Potrebujete pomoc

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
V mojom okolí som nemohol nájsť toluén, tak som skúsil nasledujúce kroky, ale výsledky boli úplne odlišné. Môže mi niekto pomôcť s týmto postupom?"

Prvýkrát som efedru namočil do etanolu na 12 hodín, potom som ju prefiltroval cez filtračný papier a pridal hydroxid sodný. V tomto momente sa roztok zmenil na tmavozelenohnedý. Po spojení roztoku som pridal jód a červený fosfor a refluxoval som ho desať hodín. Roztok sa zmenil na farbu podobnú vínu. Po ochladení som pridal hydroxid sodný, ale farba zostala vínovočervená. Po odfiltrovaní červeného fosforu filtračným papierom som pridal chlorid vápenatý a kyselinu šťaveľovú, aby sa navrchu vytvorila plynná kyselina chlorovodíková, ale nedošlo k žiadnej reakcii. Potom som priamo pridal kyselinu šťaveľovú. Nakoniec roztok obsahoval zrazeniny. Po ponechaní cez noc v chladničke sa na filtračnom papieri objavili červenkasté látky podobné bahnu, ktoré mali silný zápach. Nie som si istý, či je to metamfetamín.

Druhýkrát som 2 hodiny zahrieval efedru vo vode, potom som ju prefiltroval cez filtračný papier a pridal hydroxid sodný. Potom som pridal etanol a následne roztok kyseliny šťaveľovej. Roztok sa zmenil na žltooranžový so zrazeninami. Neskôr som pridal červený fosfor a jód a refluxoval som ho 8 hodín. Roztok sa opäť zmenil na farbu vína. Po ochladení som pridal zmes hydroxidu sodného a tiosíranu sodného. V tomto momente sa roztok zmenil na ružový.

Prosím o pomoc, aké sú problémy s uvedeným postupom a ako mám postupovať bez použitia toluénu?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Kúpte si iné nepolárne rozpúšťadlo. Xylény, niektoré palivá pre karavany, limonén, štartovacie palivo, benzín... Porozhliadnite sa, musí existovať niečo, čo funguje
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Môže sa benzín použiť ako náhrada toluénu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, môžete ho najprv prečistiť premytím s konk. roztokom NaOH. potom premyť trochou kyseliny sírovej.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Čo znamená pojem "conc"? Používa sa pri praní hydroxidom sodným alebo kyselinou sírovou? Kyselina sírová je regulovaná aj v našej krajine.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Kľúč k úspechu teda spočíva v oddelení zložiek pomocou nepolárnych rozpúšťadiel a vody, a nie v ich zmiešaní dohromady, ako som to urobil ja, však?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Používate skutočný rastlinný materiál? Pravdepodobne ho budete musieť extrahovať lepšie ako len etanolom. V rastline sa nachádzajú aj iné veci, ktoré by mohli zničiť rxn. Samotný jód a červené p tiež nefungujú. Na vytvorenie HI potrebujete nejakú kyselinu.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Áno, ako východiskový materiál som použil efedru a na výrobu kyseliny som použil kyselinu šťaveľovú. Nie som si istý, či to bude účinné. V mojej krajine sa stretávam s veľkými ťažkosťami pri získavaní mnohých materiálov, napríklad kyseliny chlorovodíkovej, kyseliny sírovej, toluénu a chloroformu, pretože všetky sú regulované.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Začať s rastlinným materiálom je skutočná výprava a nemôžem odporučiť viac ako xylén namiesto toluénu.
 
Top