Milióny ľudí začali nenávidieť moslimov a ľudí zo Stredného východu. Bez ohľadu na to, akú odrodu fikcie vyznávate, udalosti, ktoré boli zobrazené v médiách, nie sú udalosťami, ktoré sa stali. Keby George W. Bush vystúpil pred kamerou a na rovinu povedal, že ako bývalý šéf CIA využil svoje zdroje v CIA, aby celú vec zorganizoval s cieľom získať podporu na podmanenie krajín Blízkeho východu, ktoré sa vzopreli našim požiadavkám, ani teraz by to nemalo význam. Nedostalo by sa to do vysielania, neboli by žiadne nepokoje. Doslova by sa nič nestalo.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
ani ja nepozerám správy. je to jed. dokonca aj relatívne "nezaujaté" zdroje majú skryté zámery, či už úmyselné, alebo nie. pokiaľ niečo napíšu ľudské ruky, presvitajú ich skutočné myšlienky. možno to znie schizoidne, ale odmietam nechať svoju myseľ programovať inými ľuďmi.

Niektorí ľudia si myslia, že som preto bezradný, čo sa týka svetových udalostí. to absolútne nie je pravda. viem všetko, čo potrebujem vedieť, čo je všetko dôležité, pretože ak je niečo naozaj dôležité, nepotrebujem správy, aby som sa o tom dozvedel. niekto mi to povie a ja si urobím vlastný prieskum, aby som sa uistil, že len nepreberám ich názory. nepotrebujem vedieť o politike, pretože systém je aj tak zmanipulovaný. bol som na oboch stranách politického spektra a potom, čo som konečne odišiel, som si uvedomil, že každá strana je hlúpa ako sviňa. majú príbeh, ktorý chcú dokázať. jediný spôsob, ako sa objektívne pozerať na svet, je vidieť veci a premýšľať o nich tak, ako prichádzajú.

správy sú len pre ľudí, ktorí chcú, aby sa naplnila ich konfirmačná zaujatosť... a robia ich ľudia, ktorí nechcú nič iné, len zasievať rozkol a chaos. správy robia bohatí podpaľači pre idiotov.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
To, o čom je Breaking Bad, je šťastná chémia a jej veľmi pokročilé postupy, ktoré je potrebné dodržiavať na získanie jemného konečného produktu. BBgate nie je o aplikovanej mágii pomocou modlitieb kliatby. Náboženstvo je ako alchýmia. Je to poľutovaniahodná historická záťaž, proti ktorej sa treba postaviť. Kresťanstvo je tou najmenšou záťažou. Ktoré iné náboženstvo plodí teroristické masové vraždy, násilníkov, asociálnych degenerátov? Počuli ste o tých kresťanských alebo budhistických bandách pustošiacich moslimské krajiny? Problémy s prisťahovalcami = pracujúcimi Thajčanmi, Číňanmi, Kórejčanmi, Japoncami? Poznáte tie kresťanské alebo budhistické krajiny, ktoré zaobchádzajú so ženami s menšou slobodou a úctou? Ktoré trestajú a zabíjajú homosexuálov? Poznáte tie moslimské európske krajiny, ktoré dovolili neveriacim usadiť sa, aby sa integrovali, a teraz ich pustošia nenásytní skupinoví prisťahovalci. Islam nikdy nebol skutočnou súčasťou hnutia hippies. NÁBOŽENSTVO JE FALOŠNÉ. Hodnota krajiny sa dá ľahko zmerať rudimentárne podľa jej priemerného IQ a jej produkcie. Otca Singapuru by sme mali počúvať o prisťahovalectve a integrácii. au veľmi ľutuje, že prijal jednu špecifickú náboženskú skupinu, ktorá je teraz ako zatvrdnutý nádor v krajine s kopijou. Moslimovia sa možno väčšinou správajú dobre a tak ďalej, ale čísla neklamú: čím viac moslimov..tým viac "moslimskej" krajiny. Urobte si želanie o svojich etnických favoritoch vo vašej vysnívanej spoločnosti...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Zdá sa, že v každej skupine sa nájdu radikáli, ktorí zachádzajú až príliš ďaleko, myslia si, že poznajú správnu cestu, a urobia čokoľvek, aby presadili svoju vec. Problémom sú radikáli, nie ich náboženstvo alebo etnická príslušnosť.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Súhlasím, ak samotná skupina robí prácu pre prijateľné ideály a s dobrými výsledkami. Náboženské skupiny týmto požiadavkám vôbec nezodpovedajú a som proti nim. Rovnako ako nemám rád hlúpe a kruté a feťácke kultúry.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
V skutočnosti som bol moslimom 8 rokov. Oženil som sa sn Indonézanom. Chodil som na hadždž a umroh. Naučil som sa čítať po arabsky a dokážem nahlas prečítať Korán. Od rozvodu už nepraktizujem a nedokázal som sa stať skutočne veriacim, a preto som sa rozviedol. 8+ rokov som sa však úprimne snažil. moslimovia v Indonézii sú väčšinou veľmi zhovievaví. existujú aj iné náboženstvá a gov. Keď som bol v saudskej Arábii, videl som, že je tam veľký rozdiel.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Moja logika je pravdepodobne nevyvážená....
Na náboženstve mi nezáleží. Považujem ho za konštrukt, ktorý si kupujú tí, čo sú pri moci, aby ho ovládali. pre ňu to bol život alebo smrť. bolo by nemožné, aby si ma vzala, ak by som nebol moslim. preto, aby som uspokojil jej požiadavky, nestojí ma to naozaj nič, len časť môjho času, keď robím ich rutinu. tiež som skúmal niekoľko náboženstiev, aby som zistil, či by som sa mohol nakaziť, pretože sa zdajú byť celkovo šťastnejšie. v mojom uvažovaní bolo niekoľko chýb, ale ona bola najlepším obchodným partnerom, akého som kedy mal. dobre sme spolupracovali. Nepredpokladal som, že sa nezamilujem. Nepredpokladal som, že náboženstvo bude odo mňa naďalej postupne očakávať viac. a neuvedomil som si, ako veľmi ju zraní, keď vyjdem von s tým, že sa nepribližujem k Alahovi, ale že sa stáva neznesiteľným pokračovať v praxi.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Celé toto dobrodružstvo stálo za to. Vyšiel mi skvelý začiatok ďalšej kapitoly, pretožesa nám podarilo dostať ďaleko dopredu. Mal som možnosť vidieť niektoré veci, ktoré môžu vidieť len moslimovia. napríklad Hadždž v roku 2019. bol to zážitok. Takmer som zomrel.
A. 90 percent nášho manželstva som bol čistý. Stretol som ju čerstvo po tom, čo som si odsedel 7 rokov n 10. Islam bol naozaj dobrý v tom, že mi vštepoval disciplínu. niečo, čo som potreboval.
Celkovo by som ju ohodnotil známkou 9 z 10.
Myslím, že ak nie sme v tomto živote preto, aby sme skutočne žili, prečo sme tu?
 
Top