Moja laboratórna zostava - rady, kritika, prípadne facky po hlave

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Dobrý deň, priatelia,

Dostal som zvyšok vybavenia potrebného na začatie prevádzky môjho laboratória. Je zriadené v našej pivnici, časť som ohradil a obložil maliarskym igelitom, je hrubé, ale svojmu účelu poslúži. Mám:
  • prázdnu chladničku na nápoje, ktorá má v súčasnosti teplotu asi 19 °C
  • vákuovú pumpu Welch 2024B-01 (okolo roku 2001) - zatiaľ neviem, ako ju používať...
  • Súprava kadičiek 5 ks (50 ml 100 ml 250 ml 400 ml 600 ml)
  • Ďalšie dve sady kadičiek, 1k a 2k - obe sa rozbili pri preprave, takže na ne ešte čakám, ale nie sú nevyhnutné na začatie
  • 2 laboratórne miešadlá s otáčkami 100 - 2000 ot/min, 180 W vykurovací výkon 716℉ miešacia varná doska, 55 palcov
  • 2000ml kužeľový oddeľovací lievik s ťažkými stenami, 29/32 spojmi a teflónovým kohútom - 2 l
  • 3-hrdelová banka s okrúhlym dnom RBF, so stredovým a bočným štandardným kužeľovým vonkajším spojom 19/22 (2000 ml)
  • Súprava chemického skla 24/40 32ks Súprava chemického laboratórneho skla 250 1000ml na destiláciu separáciu čistenie syntézu - táto súprava obsahuje Vigreuxove, Allihnove, Grahamove a Liebigove kondenzátory, ako aj ďalší menší separačný lievik a rôzne banky s 2 a 3 hrdlami
  • Laboratórny prístroj na vákuovú filtráciu a destiláciu, 2000 ml filtračná banka, 300 ml odmerný lievik
  • Boh žehnaj online hazardným hrám
BONUS: nedávno som si v obchode kúpil ľahko používaný tlakový hrniec. Môžem ho nejako použiť v mojej zostave?

Ako rozcvičku by som si chcel syntetizovať vlastnú kyselinu chlorovodíkovú, zdá sa mi to ako dobrý začiatok. Mám nitrilové rukavice a parádny nový celotvárový respirátor s príslušnými uhlíkovými filtrami.

Myslím, že poslednou časťou vybavenia, ktorú potrebujem, je digestor kvôli bezpečnosti. Kúpil som si plech, ktorý narežem a zmodifikujem do krabice natretej epoxidovou farbou. Potrebujem teflónové trubice a ventilátory na odvádzanie výparov cez schodisko vonkajších dverí a to by mali byť úplne posledné časti, ktoré "si myslím", že by som mal potrebovať.

Som otvorený všetkým radám! ale najmä ma zaujíma, čo si o tejto zostave myslia @HEISENBERG, @Frit Buchner, @G.Patton, @Madre a @WillD.

Som hladný po varení!!!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Tu je čerpadlo pre všetkých záujemcov, spoločnosť mi povedala, že je určite jedinečné

GvLCm3AeT0
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Máte peknú zbierku. Budete chcieť Mma Buchnerov lievik. Zistíte, že ich používate viackrát denne a niektoré kusy máte raz za týždeň. Keď si budete dávať veci dokopy, budete potrebovať malé nádobky na drobné veci, ktoré destilujete extrahujete ect. Ak nie sú sklenené, musíte si dávať pozor, pretože do starého pohára od majonézy nalejete nejaké rozpúšťadlo a to vám vytečie priamo na podlahu. Dúfam, že to nebola kyselina. Dúfam, že to nebola zásada. Možno budete mať 10 sekúnd na to, aby ste to rozmazali. Mohlo by sa to vznietiť. Mohlo by vás to začať zadymovať a vyžrať dieru do podlahy.
Asi by si mal použiť sklo. Stavím sa, že budeš chcieť adaptér alebo 3, aby sa ti všetky sklenené nádoby spojili. kovové kek klipy, plastové sa pri prvom zaplynovaní zmenia na prach. Akékoľvek retorty/stojany svorky vákuové potrubie vodná pumpa.
To je dandy 2-stupňovej membránovej pumpy, ktorú som predtým oogling niektoré podobné na Amazon, 175 - 225 dolárov za hlúpu menovanú čínsku verziu
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Dobré tipy Frit! Vždy som bol posadnutý sklom a roky som zbieral kúsky, takže dobrý pocit. Zastávam názor, že je lepšie mať toho príliš veľa, ako zistiť, že vám chýba ten jeden kľúčový predmet!

Skvelý nápad s klipmi, aký by to bol neporiadok.... Používam túto stránku na hadice a v podstate všetko potrebné, čo nie je zo skla, a svätožiaru! Urobil som objednávku v pondelok o 15:00, na druhý deň ráno o 10:00 som ju mal v rukách. Zdá sa, že predávajú všetko od filtračných podložiek až po stanice na núdzové umývanie očí a vrelo ich odporúčam pre malé veci.

Uľavilo sa mi, keď som počul chválu na čerpadlo, obával som sa. žiadne čínske sračky tu nie sú, táto vec je ťažká ako peklo, vyrobená z ocele a USA! Bolo to 375 dolárov na ebay.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Rekviem za nastavenie človeka! To je úžasné!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Do digestora by som vám odporučil inline kanálový/centrifúgový ventilátor, taký ten, ktorý sa používa pri pestovaní buriny v interiéri. Môžete k nemu pripojiť aj uhlíkový filter na zníženie zápachu a odsávanie by bolo v porovnaní s počítačovými ventilátormi príjemné a silné.
 

Attachments

  • w8xX0lQZus.jpeg
    w8xX0lQZus.jpeg
    13 KB · Views: 60
  • uGIQrqBCR4.jpeg
    uGIQrqBCR4.jpeg
    12.2 KB · Views: 60
  • PAqxMlmKny.jpeg
    PAqxMlmKny.jpeg
    317.3 KB · Views: 57

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Oveľa lepšie ako počítačové vejáre! Prekvapujúco však nemajú valcové in-line vzduchové filtre na zápach. Bude vám strašne vadiť, pane, ak vás požiadam o zdroj vášho tretieho obrázka? Mal by to byť posledný kúsok, ktorý potrebujem!
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Spoločnosť Mars hydro má k dispozícii súpravy 4-palcových a 6-palcových ventilátorov a filtrov. Nemyslím si, že by ste na webovej lokalite, na ktorú ste uviedli odkaz, našli inline uhlíkový filter. Pozrite sa na Amazon.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Perfektné Vďaka veľmi pekne!!!
McMaster bol veľmi dobrý pre filtre, hadičky a iné všeobecné laboratórne vybavenie a ich zákaznícky servis je šialený, bol som odpovedal do 20 minút, keď som mal otázku v 3:45 ráno, vždy sa obávam, že na Amazone nedostanem presne to, čo je inzerované, čo je dosť dôležité pri práci s výparmi lol, ale odporúčania sú silné a budem tam peruse pre hadičky tiež, pretože to je "veľmi" ($ 500-$ 700 pre 6 ") drahé na inom mieste
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Ako problém vidím koróziu, haha. Mars hydro je spoločnosť zaoberajúca sa hydroponickým pestovaním vo vnútorných priestoroch, nemyslím si, že vyrábajú svoje filtre odolné voči korózii, ale vždy sa môžete opýtať. Uhlíkové filtre a skvelé na pachy, ale idk, ako efektívne budú na čistenie chemikálií a výparov, alebo či to vôbec vydrží. Myslím, že by ste si mohli kúpiť ventilátor a potrubie a vyrobiť si vlastnú filtračnú vec s hvac alebo laboratórnym filtračným boxom a pripojiť k nemu potrubie a ventilátor.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Začínam si myslieť, že kašlem na to, ak bude fungovať lacnejšia zostava, mohol by som si kúpiť novú zostavu pre každého kuchára, možno sa to časom predraží, ale na začiatok... 🤔

A keďže ide o učenie a vesmír sa rozhodol obdarovať ma peniazmi na kasíno v rovnakom čase, keď som uvažoval o začiatku, stlačím spúšť. Veľmi sa teším na zverejnenie fotiek zostavy!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Potom ide a zmení to, ale to je v poriadku, aj toto sa mi páči haha
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
P.S. Kurevsky sa mi páči tvoj avatar lol
 
View previous replies…

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Vďaka lol. Nejaký podvodník sa ma pokúsil podviesť, ale som naňho príliš inteligentný, odvtedy má ťažkú hlavu, aby sa so mnou zahrával. Vzal môj avatar a natočil s ním video a úprimne netuším, čo bolo jeho konečným cieľom, ale stále sa ma pýtal "tak čo?" Si naštvaný? Keď som ani nebola nahnevaná, len som sa čudovala, odkiaľ to našiel. Je to naozaj veľmi inteligentný človek. Každopádne dúfam, že všetko pôjde hladko.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Svätý bože, to je hrozné! Práve ma minulý týždeň podviedol sám priateľ. Keďže začínam toto podnikanie a keďže nie som schopný legálne vlastniť strelnú zbraň (manželka hovno, komplikované a určite nie nedávne dôvody trestného činu ((raz bola dieťa, urobila nejaké hlúpe hovno, teraz nemôžem legálne získať strelnú zbraň lol zákony sú skvelé!)) tak hlúpe) Snažil som sa kúpiť z trhu s názvom "kuriérsky trh" zostať preč, najprv som mal 950 dolárov v Escrow a z ničoho nič sa zmenili moje nastavenia a pridali sa PGP, úplne uzamknuté. Teraz je to moja teória, že to bol skutočný trh a teraz ho prevádzkuje jeden debil, ktorý sa vydáva za všetkých. Takže to bolelo, poučenie, nemôžem si kúpiť zbraň online v roku 2024 lol
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
Človek, ktorý je na nič. Dúfam, že môj sarkazmus sa dostal do mojej predchádzajúcej odpovede. Frajer je prvotriedny idiot. Nemyslím si, že by dokázal úspešne podviesť staršieho pacienta s demenciou.

Takisto kupovať zbraň online nie je dobrý nápad hahaha, žiješ a učíš sa. (Arkansas a Mississippi podľa Google 🤫 nevyžadujú povolenie ani kontrolu na kúpu zbrane )
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
hmmm.... roadtrip?!

Lol áno títo podvodníci človeče to je ďalší druh debilov. Moji obľúbení sú vyhrážky typu "Mám video, ako masturbuješ, a pošlem ho všetkým!". Akože áno, som nadržaný ako všetci ostatní, kurva, čo mi na tom záleží?!
 
Top