Môj súčasný vákuový zdroj a malé zamyslenie na túto tému

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113

  1. Pokiaľ ide o vákuové zdroje pre labf



    Pokiaľ ide o vákuové zdroje pre domáce laboratórium, lacné možnosti sa, žiaľ, hľadajú ťažko. Ak chcete skutočne dobrú laboratórnu vákuovú pumpu, počítajte s tým, že za použitý kus, ktorý je minimálne dobrý, vyhodíte 500 dolárov. Väčšina z nás, domácich nadšencov, nemá toľko peňazí. Vystačíme si s repasovanými;
    1. Rotačné lopatkové vývevy, ktoré sa najčastejšie používajú na vysúšanie vody z klimatizačných potrubí a na zisťovanie netesností. Hlavným problémom tohto typu vývevy je, že všetok vzduch a plyn, ktorý vysávate z nádoby, prechádza cez olej vývevy a pomerne rýchlo degraduje tesnenia a kazí olej. Určité chemikálie rozložili olej za 1 chod kratší ako 4 hodiny. Zabil som niekoľko lacných.
    2. Existujú membránové čerpadlá, ktoré sú veľkosťou a spotrebou energie podobné rotačným lamelovým čerpadlám. Nepoužívajú olej, takže nemajú tento problém, ale nečerpajú veľmi silný podtlak. Nie dosť na to, aby boli užitočné.
    3. Čínske spoločnosti ako Vevor vyrábajú malé membránové čerpadlá pre chémiu. Vo vnútri sú to v podstate akváriové čerpadlá a majú veľmi malú schopnosť čistenia objemu, ale pri statickom zaťažení dokážu len ťažko vytvoriť použiteľný podtlak a ich cena začína na približne 175 dolároch.
    Tu je to, čo v súčasnosti používam, 2-stupňové membránové čerpadlo, zapojené do série. Na Amazone to bolo asi 30 dolárov, ale aliexpress ich má za 20 dolárov. Beží to z 24 voltového adaptéra, ktorý som mal ležať okolo, ale 15 dolárov na Amazone vám dá naozaj preplnený, 10 dolárov na aliexpress, takže 30-40 dolárov som ho dal na gadget ( mám niekoľko) a vytiahol -28 "hg. Voda sa varí pri 100°f namiesto 212 (37,8C namiesto 100) dosť na to, aby fungovala na väčšinu bežných destilácií rozpúšťadiel, vákuovú filtráciu a dehydratáciu..len som si myslel, že ukážem lacnú alternatívu za kus, ktorý ide so základnou súpravou
    ZyH6Inc27z
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zabudol som na Venturiho vákuové zdroje. Niektoré stoja 300 dolárov a viac a musíte mať tečúcu vodu. Vyrábajú sa aj lacné, ale nie som si istý, či sú na túto úlohu vhodné alebo nie. Aj táto pumpa ťahala -23 "hg na jednej strane, takže by sa dala použiť ako 2 zdroje cez vákuum aj pri spustení druhej pumpy online, takže to bola 1/10 objemu jednej membránovej pumpy. Je tichá ako šepot.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Vytlačil som 3d vývevu asperátora a mám ju v súlade s elektrickou vodnou pumpou, ktorá recyklovala vodu vo vedre. Ešte som nemal príležitosť ju použiť. Jeho hlasitosť. môj malý olejový aku vákuum je dosť upečený. Kyselina dusičná na nich robí číslo
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Hovorí sa tiež o tzv. Skutočne čokoľvek. Mám jedno membránové čerpadlo, ktoré je v podstate polovičné a je príliš hlučné na to, aby bežalo v noci. Táto je tiež hlasná, ak je pripojená len na jednu stranu, ale keď pripojíte druhú daiphram, je o 20 dB tichšia
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
mám vevorovu najlacnejšiu,, vtipné, že vydržala asi pol roka s používaním párkrát týždenne. Zvyčajne na filtratgiu mmc voľnej bázy alebo vákuovú destiláciu. Pravdepodobne mám šťastie
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Udržal som ich nažive chvíľu, ,možno aj 6 mesiacov, jednu zabila 4-hodinová destilácia a vákuová destilácia *niečoho, čo bolo veľmi kyslé, ak by som mal naozaj dobrú pascu alebo 3, vydržala by 5-krát dlhšie
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Zistil som, že na destiláciu zlúčenín s vysokým obsahom bolingov a používanie vývevy s korozívnymi látkami alebo rozpúšťadlami, ktoré majú vplyv na zdravie vývevy, je lepší, čistejší a celkovo ekonomickejší nápad kúpiť najlacnejšiu olejovú vývevu na striedavý prúd a keď zomrie (prestane sa zapínať), jednoducho ju vyhodiť do koša a kúpiť novú. Nie je potrebné mať vymakané vývevy s chemicky odolnými časťami, stoja príliš veľa, stále vyžadujú údržbu, diely sa niekedy aj ťažko získavajú, ak nie ste registrovaná osoba.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Niekoľko som ich už preložil. Na čerpadlo Vevor 1/4 hp 3,5 cfm za 60 dolárov nie sú k dispozícii žiadne náhradné diely. Na týchto malých jednosmerných vývevách sa mi páči, že pripojíte druhú stranu a je to kompresor. Včera večer som s ňou vyhodil do vzduchu detský nafukovací cnair. Trvalo to celú večnosť (15 minút), ale tieto vývevy nepohybujú veľkým objemom. Myslím, že keby som sa snažil, mohol by mi nafúknuť pneumatiku.
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ako je to s obrábaním týchto dielov z teflónu? S mojím olejovým čerpadlom sa deje to, že posuvný plastový ventil vo vnútri absorbuje rozpúšťadlá a rozpína sa, a potom sa zasekne. Tento diel sa dá ľahko opracovať z teflónu domácim náradím (sú to doslova dve doštičky s pružinami vo vnútri), ale nie som si istý, ako dobre bude teflón fungovať, pretože je oveľa mäkší ako akýkoľvek materiál, z ktorého je ventil vyrobený.
A kovové časti - možno sa dajú potiahnuť niklom kvôli odolnosti voči korózii?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Obe moje rotačné žilové vývevy majú teflónové lopatky, problémom je, že olej sa rozkladá a stráca sa podtlak a v telese ventilu sú malé otvory, ktoré majú tendenciu sa upchávať
 
Top